שאלה בקשר ל-12 ה

אלינור*

New member
שאלה בקשר ל-12 ה../images/Emo82.gif

על מה כל אחד מהם אחראי? האם תחום האחריות משתנה ממזל למזל? אני יודעת שהתמונה משתנה לפי קובץ הכוכבים שנמצא בכל בית וההקשרים בין הכוכבים בתוך אותו הקובץ לפי מפת הלידה המדוייקת של כל אחד. אבל הייתי רוצה לדעת קצת יותר באופן כללי. למשל אני יודעת שבית 1 אחראי על תחום התקשורת הכללית והבין אישית הייתי רוצה לדעת קצת יותר בפירוט על שאר הבתים. תודה

התבלבלת בין בית 1 לבית 3.

בתים הם תחומי פעילות. הם מחלקים את המפה לאזורים, כשכל אזור מופקד על תחום אחר במפה. אם הכוכב הוא גורם והמזל הוא גישה, הבית הוא תחום. כלומר, כוכב- איזה צורך, מזל- באיזה אופן, בית- באיזה מקום, או בקיצור, מי, איך ואיפה. לדוגמא, מאדים בתאומים בבית 10. אז הצורך לפעול (מאדים) באופן גמיש, רב גווני ותקשורתי (תאומים) בא לידי ביטוי בתחומי תפיסת עמדה, החתירה להישגים ויצירת שם (בית 10). כל בית מקבל את אופיו מהמזל שפותח אותו. כלומר, נניח בית 3 נפתח בבתולה, כלומר, התקשורת עם הסביבה תהיה רצינית, מעשית, עם צורך לשרת ושמץ של ביקורתיות. עכשיו, בית 3 מכיל את הירח, כלומר בתוך התקשורת והחשיבה הבתוליים, באים לידי ביטוי גם הצרכים הרגשיים. יש גם שליטי בתים. שליט בית הוא הכוכב ששולט במזל שפותח את הבית. נניח שבית 5 נפתח במזל גדי, אז שליט הבית הוא שבתאי, וזאת גם אם מלבד המעלות הראשונות, רוב הבית מכיל את מזל דלי. הבית בו נמצא שליט הבית, מציין את המקום בו תחומי הבית באים לידי ביטוי מעשי. נניח ששליט בית 5, שבתאי, נמצא בבית 10, כלומר, ההנאה, היצירתיות והתחביבים של האדם באים לידי ביטוי בקריירה שלו. הנה בקצרה תחומי האחריות של הבתים: -בית 1- מציג את ה"אני". התדמית, המודעות המיידית, המסנן דרכו תופסים את החיים, הצד באישיות שאני מחצין החוצה, חווית החיים המיידית, מציג גם הופעה חיצונית ואיך אני נראה לעולם (בעיקר האופק שפותח את הבית הראשון). שליט בית 1 (שהוא גם שליט המפה) מציין את המקום איתו אנו מזוהים יותר מכל. לדוגמא, שליט בית 1 בבית 4, אנו מזוהים כאנשי משפחה. -בית 2- בית ה"יש", מציג את מה שיש לי. את הביטחון החומרי והרגשי שלי, את תחושת השייכות והרכושנות שלי, את המשאבים האישיים עליהם מתבסס הקיום שלי, על מה אני נשען, על הערכים הבסיסיים שלי וגם ההערכה העצמית. שליט בית 2 מציין את המקום ממנו אנו שואבים את הפרנסה ואת אמצעי הקיום שלנו. לדוגמא, שליט בית 2 בבית 5, מראה שאנו מרוויחים מהדחף היצירתי שלנו. -בית 3- תקשורת, השתלבות עם הסביבה הקרובה ואינטרקציה איתה, המקום שאותו אני תופס בסביבתי, הצורה בה אני מתוודע לעולם. שליט בית 3 מציין את המקום בו אנו מתקשרים ויוצרים קשרים. לדוגמא, שליט בית 3 בבית 6 מציין תקשורת ערה וקשרים רבים במקום העבודה או השרות. -בית 4- בית הקשרים הרגשיים, השורשים, המשפחה, השבט, המקום בו אני רואה את עצמי כחלק ולא כיחיד, נקודת ההתחלה, הילדות המוקדמת. יש הטוענים שהוא מייצג גם את האב. שליט בית מציין את המקום בו אנו מקיימים את הקשרים הרגשיים העיקריים שלנו, את המקום בו אנו מרגישים שייכים. לדוגמא, שליט בית 4 בבית 7 מראה שאנו נקשרים רגשית לבני זוג או שותפים והופכים אותם למשפחתינו. -בית 5- בית הביטוי העצמי והיצירתיות. המקום שבו תוצרי האישיות שלי נוצרים, המקום בו אני נהנה, מרגיש נוח, משתחרר ומבלה, המקום שבו אני אוהב ומתאהב. בית 5 הוא בית של "ממני אליכם", כלומר, המקום בו אני עומד במרכז, מקרין ונותן מעצמי לאחרים. זה גם בית של ילדים והקשר אליהם. שליט בית 5 מראה על המקום בו אני משלח את תוצרי האישיות שלי לחופשי. לדוגמא, שליט בית 5 בבית 8 מראה על אהבת מין, רגשות שופעים שמוצאים דרך להתבטא בקשרים העמוקים והחודרניים ביותר בין אנשים, וגם נתינה עצמית עד הסוף. -בית 6- בית התחזוקה והשירות, של עצמי ושל אחרים. היחס שלי לבריאות, לגוף הפיזי, הצרכים והחובות היום יומיים, העבודה, ההתחיבויות, השרות, שגרת היום יום, ההשקעה האישית בסביבה שלי. שליט בית 6 מציין את המקום בו אני משקיע את העבודה והתחזוקה. לדוגמא, שליט בית 6 בבית 9 מציין עבודה והשקעה רבה בתחום אקדמי, או דרך נסיעות. המשך בקרוב...

