שאלה בתחום העבודה

נבוכה1

New member
שאלה בתחום העבודה

אני סובלת מירידה בשמיעה ברמה בינונית, אני לא לובשת מכשיר שמיעה התחלתי מקום עבודה חדש לפני חצי שנה ולפני כחודשיים סיפרתי לבוס שלי שאני לא שומעת מאז אני מרגישה שהוא בוחן אותי, ומוודא מתי אני שומעת ומתי לא האם הוא יכול להעביר אותי תפקיד כיוון שאני לא שומעת? והאם הוא יכול לצמצם סמכויות שלי, כיוון שהוא לא סומך עלי? מה האפשרויות שלי?

Dawson girl

New member
סתם שאלה מסקרנות,

איך לא סיפרת לו על זה בראיון לעבודה? נשמע לי מוזר שלא עלו על זה בארבעה חודשים שעברו עד שסיפרת לו... איך זה קרה?
לא בנימה תוקפנית חלילה, באמת סקרנית
ובאשר להתנהגות של הבוס, אין לי מושג אם זה הוגן/חוקי או לא אבל אני בהחלט יכולה להבין אותו- זה דבר שנוטה להשפיע על העבודה, הגיוני שהוא יתחיל לפקפק בך...

נבוכה1

New member
תשובה

לא סיפרתי בראיון עבודה, כי אני בטוחה שגם אתם נקלתם בסיטואציה - שמספרים ובזה תם ראיון העבודה לא סיפרתי כי פחדתי שיפטרו אותי, וסיפרתי רק שהרגשתי שאני צריכה שיעזרו לי שילכו לקראתי... לדעתי אין מה שיפקפק בי, כיוון שסיפרתי רק אחרי שהוכחתי את עצמי

בענייני עבודה - לנבוכה

שלום לך, אנסה להבהיר את הדברים בזהירות המקסימלית, וכל כוונותי טובות, כדי לנסות לסייע לך להבין יותר טוב. את מציינת שלא סיפרת בראיון העבודה שיש לך ירידה בשמיעה, כנראה שהצלחת להסתיר את זה טוב מבחינת התקשורת כך שלא הבחינו, אבל... לא לעולם חוסן, עובדה היא שנתקלת בקשיים כפי שאת מציינת: "אני צריכה שיעזרו לי, שילכו לקראתי". כאן יש שני דברים. האחד הוא, שאם את צריכה עזרה, סימן שיש קושי עם המגבלה הזו, ואולי כן כדאי לשקול שימוש במכשירי שמיעה. אין בהם פיתרון מוחלט שכן אינם תחליף מושלם לאוזן האנושית המורכבת ורבת הניואנסים, אך יש בהם כדי להקל בתקשורת במידה כזו או אחרת קודם כל עלייך ומכאן גם השלכה טובה יותר על הסביבה. אין צורך להתבייש במכשיר שמיעה כדבר סטיגמטי, מבייש, מכוער וכו', לדעתי יותר סטיגמטי, מבייש ומכוער להגיע לתקלות בתקשורת כשאפשר היה לצמצם אותן בעזרת הטכנולוגיה של ימינו (למנוע לגמרי אי אפשר). השני הוא שהבוס הבין מבחינתו שאת העלמת ממנו משהו, ואולי כעת יש לו כל מיני הבנות ותובנות לכל מיני דברים קטנים שקרו בתהליך הקליטה שלך בעבודה, אולי אפילו דברים שאת לא היית מודעת אליהם בתהליך התקשורת הבין אישית בשפה המילולית והבלתי מילולית שלך. הוא כעת תוהה: היא הסתירה משהו... האם יש עוד דברים שייחשפו? הריון שטרם רואים? חובות ענק להוצל"פ?בן זוג שמנהל כנופית סמים? (סתם דוגמאות, לא להתפס, אולי יש יותר טובות) אני לא יכולה לדעת מה הוא יעשה, תלוי מה התפיסה שלו לגבי תפקודך השמיעתי ותלוי עד כמה שכנעת אותו ביכולויות הרלוונטיות לתפקיד אותו את ממלאת. מבחינה חוקית, אם הוא יעביר אותך תפקיד או יצמצם סמכויות, השאלה שתישאל בעתיד אם חלילה תרצי לתבוע אותו משפטית, היא האם הוא יצר לך הרעה בתנאי עבודה כך שנאלצת להתפטר או להסכים לפיטורים, חלילה.אני חושבת שכאן נטל ההוכחה יהיה עלייך, אם וכאשר. זה בקו הכללי ביותר, מאחר ואין לי ידע מספיק בחוקים. במידה והסוגיה אכן ממשיכה להציק לך, כאן כבר הייתי שואלת אדם מקצועי, עורך דין שהתמחותו בדיני עבודה, ייתכן שגם בארגונים כמו "בקול" או "בזכות" יידעו להשיב על שאלה כזו באופן פרטני יותר עם ידיעה מדוייקת ממך על כל הפרטים. בכל מקרה, אני מאחלת לך הצלחה בעבודתך, מתוך הבנה כנה של אדם שיודע עד כמה השילוב הזה יכול להיות לא קל. בברכה, ליריתקוש.

shiransis

New member
תקשיבי ... להסתיר מידע זה אף פעם לא טוב

אבל יכול להיות שיהיה לך מזל.. אם הוא כבר עלה על זה את יכולה ליזום לפנות אליו אישית ולספר לו שהסתרת משהו ואת מתנצלת ושזה הדבר היחיד שהסתרת ממנו .. ככה הוא יבטח בך.. ותסבירי לו מה היו המניעים שלך וכמה את מאמינה ביכולתך והששמיעה לא מפריעה לך לעבוד תגרמי לו להאמין במה שתשדרי לו. בהצלחה.

