שאלה דחופה-אנא הכנסו כולם!!!

greengrocer

New member
שאלה דחופה-אנא הכנסו כולם!!!

שלום לכולם! אני סובלת מocd כבר די הרבה שנים ובצבא הייתי מטופלת אצל קבן בכדורים (פאקסט) שאני ממשיכה עד היום לקחת.רציתי לשאול אתכם,האם מישהו במקרה יודע האם עובדה זו אמורה להשפיע על סיכויי הקבלה שלי ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה במיוחד כשכוונתי ללמוד תחום העוסק בטיפול נפשי,לכיוון עבודה סוציאלית,פסיכולוגיה .זאת אומרת האם הם מבקשים לדעת האם המועמד קיבל/מקבל סיוע נפשי כלשהוא ואם כן זה עלול לפגוע בסיכויי הקבלה שלו?אני יודעת שאפשר להגיד לי לא לציין פרט זה אבל הבעיה היא שאבחון המחלה מופיע בתיק האישי שלי בקופת החולים וגם בתיק האישי בצבא-האם יש סיכוי שהם יכולים גם לבדוק את התיק הצבאי??? אנא השתדלו לענות לי במהרה-אני לחוצה ומוטרדת מכך מאד!!!

השכלה גבוהה

לרוב המקצועות אין בעייה להתקבל. שמעתי שאולי יש בעייה להתקבל לרפואה. לפסיכולוגיה - לא יודע. מה יכול להיות - תרשמי ותראי אם יקבלו אותך (לא נראה לי שישאלו בכלל על עבר רפואי, לפחות לא בשלב ראשון)

אני חושבת

שאם תהי פסיכולוגית את תהי הכי טובה בעולם כי את כבר בתוך זה לעומת פסיכולוגים שמבינים אבל לא חיו את זה

topz

New member
דחוף!!!!

שלום לך, תגידי OCD הוריד לך פרופיל בצבא? והאם השפיע על השיבוצים שלך?

greengrocer

New member
בקשר לצבא

שלום לך!קודם כל אני רוצה להרגיע אותך ולהגיד לך שאין לך ממה להילחץ!אני הייתי מורה חיילת בצבא וזה תפקיד שדורש הרבה אחריות כי בכל זאת במסגרת התפקיד אתה עובד המון עם ילדים ומלמד אותם והם מאד מושפעים ממך ומהדברים שאתה מלמד אותם.כשאני התגייסתי אז בשאלון הרפואי לא ציינתי את עצם העובדה שאני מקבלת טיפול נפשי וכדורים כי חששתי שזה ישפיע על השיבוץ שלי וידעתי שאני יכולה לבצע כל תפקיד שמתאים לי בצורה טובה ולכן חבל שסתם אסגור בפניי כל מיני אפשרויות.רק לאחר השיבוץ ותחילת התפקיד פניתי למפקדים שלי ואמרתי שאני צריכה ללכת לקבן.הקבן עזר לי מאד בתקופה הזאת,ממש קיבלתי ממנו טיפול מסור כמעט כל אצל מטפל פרטי!הוא נתן לי הקלות מסויימות ומרשם חודשי לכדורים וכל חודש הייתי באה אליו לפגישה.חשוב להדגיש שזה לא פגע בתפקיד שלי ובשיבוץ ונשארתי וגם השתחררתי עם פרופיל 97 ובתעודת השחרור הפרט הזה בכלל לא מצויין,רק בתיק האישי הכללי כי אני השארתי שם את המכתבים וההפניות לקבן וזה שמור בארכיון של צהל ואמרו לי שרק אני רשאית להוציא אותו משם אם אי פעם אזדקק לזה.גם לי היו המון המון חששות והתלבטויות האם לפנות לקבן ובסוף החלטתי שכן ואני מאד שמחה שכך עשיתי. מה שאני מציעה לך זה להיות שלם עם עצמך ולהחליט האם תוכל לשרת בצבא באופן נורמלי ולתפקד לגמרי כרגיל למרות המחלה ורק אם את בטוחה בזה אז כדאי לך בשלבים הראשונים לא לציין את הפרט הזה ולהשתדל להסתגל למסגרת הצבאית הכי טוב שאת יכולה ולאחר מכן אם תראה שאתה חייב לראות קבן אז לפנות לאחד המפקדים שלך שתסמוך עליהם ולבקש לראות קבן.אם אתה לא רוצה שזה ישפיע לך על השירות פשוט תדגיש את זה כמה שרק תוכל ותסביר שאתה לא רוצה לראות קבן כדי לצאת מהצבא(כי זה מה שרוב החיילים עושים!)אלא להפך-חשוב לך לתרום למדינה ובגלל זה פנית לטיפול כדי שמצבך הנפשי יאפשר לך לבצע את תפקידך על הצד הטוב ביותר.ברגע שתגיד להם את זה הם יתרשמו ממך לטובה ויעזרו לך,זה לפחות מה שקרה לי!יש לי עוד דברים חשובים להגיד לך וכבר אין לי כוח לכתוב אז אם בא לך צור איתי קשר דרך האייסיקיו-192503457 ביי ושיהיה בהצלחה!

SWEET 90

New member
חייל שסובל מocd

אל לך לשכוח דבר חשוב ביותר,ראשית כל דאג לבריאותך,ורק לאחר מכן לדברים הזוטרים כמו הפרופיל ושיבוץ בצבא...גם אני אדם שמאד מורעל ומוכן לעשות הכל למען הצבא,אך עדיין בראש מעייני עומד בריאותי...ורק לאחר מכן הצבא. אני מאחל לך הצלחה רבה בדרכך הצבאית וחיים בכלל,ולא לשכוח את הקלישאה הכ"כ נכונה הבריאות היא החשובה ביותר.

אמא11

New member
היי ושבת שלום ../images/Emo140.gif

הייתי כותבת את השאלה גם בפורום פסיכיאטריה של דר' הידש, בדוקטורס. עד כמה שאני זוכרת, השתתפו שם כמה פסיכולוגיות ואפילו פסיכיאטרית שהיו בטיפול, וכאשר אחת מהן כתבה על כך הו אפילו חשבו לעשות פורום רק לעצמן. אמנם ההתכתבות הזו היתה מזמן, וגם מזמן לא נכנסתי לפורום הזה, אבל קרוב לודאי שגם שם תקבלי תשובות טובות. לפי מיטב ידיעתי אין שום מניעה לגבי הלימודים. המון הצלחה תמי

asw

New member
בזמנו היה בפורום סטודנט לרפואה

שהצהיר על האו סי די שלו, העבירו את זה לועדה והוחלט שאין מניעה שילמד רפואה (לדעתי הם מחמירים מפסיכולוגיה...).

למעלה