אלינור*

New member
דבר ראשון- תודה דבר שני..

איזה בית הוא התחום המתייחס לזוגיות הרומנטיקה והנישואין? אגב האם לבתים יש השפעה גם על תחזית או רק על ניתוח אופי? אמרו לי שמזל שור (ונוס) נמצאת אצלי בבית הנישואין הזוגיות והמשפחה ושלכן יתכן באמת שנכון שרוב האנשים המשמעותיים ביותר בחיי, הקרובים לי והחשובים לי ביותר ומכל הם בני מזל שור.- יש בזה משהו? כי זה באמת כך. טוב סורי אם אני משגעת אותך אבל איזה כוכב שליט (מזל) אחראי כל כל בית? תודה.

זוגיות ונישואין- בית 7

רומנטיקה יכולה גם לנבוע מבית 5. נוגה בשור בבית 7- את נמשכת מאוד לבני זוג מהימנים ויציבים ושואפת למסד את הקשרים שלך ולא להשאיר אותם "באוויר", אלא שיצא מהם משהו ממשי. אבל מפה מלאה יכולה לתת תשובה מלאה יותר. דרך אגב, משפחה זה בית 4. לגבי איזה כוכב אחראי על כל בית, זה תלוי במזל שפותח אותו. אם בית 3 לדוגמא נפתח בדגים, אז שליט הבית הוא נפטון ששולט במזל דגים. אם בית 3 נפתח בטלה, אז שליט הבית הוא מאדים ששולט בטלה.

