שאלה דחופה למנותחי השרוול

א ו ר 34

New member
שאלה לגבי ירידה במשקל

אני שבועיים וחצי אחרי ניתוח שרוול.
בשבוע הראשון ירדתי 1 ק"ג ביום, בשבוע השני כמה גרמים מועטים ביום, במקרה הטוב.
בימים האחרונים חלה עצירה - וכל זה כאשר אני בקושי אוכלת.
בקיצור, ירדתי עד עכשיו בערך 9 ק"ג.
למה הפסקתי לרדת פתאום?

9 ק"ג אחרי שבועיים וחצי זה מדהים!!

מתי בחיים מישהו יורד 9 ק"ג בשבועיים וחצי?אין דברים כאלה!

הירידה שלך נורמלית. הגוף שלך אחרי טראומה רצינית, השינוי במבנה מערכת העיכול ובחילוף החומרים הוא קיצוני, ומדי פעם הגוף צריך "לקחת אויר", ואז הירידה עוצרת וממשיכה שוב אחרי כמה ימים. זה קורה כמעט לכולם בשבועות הראשונים, וסביר שיקרה גם בהמשך.

רצוי מאוד לא להשקל כל יום. שקילה כל יום גם מלחיצה שלא לצורך, וגם לא נותנת תוצאות אמינות בגלל שהתנודות במשקל מיום ליום יכולות להיות משמעותיות . כדאי להשקל ביום ובשעה קבועה. אני נשקל כל שבוע, ביום שישי בשבע וחצי בבוקר, ויש שיאמרו שגם זה יותר מדי. כשנשקלים יום יום לפעמים נדמה שעלינו קילו פה, ירדנו שם, והכל בגלל נוזלים, פעילות גופנית, ולא בגלל הטרנד המתמשך שהוא הירידה במשקל שלנו. נכון שלפעמים קשה להתאפק ונשקלים גם בימים אחרים, אבל גם אז חשוב מאוד לזכור שמדובר בשקילה לא מדוייקת שאומרת יותר על מצב הגוף כרגע מאשר על ההישג שלנו בירידה במשקל.

קוביd1

New member
שבוע טוב אור 34

קחי את פרויקט היריה כפרויקט לשלב ארוך ,ולא לבוק מה המשקל כל יום האם ירת ,האם עלית ,השקילות היומיות האלה ישגעו אותך
במשך התהליך יהיו יריות יהיו עצירות ויהיו עליות ,קחי את זה בחשבון
אני מבטיח לך שבוף התהליך תראי תוצאות טובות
יש לי בעיה במקלת לכן יש שגיאות

שבוע טוב

קובי

א ו ר 34

New member
תודה לכם על העידוד

אופירA

New member
מנהל
למה החלטת שהפסקת לרדת?

לא הפסקת לרדת כלל וכלל.
רק שאינך מבינה את תהליך הירידה במשקל, וחושבת שמה שאת רואה כל יום זה הירידה במשקל.
אז לא. זה לא הולך ככה.

ירידה במשקל זה תהליך מאוד מורכב, בו מתרחשים בגוף המון דברים שאת לא מתחילה אפילו להעלות בדמיונך הכי פרוע.
המון המון דברים.
צריך לפחות 4 שנים אקדמיות כדי להתחיל להבין מה קורה בגוף בתהליך של ירידה במשקל.
ואז יכול להבין הבן אדם כמה הגוף חכם! מדהים!
ומי שלא יודע מה קורה בגוף, שיאמין למי שלמד.

שקילה יומית זו חווייה. בדיוק כמו משחק במחשב - את נהנית מהמשחק, גם אם לפעמים את מפסידה במשחק. את מבינה וצופה שיהיו הפסדים. אבל את ממשיכה לשחק לשם ההנאה. ברור שאינך לומדת מכך מה את שווה בחיים...
שקילה יומית לא מלמדת אותנו שום דבר על ירידה במשקל.
על ירידה במשקל אפשר ללמוד מכמה פרמטרים מצטברים: א. שקילה חודשית (ואפשר להישקל כמה שרוצים, אבל להתייחס רק לתוצאה בסוף החודש), ב. היקף המותניים ומידות הבגדים לאורך תקופה של כמה חודשים.

9 ק"ג בחודש זה המון. לא עבר עדיין חודש? אז אם בסוף החודש הירידה תהיה של 9 ק"ג תדעי שזה ירידה טובה מאוד. המון. יותר מזה עלול להיות מסוכן אפילו.

רחלי 0123

New member
שלום אור

רציתי לשאול אותך אחרי ירידה כה גדולה במשקל ובכלום זמן, מה מצב העור שלך? והאם יש לך נשירת שיער מכך?
ואיך הצלחת לרדת קילו כל יום? עשית פעילות גופנית מרובה?
בהצלחה בהמשך :)

א ו ר 34

New member
היי רחלי

מחר זה יהיה בדיוק 3 שבועות מיום הניתוח.
ירדתי עד עכשיו 10 ק"ג. מצד אחד זה נשמע הרבה, אבל מצד שני 7 ק"ג מתוך זה ירדתי בשבוע הראשון.
מאז אני יורדת ממש לאט. אין לי תלונות... רק מוזר לי שקצב הירידה כל כך איטי בזמן שאני בקושי אוכלת.
אני עדיין סובלת מכאבים אחרי כמה ביסים (5-6 ביסים), כך שאני כמעט לא אוכלת כלום ומשתדלת לשתות הרבה.
מצב העור כרגיל, אין שום שינוי וכנ"ל לגבי השיער. אין לי נשירה.
אני עוד לא עושה פעילות גופנית כי אני מאוד חלשה. אין לי כוח ויש לי לחץ דם נמוך וסחרחורות בגלל שאני בקושי אוכלת.
אני מתכוונת להתחיל לעשות הליכות ברגע שאני אתחיל לאכול נורמלי ולהתחזק.
האמת שאני די מיואשת בגלל הכאבים... אני כבר מתה לאכול אוכל נורמלי ובלי כאבים.

