שאלה דחופה: האם מישהו יודע סיבת

dani20042

New member
שאלה דחופה: האם מישהו יודע סיבת

הכאבים שיש לי בצד שמאל של הבטן כאב חד שמופיע ונעלם. בעיקר כשאני נושם עמוק או שוכב על הצד. כמו דקירה חדה בלתי נסבלת. אני 5 ימים אחרי הניתוח אצל אבינוח אודה על עזרתכם לפני שאפנה לאבינוח חוץ מזה אני מרגיש יופ, חוזר לעצמי למרות שזה היום החמישי על נוזלים בלבד..

tamim

New member
שתי אפשרויות

האחת, שיש לך עדיין גז בבטן שלוחץ. השניה, שאתה אוכל או שותה בנפח גדול מדי ואז יש איזה לחץ על עצב שגורם לכאב. תנסה לאכול/לשתות בנפחים קטנים יותר ותראה אם זה עוזר. בכל מקרה, אל תחשוש לפנות לאבינוח. הוא תמיד עונה בכיף. תרגיש טוב, תמי

ינשופית

New member
כאב בצד שמאל,,,

אצלי מופיע כאב כזה כאשר כמו שתמי כתבה אכלתי או שתתי בנפח גדול מידי, זה עובר לי אחרי שעה בערך, אבל בפרוש אצלי זו הסיבה.

רוייקו

New member
לא סיפרת היכן מוקם הפורט מתחת לעור

יתכן שהמיקום שאתה כאוב בו הוא המיקום בו מוקם הפורט. בדרך כלל גם קיים במקום זה חתך באורך של כ 3 ס"מ, לעומת יתר הפתחים מהם בוצע הניתוח הלפרוסקופי - פתחים קטנים שקוטרם כ 1 ס"מ ואף 0.5 מ"מ. החתך הגדול כואב ורגיש יותר. במקום גם יתכן אודם וקצת נפיחות אבל אם מתפתחת חלילה דלקת או ישנה הפרשה, יש ליצור קשר בהקדם עם המנתח. כדאי גם למדוד חום בימים הראשונים שלאחר הניתוח על מנת לשלול התפתחות זיהום. בדרך כלל מהלך הימים שלאחר הניתוח תקין. הכאבים עשויים ללוות אותך גם שבועיים שלושה ואף קצת יותר. כל אחד מגיב אחרת לחבלה הניתוחית. החלמה מהירה

dani20042

New member
ממש תודה לכולכם, הפורט באמצע

ובעניין השתיה, כי אוכל טרם נגעתי, זה כאב גם כשקמתי בבוקר ואני לא שותה מכמויות גדולות אבל...בינתיים שוחחתי עם אבינוח שאמר שזה טבעי ושאקח משככים ויהיה בסדר הנה מסתיים היום ה 6 על נוזלים ואני לא מאמין שעמדתי בזה עוד יום אחד ודי. האמת, אני לא רעב בכלל ושוב תודה לכולכם

רוייקו

New member
כל יום יכאב פחות. הרבה פחות...

ימים בודדים אחרי הניתוח עדיין כואב..

dani20042

New member
רציתי לשאול, האם יש בפורום כאלו ש

עברו קיצור בשיטה הישנה (קליפסים וטבעת) ועברו שוב את הטבעת (כמוני למשל) ??????????

רוייקו

New member
החל מ 1997, כשהחלו ליישם את הניתוח

עם הטבעת המתכווננת, כל תיקון ניתוחי של ניתוח ישן יותר (בדרך כלל SRVG -הניתוח עם הסיכות והטבעת הקבועה) שודרג לקשירת הקיבה עם טבעת מתכווננת. בהתחלה בוצעו מרבית התיקונים האלה בפתיחה של הבטן אבל היום מבוצעים התיקונים בשיטה הלפרוסקופית. אני אחד הדוגמאות ויש פה עוד כמה.. זו הפרוצדורה המקובלת, בדרך כלל.

רוייקו

New member
אצלי בסדר, תודה. אני מחמם את הבית

הדלקתי נרות. מוסיקה שקטה ברקע. קלאסה. מאידך, הבטן מקרקרת ואין לי פה כלום לאכול מלבד את הלב. אני פשוט מתנזר מאוכל בדירה. משתדל להשאיר את הכירסומים למיניהם במזווה, שיהיה לאורחים. בינתיים, צדו עיניי מתכון לקציצות עוף דלות שומן ואני כבר שעה שלמה מרייר במחשבה על הקציצות שאמא שלי מכינה. מצד שני, לפני שעה וחצי בלעתי כמוסה גדולה נגד נשירת שיער ואני כבר שעה סתום בלחץ. האיבנזנונים ניתקע בין המיצרים. אז בדילמה אם ללכת להורים לאכול מרק או להשאר חסום בדירה ? דילמת חיים רצינית. לי ניראה שאני הולך להורים!!! כל כך שקט פה שמשעמם רצח. הרמתי טלפונים אבל כולם עסוקים היום, השד יודע במה.. ברשת אין לי עניין כל כך, סתם ככה לפשפש בין הדפדפנים.. טלויזיה לא מעניינת אותי. ספרים גם כן אני לא קורא כי אין לי סבלנות במיל.. טוב, נותרתי עם אופציה קורצת אחת ויחידה. תראות.

רוייקו

New member
לפני שאני בורח, הנה המתכון שחשבתי

עליו.. אם רוצים את זה בסגנון שאמא שלי מכינה מוסיפים כוזברה ופטרוזיליה, מעט כמון, (פלפל שחור היה שם ?), מעט אבקת מרק עוף, שום טחון, בצל טחון.. וזהו ניראה לי

dani20042

New member
ואיך הירידה במשקל בשיטה זו ל

לעומת השיטה הישנה. ? שבעקבותיה לא טעמתי סטייק כבר 8 שנים ולא שיש לי בעיה עם זה. האם שיטת הטבעת המתכווננת טובה יותר ?

רוייקו

New member
הבדלים בין SRVG לקשירת הקיבה

בעיקרון, שני הניתוחים מביאים לאותה תוצאה. הטבעת הקבועה ב SRVG קשה יותר ופחות אלסטית. ניתקעים בה בעקשנות סוגי מזון שבטבעות המתכווננות היו עוברים בנקל יחסית.. אם סוגרים את הטבעות המתכווננות ומגיעים להגבלה משמעותית, גם סטייקים קשה מאוד לאכול. מרבית המנותחים שאני מכיר מוותרים על סטייק. (אני ויתרתי גם בימים שלא היתה לי טבעת... הטעם השמן דוחה אותי, שלא לדבר על כבש.. בעעע) שווארמה גם קשה למנותחים לאכול וכן פאלאפל, עוף, שניצל, כבד.. כבד בקר הוא בכלל מחוץ לתחום. יש שקשה להם לאכול עוף ויש שאוכלים הכל, אפילו סטייקים. האמת היא שאם לועסים היטב אפשר לאכול הכל, לרוב. ב SRVG המצב שונה. קשה בהחלט להתעסק עם ירקות סיביים וכן בשרים קשים, סוגי בצקים, מאפים ועוד.. לטבעות המתכווננות יתרון באיכות האכילה על פני SRVG.

גלי30

New member
לי יש כאבים בצד שמאל של הבטן

רק במקרים של הקאות מרובות באותו היום

למעלה