המשך

-בית 7- בית של "ממכם אלי". בית שמראה על האופן בו אני תופס את האנשים מולי, האופן בו אני משלב אותם בחיים שלי,, מה אני מקבל מהם ומה אני נותן להם, האופן בו אני מתפקד בצוות, מערכות היחסים שלי והאופן בו אחרים משמשים לי "תמונת ראי" כדי להגביר את המודעות שלי לעצמי. שליט בית 7 מציין את המקום בו אני יוצר את הזוגיות או מערכות היחסים העיקריים שלי. לדוגמא, שליט בית 7 בבית 10 מראה על מערכות יחסים הדוקות, שותפויות או אפילו יריבויות שנוצרות בתחום הקריירה. -בית 8- בית של משאבים ניסתרים, גם משאבי אחרים וגם משאבי נפש פנימיים, משאבים שצריך להאבק כדי לחדור מחסומים פנימיים ולהיות מסוגל לנצל אותם. בית 8 הוא המקום בו נופלות המחיצות בין אנשים ואני נהיה אחד עם מי שמולי, גוף בגוף, נפש בנפש ורכוש ברכוש. זה גם בית משברי, בית שבו אני נאלץ להוליד את עצמי מחדש כל פעם. שליט בית 8 מציין את המקום בו אנו חודרים לזולת, לגופו, נפשו או רכושו, או מקבלים כספים או ירושות, או נותנים מעצמינו עד הסוף. לדוגמא, שליט בית 8 בבית 11 מראה על מערכות יחסים סימביוטיות שנוצרות בינינו לבין החוג החברתי שלנו, או שאנו משתמשים בכספים או משאבים קולקטיביים. -בית 9- בית של התרחבות, של גילוי העולם הגדול, של גדילה אישית. בית שמראה על החיפוש האישי, על החכמה הנלמדת ועל תיור ומסעות בעולם הפיזי, כמו גם בעולם המנטלי או הרוחני. בית של אמונה, השקפת עולם, צדק ומשפט. שליט בית 9 מראה על המקומות או הנסיבות שבהם נלמד על עצמינו ועל החיים, נצא למסעות ונגדל מבחינה אישיותית. לדוגמא, שליט בית 9 בבית 12 מראה על גילוי אישי פסיכולוגי, מסעות רוחניים, נסיעות בעילום שם, הסתתרות מהעולם או חיפושים נסתרים אחרי מטרות לא ידועות. -בית 10- הבית שמראה על המקום שאני תופס בעולם, על העמדה שאליה אני מביא את עצמי, על השם שיוצא לי, על הדברים שאני נודע בהם, הסטאטוס שאני מגיע אליו, על התארים שלי, לפסגות שאני שואף אליהן, על מיקומי בהיררכיה, על ההישגים האישיים לאורך זמן, ההצלחות וגם הכשלונות והנפילות. זה גם הבית שבו אני לומד ומיישם את חוקי המשחק. הבית שבו אתה נשאל "מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול". שליט בית 10 מראה על המקום בו אני מגשים את הקריירה שלי ונודע ברבים. לדוגמא, שליט בית 10 בבית 1 מראה שאני מגשים את עצמי ומגיע להישגים באמצעות התדמית שלי ומה שאני מקרין החוצה (לדוגמא, עבודה כדוגמן). -בית 11- בית של המעגלים הגדולים יותר של האנשים שאני לוקח חלק בהם או משפיע עליהם, בית של קבוצות, חברים, מוסדות חברתיים, איך אני מתפקד כחלק מקבוצה, כחלק מעם, כתושב, כאזרח, כבן למין האנושי. איזו קבוצה מייצגת אותי, עם אילו אנשים ומטרות אני מרגיש נוח להשתייך אליהם, איך אני מגשים את החלומות הגלויים שלי. שליט בית 11 מראה על המקום הממשי בו אני מוצא חברים או משתייך לחוג חברתי. לדוגמא, שליט בית 11 בבית 2 מראה על השתייכות לקהילה עיסקית, כלכלית או כזו שנסמכת על רכוש משותף (לדוגמא, קיבוץ). -בית 12- "הבית העיוור", הבית הלא מודע. מה אני לא יודע על עצמי, מה העדפתי לשכוח או להדחיק, ממה אני בורח, על מה אני מוותר ולמה אני מפנה עורף, מה החלומות הנסתרים שלי ומה הפחדים הסמויים, איזה צדדים קיימים בי שלא קיבלתי לגיטימציה לבטא ואני חווה אותם רק בעקיפין, איפה האני הסודי שלי, מי האויבים הנסתרים שלי, איפה אני פועל מאחורי הקלעים, איך אני מאבד את הזהות העצמית שלי והופך לאחד מני רבים שלא מבחינים בו. באילו נסיבות אני אהיה סגור מעני העולם, רחוק מאור השמש (כמו מאסר, מוסדות, אישפוז). שליט בית 12 מראה על המקום והנסיבות שצדדים נסתרים אלה שלי יבואו לידי ביטוי. לדוגמא, שליט בית 12 בבית 3 מראה על גילוי סודות, הסתרת מידע או הטעיה בתחום התקשורת. יש משהו מורכב ולא ברור באופן בו האדם יוצר קשר עם אחרים ויתכן שהוא עלול לתמרן אותם או להיות מתומרן.

אז מה עושים עם כל הסלט הזה?

