שאלה- גיבוש צנחנים/דובדבן

yudale87

New member
שאלה- גיבוש צנחנים/דובדבן

את הגיבוש מתחילים עם השקים. השאלה שלי היא האם רצים איתם או שהולכים איתם כמו ביום סיירות? ובמשך כמה זמן (בערך)?

samn

New member
הלכתם עם השקים ביום סיירות?

ביזיון. וכן, רצים עם השקים. ואצלכם זה גם יהיה פחות כיף כי הם גם יהיו מלאים בבוץ, מה שמכביד אותם פי כמה. בהצלחה!

yudale87

New member
בכלל לא....

לא הייתי בכלל ביום סיירות. דחו לי אותו לינואר הקרוב. שאלתי אנשים שהיו והבנתי שהולכים עם השקים ביום סיירות. בדצמבר יש לי גיבוש צנחנים. אני רוצה להתחיל להתאמן עם שק כדי להרגיש איך זה עד הגיבוש. מישהו יודע כמה הוא שוקל?

בוּיאקה

New member
אף אחד לא רץ עם שק ביום סיירות

זה לא חרטא במישור כמו בצנחנים, זה דיונה בעלייה.

asafasher1

New member
השק שוקל בערך 20-25 קילו

ורצים איתו,במישור ביום סיירות זה דיונה ויש לך את הזמן שלך לעשות כמה סיבובים שאתה יכול,ואף אחד לא רץ בדיונה עם שק חול עליו

samn

New member
כמו שאמרתי..

ביזיון. חח סתם, אצלי זו לא הייתה כזאת דיונה, אלא פשוט ארוך.. הכל יחסי, או שזאת דיונה רצינית ומרחק קצר, או שזאת לא דיונה אבל מרחק רציני ( מה שהיה לי) בכל מקרה להתאמן עם שק מאוד יעזור לך, מנסיון. צריך גם לדעת איך להחזיק את השק, היו כאלה שפשוט שמו אותו על כתף אחת (שזה ממש לא טוב) מה שצריך לעשות זה לשים אותו שישכב על שתי הכתפיים ולהחזיק אותו בשתי ידיים. בהצלחה בגיבוש

רצים כמו מניאקים!

יש תחורויות וסדרי הגעה עם השקים.. אז רצים מהר מאד אפילו

UGenius

New member
רצים

אבל אם תלך לא יעשו לך כלום (חוץ מלצעוק "מי זה הולך שם?" וכו') מה שכן זה יפגע לך בסיכויים להתקבל כי זו תחרות ומן הסתם כדאי לך להגיע בין הראשונים....

Christos

New member
אז ככה...

קודם כל, להוא שאמר שזה ביזיון ללכת עם השק ביום סיירות, אז אני רק אומר שביום סיירות זה חתיכת דיונה עם חול מאוד עמוק. לעומת זאת, בגיבוש צנחנים זה לרוב יהיה מישורי (לצוות שלי זה היה עם קצת שיפוע) וממש לא חול עמוק, אלא דרך עפר שכזאת... בכל אופן, בגיבושון צנחנים יש את החלק הראשון שזה השקים. רצים איתם בתחרות (משמע אתה צריך לתת ספרינט) עד לנקודה מסוימת (בערך 20 מטר מנקודת היציאה) ובחזרה, ואז מסתדרים בשלשות ובהמשך מסתדרים בסדר הגעה. לפעמים עושים יותר מהקפה אחת. תמיד יש מלאכים שרושמים את שלושת האחרונים או את אלה שהולכים. מומלץ לא ללכת, אפילו אם ממש קשה (והחלק הזה לא כ"כ קל), פשוט לנסות להמשיך לרוץ. גם אם זה בא על חשבון הורדת קצב, אבל לא ללכת! כל החלק של השקים נערך בחושך, רואים לטווח ממש קצר. לי, באופן אישי, זה עזר. כל התחנה מסתכמת בפעילות של 40-60 דקות. בצוות שלי לאחר בערך שעה, הורדנו את השקים, שתינו קצת והלכנו למקום אחר להמשיך בו את השקים, רק שהפעם זה היה עם עליות מאוד תלולות. ממה ששמעתי מחברים שעשו את הגיבוש, רוב הצוותים לא עושים את זה. נ.ב. אל תרוץ עם שק על הגב! אם אתה עושה את זה ללא פיקוח, אתה עלול להרוס לעצמך את הברכיים ואת הגב. פשוט תרוץ הרבה, תתאמן על זחילות (גם חלק חשוב), אל תהיה סוציומט ותראה רבאק. ככה תעבור את הגיבוש.

Christos

New member
עוד משהו ששכחתי לציין...

בתחנה של השקים - בין הזנקה להזנקה, יש מנוחה של כמה שניות עד שרושמים את סדר ההגעה או לחילופין עד שהקבוצה מסתדרת בשלשות (זה רק בהתחלה). ככה עוברות 40-60 דקות. לא כזה נורא כמו שמתארים את זה, אבל גם לא כ"כ קל. אז מצד אחד אל תהיה לחוץ או תפחד מזה יותר מדי, אבל מצד שני גם אל תבוא בזילזול והרגשה שזה יהיה קל - כי במקרה כזה תחטוף שוק, ומכאן הדרך לפרישה סלולה...

yudale87

New member
עוד שאלה

שמעתי מכמה אנשים שברגע שסיימת את התרגיל עם השקים אז אפשר להגיד שסיימת את הגיבוש כי כל שאר התרגילים לא קשים ואף אחד כבר לא פורש בהם. זה באמת כך או שכל התרגילים קשים?

Christos

New member
קח את זה בערבון מוגבל

כי זה מאוד אינדיבידואלי. יש כאלה שרק השקים היה קשה להם. וזאת בעצם התיאורייה ששמעתי מאנשים לפני שהגעתי לגיבוש. לדעתי זה לא ככה. הזחילות לא יותר מדי קשות (בסה"כ השטח שזוחלים עליו די נוח.. דרך עפר עם קצת חול, לפעמים איזה אבן קטנה... לא משהו רציני בכלל) ויש עוד כמה דברים שגם לא יותר מדי קשים. אבל המסע בסוף יכול להיות קצת קשה למי שלא רגיל למסעות עם אלונקה. האמנם זה מרחק של 5-6 ק"מ בערך, אבל בצוות שלי נשארנו רק 8, וכשאחד "סוחב" פק"ל חול, זה אומר 7 על האלונקה... ולי זה היה די קשה. אפילו יותר מהשקים. אל תבוא בגישה של אחרי השקים נגמר הגיבוש, כי ה"מסע" אלונקה יכול להיות קצת קשה אם פרשו הרבה בצוות, ויש מצבים שמעביר הגיבוש מחליט להתעלל בכם עוד קצת, והוא בסוף דוחף לכם עוד איזה מקצה של שקים. זה עלול לשבור... בכל אופן, זה מאוד אישי ומשתנה מאחד לאחד. אבל זה די עוזר מנטאלית לדעת שיש נקודה מסוימת, שאתה צריך לשאוף להגיע אליה, וממנה והלאה עצימות הגיבוש יורדת בהדרגה.

למעלה