שאלה בקשר ל-OkCupid

שאלה בקשר ל-OkCupid

מישהו יודע מה משמעות ה-Match, Friend ו-Enemy? מה ההבדל בין Match ו-Friend?
לפי מה נקבע כ"א מהם? עניתי על כמה שאלות וראיתי ש-3 הערכים השתנו ביני לבין הבחור אבל לא הצלחתי להבין מה משפיע על מה.
תודה מראש!

לא, אני לא מתייחסת לקטגוריות ולשאלות

בעבר עניתי על כמה מהן אבל הן נראות לי שטחיות ואני גם לא בהכרח מאמינה לתשובותיהם של אחרים עליהן. מספיק לי לקרוא בכרטיס ואם הפניה נעימה לי, להגיב עליה.

thor

New member
אני עניתי שם על מאות שאלות...

זה היה מין משחק לשעות ערב יחידניות .
היה מעניין לראות מה ענו.

בפעם האחרונה שהסתכלתי

אופן חישוב המדדים האלה חסוי, אבל לדעתי enemy נקבע לפי אחוז התשובות האדומות (unacceptable answers).
אני בד"כ מחפשת לפי match, ומוצאת את זה ככלי יעיל לסינון ראשוני. כלומר, אנשים עם אחוז התאמה נמוך מ-80% כמעט לעולם לא מתאימים לי. ההיפך לא נכון: כבר נתקלתי בכרטיסים עם אחוז התאמה גבוה מאוד, אבל מהתשובות עצמן היה ברור לי שאין על מה לדבר. זה בד"כ קורה כשאנשים עונים על מעט מאוד שאלות, או לחילופין על הרבה מאוד שאלות שרובן לא חשובות.

thor

New member
זוגתי היתה 61% אוייבת כשנפגשנו

עוד מעט שנה יחד.

thor

New member
זה מה שראה שזה לא לגמרי נכון

היא עישנה ואני אנטי אי-שון פעיל.
זה לא שאני נגד הזכות של אנשים לעשן אבל בתנאי שלא יעשו את זה ליד מי שלא רוצה.
אבל היא היתה מעשנת מתחשבת ובינתיים החליטה לעצור והלכה למכון אברמסון.

מעניין כמה אחוז אוייבות רשמית יש לנו עכשיו ע"פ האתר.

ועוד דבר מצחיק זה שאני פתחתי שם כרטיס עוד כשהיה להם ממשק עברי.
כל הטקסט שלי בעברית.

אבל היא עולה חדשה מוונצואלה (שנה ו 4 חודשים בארץ) אז כמעט לא קראה מה כתבתי

הכל שטויות.

קריסטה

New member
עדיין אפשר לכתוב שם בעברית

את כל הכרטיס שלי כתבתי בעברית, רק השאלות שם הן באנגלית.

thor

New member
זה שאפשר אני יודע

אבל מה שיותר יפה זה שפעם כל הממשק היה בעברית.
כניראה נמאס להם

Reyn

New member
כן, הנה ההסבר:

האחוזים מחושבים אך ורק על סמך שאלות ההתאמה. המפתח לחישוב: בכל שאלה שאת עונה עליה, אפשר לסמן מה התשובות שיהיו מקובלות עליך מצד בן הזוג הפוטנציאלי. באותו אופן הוא יכול לבחור איזה תשובות הוא מוכן לקבל ממך (בת זוג פוטנציאלית) על כל שאלה. אם כך:

enemy % מחושב לפי התשובות של בן הזוג שלא מקובלות עלייך כלל, או התשובות שלך שלא מקובלות עליו כלל.

match % מחושב לפי התשובות המקובלות עליך ועל ה-match הפוטנציאלי. אתם לא בהכרח חייבים לענות אותו דבר, מספיק שבן הזוג ענה תשובה כלשהי שמקובלת עליך, ולהפך.
match % מושפע לרעה מה-enemy %, כיוון שנקודות המחלוקת יפגעו ככל הנראה בקשר זוגי.

friend % מחושב לפי השאלות שאת ובן הזוג הפוטנציאלי עניתם עליהן את אותה תשובה בדיוק. לא מספיק ששניכם בחרתם תשובה שמקובלת על הצד השני, שניכם צריכים לבחור באותה תשובה כדי שזה ייכלל בחישוב הזה.
friend % לא מושפע מ-enemy %, כיוון שנקודות מחלוקת לא מונעות ממך להיות עם מישהו בקשר אפלטוני על סמך הנושאים המשותפים לשניכם.

למעלה