אם בית 10 נפתח בתאומים, ומכיל את צדק, שהוא שליט בית 4, אבל שליט בית 10 נמצא בכלל בבית 3? וזה עוד לפני שנכנסנו להיבטים, שהופכים את הסלט שלפנינו לספגטי. קודם כל, צריך להבין את ההיררכיה בין בית לשליט. הבית מהווה את נקודת הפתיחה, והבית שבו נמצא השליט שלו מהווה את נקודת היעד, כלומר, אם שליט בית 10 בבית 3, היצרים הקרייריסטים (בית 10) יתבטאו בתחום התקשורת (בית 3). אפשר לומר גם שהבית שבו השליט, מכיל בתוכו את נושאי הבית שהוא שלוט בו, כמו שבדוגמא שהבאתי, תחום התקשורת מכיל את ההתנסות הקרייריסטית של אותו אדם. אלא שגם לבית 3 שליט בבית אחר, וכך כל בית מכיל חוויה של בית אחר, כמו בצל שכל שכבה מכילה ועוטפת את השכבה מתחתיה. הרבה מפות מכילות בית מרכזי, שאליו בסופו של דבר, עקב ריבוי השליטים בו, מתנקזת כל המפה. ובכן, אם נחזר להררכיה של מזל-כוכב-בית, נזכור שמזל הוא גישה, אופי או תפיסה, כוכב הוא אנרגיה, מוטיבציה או צורך, ובית הוא החוויה, ההתנסות שלנו בתחום מסויים. אז אם הבית הוא ההתנסות, שליט הבית מציין את המקום בו התנסות זו מניבה פירות. אם נחזור לדוגמא שהבאתי בהתחלה, כלומר בית 4 (בקשת) שנשלט בידי צדק שבבית 10 (בתאומים) שנשלט בידי מרקורי שבבית 3 (בעקרב),ננתח אותה שלב שלב, ונראה לאן זה מוביל אותנו. בית 4 נפתח בקשת, כלומר, חווית הבית והילדות היא חופשית ומשוחררת מאוד, נתנו לבן אדם חופש ומרחב לנשום, וגם גירו את סקרנותו ועודדו אותו לחקור ולחפש משמעות לכל דבר (בעיקר לנוכח מרקורי העקרבי שלו) המורשת הזו מחווית הילדות וממה שהוא למד מהוריו, הביאה אותו לתנופה של התקדמות למעלה, חיפוש אחר מטרות שונות, לימוד אחר נושאים שונים ומגווונים, גם אם בצורה לא עיקבית, וצורך להגשים את השפע הזה באופן ממשי, לתפוס את העמדה של האדם שיודע, שלומד, שחווה, שאליו פונים כדי לדעת על כל נושא שבעולם (כך הוא חווה את הצורך היופיטרי של תנופה והתרחבות דרך הגישה התאומית הרב גוונית, הגמישה וההפכפכה בתחום המעמד האישי והגשמת האמביציה של בית 10). האופן שבו הוא מגשים בפועל את האמביציות האישיות שהוא חווה בבית 10, עם כל הגדילה, הגילוי והסקרנות שהן מנת חלקו שם, הוא דרך בחירה של להיות איש תקשורת (מרקורי בבית 3) הנודע בתחקירים העיתונאים העמוקים והסקופים שהוא מצליח לחלץ (מרקורי בעקרב). כך שההרפתקנות ותחושת חוסר הגבולות שחווה בילדותו, הביאו אותו בסופו של דבר לחצות גבולות ולהיכנס לאיפה שאסור כחלק מאותה תחושת הרפתקאה כדי לחשוף ולהכיר את העולם שהוא חי בו, וגם לחשוף אותו לאחרים וכך לספק את הצרכים הקרייריסטים שלו. יכולתי להמשיך הלאה, ולראות איפה שליט בית 3 (פלוטו), אבל אין טעם להמשיך עם מפה היפותטית.

pocahontas2

New member
אש, תודה רבה ../images/Emo45.gif

ממש כיף לקרוא מה שכתבת, בהחלט מבהיר כמה עיניינים
האם תוכל גם לכתוב איזה כוכב הוא שליט של כל מזל? תודה ושנה נפלאה לך ולכולם

אין בעיה ../images/Emo24.gif

טלה- מאדים שור- נוגה תאומים- מרקורי סרטן- ירח אריה- שמש בתולה- מרקורי מאזניים- נוגה עקרב- פלוטו קשת- צדק גדי- שבתאי דלי- אורנוס דגים- נפטון. ניתן לשים לב שמרקורי ונוגה שולטים כל אחד ב 2 מזלות. ככה זה ישאר, עד שיתגלו השליטים החדשים שלהם, כמו שאורנוס החליף את שבתאי בתור שליט דלי, נפטון החליף את צדק בתור שליט דגים ופלוטו החליף את מאדים בתור שליט עקרב (הם עדיין נחשבים לשליטים משניים שלהם).

סרפד

New member
אז מפה לא היפותטית

של דמות ידועה, אז מחקתי כל סימן היכר. אני אציין רק שהוא ממין זכר. מה עשוי להיות התחום המרכזי בחייו של האדם הזה? איך הוא מתבטא בו באופן אישי ומאיפה זה מגיע? מה יכולות להיות שאיפותיו (האישיות או הבלתי אישיות) והדרך שלו לממשן? ואיזה חותם הוא הותיר/עשוי להותיר על העולם? - כלומר, באיזה תחום או באיזו פעילות או באיזה אופי של מעשים בעלי משמעות לציבור הגדול הוא עשוי להיות מעורב?