יש תמיד מה לעשות.

כמובן שכמו שכולם חשבו אני גם חושב ככה שלהסתיר מידע כזה חשוב הוא לא טוב. אבל אם היית עד עכשיו טובה במה שאת עושה ותמשיכי להיות טובה אולי תנסי אפילו קצת יותר, אני לא חושב שאהיה לו איזה אינטרס להעביר אותך תפקיד אבל זה יכול לפגוע לך בקידום בעתיד. ועל האופן והגישה שלהם כלפייך. אבל שוב כלנו אנשים וגם מנהלים מתחלפים אז זה יכול להישכח ומצבך יחזור לקדמותו. השאלה את כמה מרגישה או חושבת/יודעת שהוא הולך לעשות מעשה?

נבוכה1

New member
קצת הסבר

לא סיפרתי בראיון, כיוון שידעתי שבאותו רגע הראיון יסתיים ושהתחלתי לעבוד, המצב היה שונה והרגשתי שאני יותר מסתדרת השמיעה לא פוגעת לי בעבודה, לדעתי ... וגם סיפרתי בעבודה רק אחרי שהוכחתי את עצמי יש פשוט סיטואציות שנורא קשה לי בהם, שהרעשי רקע סביבי חזקים מידי אם יפטרו אותי בגלל זה, אני לא אתבע ואם ייבקשו ממני ללכת - אני אלך כי אני לא בן אדם כזה, פשוט מפריע לי שאני מרגישה שלא סומכים עלי ושלא נותנים לי הזדמנות להוכיח את עצמי אני רוצה הזדמנות שווה - זה הכול לא שמגבילים אותי, כי יש לי בעייה והעזרה שאני רוצה מהם - זה לא משהו רציני...

moran f

New member
אבל בשביל שיתיחסו אליך ככה

את חייבת להתייחס אליהם ככה. את לא סמכת עליהם, בחרת להסתיר את נושא השמיעה כי הנחת מראש מה תהיה תגובתם (וצדקת או טעית, אנחנו לא יכולים לדעת את זה עכשיו). הסתרת משהו במהלך הראיון - מה הפלא שעכשיו יש להם בעיה לסמוך עליך? הרי בעצם מה שעשית זה להוכיח להם שלא כדאי לסמוך עליך כי אחר כך עלולים להתגלות דברים שהסתרת. ההתנהגות שלהם היא תגובה ישירה להסתרה, לא לנושא השמיעה.

צלף

New member
אפשרויות

קודם כול - אם את מתפקדת בסדר אז החוק לצידך, אסור למעביד לפטר אותך בגלל מגבלה שלא מונע מימך לעבוד. וגם בעצם את לא צריכה להרגיש לא נעים, - זכותך המלאה לקבל הזדמנות שווה כמו לכול אחד אחר לעבוד... רק שיש כאן בעייה של אמון של מעביד בך, אני מציע לך לשמור את כול ההמלצות שלך ולראות לאן הדברים זורמים. או שהמעביד יחליט להחליק את זה - לא כול העובדים הם צדיקים גדולים, אז פשוט רק להמשיך להיות טוובה כמו שאת טוענת שאת... או במקרה גרוע לפטר אותך ואז את יכולה לדרוש בצדק פיצוי פיטורין מוגדלים או ביטול הפיטורין באמצעים משפטיים, זה קשה ומסוב ורק בארגון בזכות או בבקול תוכלי לקבל יעוץ מתאים... או באמצע לא מפטרים אותך - אבל תראי שמקדמים אחרים ואת לא מקבלת את המשרות שאת זכאית לכך - ואז כנראה או שתשלימי עם זה או שתלכי על להחליף מקום עבודה... או שהפריץ ימות או שהכלב ימות כלומר או שהמעביד יוחלף... בנוגע לשאלה כללית אם לומר בראיון למשרות שלא מצריכות אינטרקצייה שמיעתית לכבדי שמיעה קלים או בינונים - אינני יודע, להגיד לכאן או לכאן, כול אחד צריך להחליט לכאן או לכאן בהתאם לאופי שלו, אני הייתי אומר לומר בתוך הראיון - יש לי בעייה בשמיעה - וזה לא הפריע לעבוד עד עכשיו בסביבה השומעת, וזה יכול להיות בעייה בזה או בזה ואז יש לי פיתרונות כך וכך, ואז יקרו שני דברים: המעביד התרשם מהנתונים החיובים וגם הראת לו את הפתרונות מראש. המעביד החליט שהוא לא רוצה מראש לעבוד עם כבדי שמיעה אבל אז לפחות חסכת את האפשרות כמו שקרתה לך... אבל הפיתרון שלי לא הכי טוב - יש כאן ויתור על אפשרות להוכיח בעבודה שאתה יכול לבצע תפקידים, למרות הדעה הקדומה...

למעלה