שאלה דחופה..

musht

New member
שאלה דחופה..

שלום,בני בן חודשיים וחצי אך נולד בשבוע 33. בהתחלה שאבתי וכבר חודש שהוא יונק ללא תוספת בקבוק. ולשאלתי: בשבועיים האחרונים הוא יונק בתדירות שרק הולכת ומתגברת, משלוש שעות לשעה, והיום זה הגיע לשיא ומאז הבוקר הוא לא מפסיק לינוק( אני כותבת ביד המשוחררת..)כבר שעות! מה עושים? אם אין לי מספיק חלב אולי כדי לתת לו תוספת? (כבר אין לי חלב שאוב במקפיא) אשמח לתשובה מהירה....תודה

efratofir

New member
קפיצות גדילה

אמנם אינני מקצועית בנושא, אך מנסיון של אם מניקה כבר ארבעה חודשים, קורה שישנן קפיצות גדילה, המתבטאות ביניקה אינטנסיבית לאורך כל היום. זה עובר תוך יום יומיים. על פי מה שהסבירו לי בעבר היניקה המוגברת גורמת ליצור חלב מוגבר עקב הצורך הגדל של הילד בחלב (הרי בגיל חודש הוא יונק כמות קטנה מבגיל שלושה חודשים). ולכן, יש להניק ככל שיחפוץ על מנת שהשד ייצר את כמות החלב לו זקוק תינוקך בשלב הנוכחי שלו (שזוהי כמות גדולה מבעבר). מקווה שעזרתי אפרת

Because your baby was born early

he probably got many bottles in the early weeks, and now that you are trying to fully breastfeed him, you should make sure that he is really latching well on the breast, and getting your milk. I would suggest that you see a yoetset hanaka to see how the baby is transfering milk from the breast. YOU can tell if he is getting enough milk if he has at least 5-6 very wet diapers and at least 3 yellow soft kakis in 24 hours. Tell me where you live and I will refer you to a yoetset hanaka in your area. IN the meantime, if you are not sure, you could pump and feed your baby the milk from a bottle.​

justmom

New member
תרגום: מאחר שבנך נולד פג,

יש להניח שבשבועות הראשונים לחייו קיבל בקבוקים רבים, וכעת כשאת מנסה להיניק אותו הנקה מלאה עלייך לוודא שהוא תופס טוב את השד ומקבל את החלב שלך. הייתי מציעה שתראי יועצת הנקה כדי לראות איך התינוק מעביר חלב מהשד. את יכולה לדעת שהוא מקבל די חלב אם יש לו 5-6 טיטולים רטובים ולפחות 3 פעמים קקי צהוב ורך בכל 24 שעות. אמרי לי היכן את גרה ואני אפנה אותך ליועצת הנקה בסביבת מגורייך. בינתיים, אם את לא בטוחה, את יכולה לשאוב ולהאכיל את תינוקך חלב שאוב בבקבוק.

למעלה