ובכן

ניחש שלי- במאי סרטים, אומן מפורסם או כל תחום יצרתי אחר או הקשור למדיה ותקשורת. ניחוש נוסף, משהו הקשור בשרות, נתינה, צדקה או עזרה לאנשים.

shlomitss

New member
../images/Emo127.gif קשור למדיה ולתקשורת

קרייריסט לפי בית 10. נשא אישה בגיל מאוחר או בכלל לא?

עדי444

New member
המארס הזה דווקא נראה לי איש צבא

אין ספק שדגים מבלבל שם. איפה המאמר שהביא אז יאיר (?) על כוכבים בבית 12?

king0072

New member
../images/Emo12.gifאז

ככה אדם שקשור לעיסוק עם עומק רוחני חזק תוך ויתור על זוגיות אולי או משפחה ,כמו גורו למשל ,או או תפקיד חשוב בדת כלשהיא גנדי למשל,איש שהובל קבוצה גדולה לכיוון רוחני או משכין שלום ידוע

סרפד

New member
../images/Emo45.gif ל- ../images/Emo47.gif (קינג) ולעדי

לגבי אש - המבצעים שהאדם הזה יזם אכן מושווים לעיתים קרובות לדברים שרואים רק בסרטים הוליוודיים וגם קשורים בסוג (פתולוגי בעיניים מערביות) של הקרבה עצמית..., אבל עד כאן הדמיון (למרות שהמפה היתה יכולה להיות גם של איש קולנוע). האיש הוא אכן מנהיג דתי- (קינג) -צבאי (עדי). המפה מיוחסת לאוסמה בין לאדן. (יש לציין, עם זאת, שאני לא בטוחה מה מידת הדיוק של תאריך ושעת הלידה). בין לאדן נתפס במערב בעיקר כטרוריסט (הגדרה שאני מסכימה איתה), אבל הוא המנהיג העולמי של "צבא המוג'הידין" הדתי (כיום יותר המנהיג הרוחני מאשר המנהיג בפועל) והוא נתפס ע"י תומכיו הרבים כמקור השראה, כמתווה דרך, בדומה לגורו. כלומר, הוא אכן הוביל קבוצה גדולה מאד לכיוון "רוחני" (תלוי בעיני המסתכל) כלשהו, כפי ששער קינג, ולדרך מימושו בפועל, אבל לאו דווקא לכיוון הראשון שעלה לקינג לראש (אם כי האיסלמיסטים [להבדיל ממוסלמים רגילים] תופסים עצמם כמשכיני שלום במובן מסוים - האיסלם נחשב בעיני המוסלמים לדת של שלום, והאיסלמיסטים מאמינים שהשלום הוא רק מושג השלום באיסלם, שהדרך היחידה לשלום היא אמונה באיסלם, ולכן הפצתו, בכל דרך, היא הדרך היחידה להגיע לשלום עולמי כולל על פני כדור הארץ). מעניין איך קינג קישר את ההיבטים בין שבתאי בבית 7 לכוכבים בבית 10 לויתור על זוגיות או משפחה לטובת העיסוק ה"רוחני", המנהיגות הדתית. גם שלומית התייחסה לשבתאי בבית 7 בהיבט לונוס. למעשה, בין לאדן התחתן לראשונה בגיל צעיר מאד (אולי 17) ויש לו כמה נשים, כמקובל באיסלם, והרבה ילדים. אבל בפועל הוא ויתר על הצד האישי של חייו לטובת מה שהוא תופס כיעודו הדתי-פוליטי (הצד המדיני טבוע באיסלם ולא נפרד ממנו). הנישואין לא מבוססים בהכרח על אהבה, כמו על עקרונות מסורתיים (הנישואין הם אולי יותר חובה דתית, ונישואין בגיל צעיר גם אמורים להגן כנגד שחיתות כפי שזה נתפס אצל מוסלמים אדוקים), והוא נאלץ לחיות הרחק מנשיו ומשפחתו בשל התפקיד שנטל לעצמו. בית 7 בעקרב והשליט, פלוטו, ב- 