בהצלחה גם לך!

אופירA

New member
מנהל
ניסיתי להסביר לך למה זה לא מוזר כלל

אולי לא הבהרתי את עצמי טוב.
תקראי שוב מה שכתבתי. אין מצב של ירידה של קילו ביום ב-7 הימים הראשונים. זה מצג שווא, זה לא מצג אמיתי.
ירידה אמיתית רואים אחרי חודש, חודשיים.
בעוד חודש ושבוע תהיי הרבה יותר חכמה לגבי השאלה כמה ירדת בכל חודש.

א ו ר 34

New member
אוקיי

כרגע פחות מטרידה אותי הירידה במשקל.
יותר מטריד אותי הכאבים שלא עוברים בזמן האוכל.
המנתח אמר לי שכל אחד מגיב אחרת לניתוח, וכנראה ככה זה אצלי.
אני לא יודעת כמה זמן זה אמור להימשך.
אני רק יודעת שאני מאוד מאוד סובלת.
אני מצליחה לאכול כמה ביסים ואז מתפתלת מכאבים.
לפעמים זה נגמר בהקאה (כמעט פעם ביום).
מעניין אותי לשמוע מאחרים אם גם אצלם זה ככה ועד מתי זה כאב להם.

אופירA

New member
מנהל
את אוכלת לפי הוראות התפריט לאחר ניתוח?

צריך לשאול בפורום משורוולים (אם לא יענו פה) לגבי היצרות בשרוול (שרוול צר מידי).
אנשים שעברו את זה יגידו לך אם זה נורמלי שכל כך הרבה זמן יש לך כאבים באכילה של מאכלים מסוימים (תפרטי).
אם זה לא נורמלי - צריך להיכנס במנתח, שיבדוק. אם השרוול צר מידי יהיה צורך בהרחבה.

אופירA

New member
מנהל
כלום זמן לא מלמד כלום על ירידה במשקל

בדובר בשינוי של מאזן נוזלים.
נשירת שיער כתוצאה מחסרים תזונתיים מתרחשת רק כאשר החסרים התזונתיים מצטברים, ולא אחרי 3 שבועות.
למי שזה קורה, זה קורה אחרי כמה חודשים של חסרים תזונתיים בעייתיים. לא לכולם יש חסרים תזונתיים בעייתיים בתהליך הירידה במשקל.

אין כאן שום ירידה של 1 קילו ביום. זה רק דמיון. זה לא קצב הירידה כלל וכלל.

א ו ר 34

New member
שאלה דחופה למנותחי השרוול

אני 3 שבועות לאחר הניתוח וסובלת מכאבי תופת לאחר כ-5-6 ביסים של אוכל (כולל נוזלי וסמיך).
רוב הפעמים אני מקיאה ואז הכאב עובר.
האוכל כאילו תקוע וגורם לכאבים ובחילות עד כאמור להקאה.
המנתח שלי (ד"ר שוורץ, בי"ח מאיר) אמר שכנראה הקיבה שלי רגישה ולוקח לי יותר זמן התאוששת מאשר לאחרים.
כל יום שעובר אני מרגישה שמשהו לא בסדר וקשה לי לקבל את התשובה שלו.
א. האם זה הגיוני הכאבים האלו? כמה זמן לקח לכם עד שחלפו הכאבים מיום הניתוח?
ב. רציתי לקבל חוות דעת נוספת ממנתח אחר.
על מי אתם ממליצים? אני בקופ"ח כללית.
תודה

קוביd1

New member
אור 34

אני לא משורוול ,אבל ההגיון הבריא אומר לי שכאבי תופת לאחר 3 שבועות מהניתוח אחרי כמה ביסים ,המצב לא תקין בלשון המעטה
יש אפשרות ללכת לחדר מיון ,אפשרות שנייה לא לוותר לד"ר שוורץ לשבת לו על הוריד ,לבקש לבוא אליו לבדיקה מקיפה
יכול להיות שיש משהו בדבריו ,אני לא רופא אבל זה לא מריח לי טוב ונורמלי.
חבר'ה משורוולים האם אתם מכירים בעיה כזאת ,תנסו לעזור
אשמח להפנות אותך לפורום המשורוולים של ליבי באג'נדה ,אולי שם תמצאי מזור לבעיה שלך

קובי

אופירA

New member
מנהל
לדרוש בדיקה מהמנתח, וגם חוות דעת נוספת

קידר מעולה לחוות דעת נוספת. גם סובחי. תשלמי כסף אם צריך. אל תחסכי.
תשאלי איך אפשר לדעת אם השרוול לא צר מידי.

אני לא מבינה את בית החולים והמנתח. אי אפשר לעשות שם צילום ולראות מה קורה? אולי יש איזה פצע? אולי נפתח משהו?
תדרשי מהמנתח בדיקה פיזית. זה לא צריך להיות כך, וכבר לפני יותר משבוע הרגשנו שזה לא צריך להיות כך.

מה אמרו לך במשורוולים? אני לא שמעתי על אף אחד שדיווח על כאבים כאלה.

למעלה