4 - עשוי לרמז על נישואין שקשורים במשפחה, עם קרובת משפחה (לפחות אשתו הראשונה קרובת משפחה) או זיווג שנקבע על ידי המשפחה או האב או שמשפיע על האינטרסים של המשפחה. אני משערת שקינג הימר על הכיוון הרוחני או הדתי בגלל הדגש החזק על מזל דגים - גם השמש, גם ונוס שהיא שליטת המפה, וגם מרקורי, וכולם בבית 10. בית 10 במזל דלי אולי חיזק את הנטיה הרוחנית בעיני קינג, ואת ההשפעה על קבוצה גדולה של בני אדם וגם גרם לו לחשוב בכיוון של שלום (בנוסף לונוס בבית 10). אבל דלי הוא גם מזל מהפכני ובין לאדן הוא מהפכן דתי. הצמידות של השמש לתחילת בית 11 בדגים גם מחזקת את הכיוון של רצון להשפיע חברתית, להשאיר חותם על החברה, או של שליטה בארגון, בכיוון הדתי. בית 4 באריה ושליטת בית 4, השמש, בבית 10 מצביעים על מוצאו של בין לאדן ממשפחה חזקה בעלת מעמד גבוה. משפחת בין לאדן היא אחת העשירות בערב הסעודית, בעלת חברת הבניה הגדולה ביותר במדינה ויש לה קשרים אמיצים עם בית המלוכה הסעודי וגם עם מנהיגים בעולם. שליטת בית 4, השמש, בבית 10 מצביעה גם על עמדה חזקה של אוסמה בין לאדן בזכות מוצאו ועמדת משפחתו, ומסמלת גם את מעמדו של אביו של בין לאדן שבנה עצמו במאמץ במו ידיו (שמש ב- 10 בהיבט לשבתאי), ממהגר עני לראש משפחה עשירה ובעלת השפעה. ההיבט בין שבתאי לשמש, שבתאי בבית 7 בהיבט לונוס, שהיא גם שליטת המפה, מצביעים על ילדות בה לא היתה הרבה אהדה רגשית לילד (הקשיים של שבתאי בקשרי אהבה וקרבה נובעים לעיתים קרובות מן הילדות) ולא היה אישור לאישיותו ולביטוייה הספונטניים (שבתאי גם בהיבט לשמש וגם בהיבט לשליטת המפה, ובכלל בהיבטים "מאתגרים" לכוכבים האישיים). השפעתו של האב היתה מדכאת או שהוא נעדר (הוא מת כשאוסמה היה בן 13). הערכים נרכשו מן ההורים (או מדמויות הורים) בילדות - הירח, הקשור לאם ולילדות, בבית 2 שקשור לערכים, בית 4 באריה עשוי להצביע על ערכים שנרכשו מן האב (למה? תקראו על מזל אריה), ולאב היתה גם השפעה גורלית ובלתי מודעת על דרכו של בנו (פלוטו ב- 4 וההיבטים שלו, במיוחד למרס ב- 12). בתוספת שמש בבית 10, האב היה כנראה תובעני ושאפתני. הכל ביחד - האב השליט כנראה מסגרת נוקשה בחינוך או בתביעותיו להישגים מן הילדים, שדכאה את האישיות של הבן ויצרה צורך להוכיח את עצמו כדי לזכות באישורו של האב, ישירות או בעקיפין (מאחר שההתניה של האב הופנמה ואז יש צורך להוכיח את ערכו לעצמו ולזולת). בתוספת בית 9 בגדי, כששליטו, שבתאי, בקשת בהיבט לשמש ולשליטת המפה - המסגרת היתה מסגרת דתית או אידאולוגית נוקשה המבוססת על ערכים מסורתיים ולא מתירניים. שליט בית 9 בבית 7 גם מצביעה על האפשרות שלהשקפת העולם או לדת היתה השפעה על הנישואין או על ההגבלה הרגשית של בעל המפה וליחסו אל הזולת. מעניין מה אומר כירון בבית 9, "בית הדת". המשך יבוא...

סרפד

New member
המשך

יש חותם חזק מאד של שבתאי על המפה - עם ההיבטים לשמש, לונוס, שליטת המפה, למרקורי ולמרכז השמיים, והשמש, השליטה ונוס ומרקורי בבית 10. הריבוע של שבתאי לשמש - האדם לא יכול להשען על הזהות שסיפק לו אביו כי האב היה מאכזב באיזו צורה - נוקשה ובלתי אוהד או חלש או נעדר, הוא לא סיפק את התמיכה הנחוצה לפיתוח האישיות האינדיבידואלית של הבן. האדם לא פתח תחושה טבעית של זהות, ערך עצמי, אישור בלתי מותנה לעצמו ובטחון עצמי בגלל היחסים עם האב או עם סמכות דומה בילדות. הוא צריך לבנות את עצמו בעצמו ולהוכיח את עצמו כי הוא לא יכול להשען על מה שקבל מהאב או מבחוץ. זה יכול ליצור שאפתנות עזה או להיפך - אדם דכאוני, הנראה כאילו אין לו שאיפות, הוא לא יודע מה הוא רוצה, חסר משמעת עצמית ונגרר להרס עצמי. במקרה הראשון, הצורך להוכיח את עצמו מתבטא בשאפתנות מודעת, כפיצוי על תחושה של חוסר ערך. בשילוב עם הדגש החזק על בית 10 וההיבט של שבתאי למרכז השמים מצביע על שאפתנות עזה, צורך עז במעמד ובתפקיד של סמכות או צורך להותיר חותם בתחומו. שמש, ונוס, שהיא גם שליטת המפה, ומרקורי ב- 10 - עיקר משאביו האישיים של האדם מופנים למטרה הזו. כדי לממש את שאיפותיו האדם יכול לפתח משמעת עצמית חזקה, נחישות רבה, הוא יחתור לאט ובהתמדה לכיבוש יעדיו ומעמדו, הוא יכול להתאמץ ולעבוד קשה ולהקריב רבות או להסתפק במועט ככל שנדרש להשגת המטרה. ההיבט בין מרס ופלוטו יכול להוסיף לדבקות במטרה וליצור פן של חוסר עכבות של אדם שאינו בוחל באמצעים. זה גם אדם שמתבונן ולומד ויודע "איך הדברים עובדים" בחיים ואיך להשיג מה שהוא רוצה. אפשר לראות למה אש ושלומית חשבו בכיוון של תקשורת. קודם כל, שליט בית 10 נמצא בבית 3 ומרקורי נמצא בבית 10. שנית - בית 10 (קריירה), בית 6 (עבודה) ובית 2 (הכנסות) במזלות אוויר. מרקורי, שהוא גם שליט בית 2, בצמידות לונוס, שהיא גם שליטת המפה ושליטת בית 6, ובהיבט לשליט מזל השמש, נפטון, בבית 6. בין לאדן קשור, כמובן, לתקשורת, אבל לא כמטרה, אלא כאמצעי. קודם כל, המכשיר העיקרי של הטרור עצמו הוא התקשורת, הוא פועל באמצעות התקשורת, באמצעות הפצת הידיעות על פעולות הטרור לקהל רחב, אחרת הוא לא ישיג את מטרתו שהיא הפחדת ציבור רחב לצורך השגת מטרה פוליטית או אידאולוגית. ואל קעידה נראית מודעת לתקשורת יותר מכל ארגון טרור אחר - המבצעים שלה ספקטקולריים, בין לאדן עצמו שולח קלטות וידאו ואודיו שלו לתקשורת (והאחרונה נשמעה כאילו התסריט שלה נכתב ע"י מייקל מור), אל קעידה מצלמת בוידאו את הרציחות האכזריות שלה בעירק ומפיצה את הסרטים בעיתונות ובאינטרנט. שנית, אל קעידה היא מעין ארגון-גג של ארגונים איסלמיים בכל העולם. חוץ מליזום את הפיגועים הגדולים, תפקידה המרכזי הוא לקשר ולתאם בין פעילויותיהם של ארגוני הטרור והתאים השונים הפועלים תחת מטרייתה, לדאוג להעברת כספים וציוד מפה לשם וכיו"ב. אל קעידה היא כמו מוח שמכוון באמצעות רשתות עצבים את פעולות האיברים השונים, כשכל איבר וכל אברון לרוב לא יודעים את כל התוכנית, אלא רק את התפקיד המוגדר שלהם. שלישית ויותר לעניין, אל קעידה עושה שימוש בטכנולוגיות תקשורת מתקדמות שונות, ובעיקר באינטרנט, לצורך תקשורת ותיאום בין פעילים, תאים וארגונים איסלמיים שונים. האינטרנט מיוחס לאורנוס. עד לפני כמה שנים מקום המפגש המרכזי של הג'יהאדיסטים מכל העולם היה אפגניסטן, אבל מאז הפלישה לאפגניסטן, "האינטרנט החליף את אפגניסטן כמקום המפגש של אל קעידה", כפי שהגדיר זאת מומחה לטרור כלשהו. אל קעידה עושה שימוש נרחב ביותר באינטרנט והוא מכשיר מרכזי לקיומה - בעיקר לתקשורת בין פעילים, אך גם לגיוס פעילים וכספים וגם להפצת האידאולוגיה האיסלמית הרדיקלית שלה. רתימת האינטרנט לשימוש הטרור והג'יהאד האיסלמי הוא "הישג" של אל קעידה, חידוש שאל קעידה פיתחה למימדים משמעותיים. הדימוי של אל קעידה הוא של טרוריסטים המסתובבים בהרי ומערות אפגניסטן עם מחשבים ניידים. בית 3 מתייחס גם לנסיעות קצרות ואמצעי תחבורה. כל הטרוריסטים מתקיפים אמצעי תחבורה ציבוריים כמו מטוסים, אוטובוסים, רכבות ואוניות, אבל אל קעידה הביאה את זה לליגה אחרת עם השימוש בטיסות פנימיות בארה"ב ובמטוסים כבטילים חכמים להתקפה במרכזי הערים, ועם הפיגועים הסימולטניים ברכבות. אורנוס בבית 3 גם קשור במקוריות וכושר המצאה, ולצערנו מקוריות וכושר המצאה הם הדבר האחרון שחסר לבין לאדן ולאל קעידה. בית 3 קשור גם באחים ובין לאדן השתמש רבות באחיו ובקשריהם החברתיים והעסקיים למטרותיו.

סרפד

New member
מרס בבית 12

מעניין מאד מרס בבית 12, כמו שציינה עדי. בית 12 קשור לתת מודע, בעיקר לתכנים שנוצרו בתקופה שהאדם עדיין לא פיתח מודעות ולא יכול היה להשתתף באירועים באופן מודע ורצוני. הוא קשור גם למטען משפחתי, כלומר מטען פסיכולוגי שקיים במשפחה והאינדיבידואל "יורש" אותו, וגם לתת מודע הקולקטיבי ולארכיטיפים קולקטיביים, מטען שקשור בקבוצה כולה אליה הוא משתייך - קבוצה אתנית, קבוצה דתית וכיו"ב. הכוכבים בבית 12 לא מתבטאים בקלות בחיים ומייצגים "נקודות עיוורות" שקשה מאד להביא אותן למודעות. בית 12 בטלה. טלה ומרס קשורים בדחפים ראשוניים, דחפים של "אני". מרס קשור במין ובתוקפנות. גם ההיבט בין פלוטו ומרס עשוי מטיבו להיות "לא ידידותי" למרס (גם היבטים נוחים או טובים כמו כאן) - מרס שואף לממש את תשוקותיו ודחפיו בעולם החיצוני, באמצעות או ביחס לאובייקטים חיצוניים, ופלוטו מושך הכל פנימה, לכיוון התת מודע, מתסכל את התשוקות והדחפים של מרס, ובד בבד מעצים את האינטנסיביות שלהם - זה יכול להתבטא בהדחקה של האינסטינקטים החזקים שאינם מקובלים מוסרית, או בנחישות ואפילו אובססיביות להשגת המטרה הנחשקת (דומה לתכונות המיוחסות למזל עקרב הנשלט ע"י פלוטו ומרס יחד). פלוטו בבית 4 בהיבט למרס בבית 12. כאן אפשר אולי לראות עוד פן של הדיכוי מצד האב - דיכוי של הדחפים הראשוניים של האישיות, דיכוי של המיניות, דיכוי של התוקפנות, מעין "סירוס". כשמרס בבית 12 הוא לא יתבטא באופן ישיר באישיות המודעת - האדם עשוי להיות נעים הליכות באופן אישי, עדין, חסר תוקפנות ולא אסרטיבי, אבל כשהתוקפנות המודחקת פורצת זו יכולה להיות חתיכת התפוצצות של זעם ראשוני, ילדותי, לא ממושג. המטען הזה יכול לחרוג מעבר לאישי - מטען מודחק שעובר במשפחה ואפילו בקבוצה הגדולה יותר. מרס גם בהיבט לשמש בבית 10 שמציע אפיק מימוש אפשרי. כמובן, אצל רוב בני האדם זה לא יתבטא בצורה קיצונית ובקנה מידה כזה (למשל, אם זה היה קולנוען יתכן שהיה בוחר לביים סרטי פעולה ולתת כך מוצא לתוקפנות המודחקת ולצורך בכוח). תסכולו, דיכויו וחווית ה"סירוס" ע"י כוח גדול ממנו מתחברת דרך בית 12 להזדהות עם מה שהוא חווה כדיכוי וסירוס של הקולקטיב האיסלמי הגדול. הוא רואה את עצמו באופן ארכיטיפי כ"פאלוס" של העולם האיסלמי וכך גם רואים אותו תומכיו. בפיגועי ה- 11 בספטמבר הוא כיוון לכל מרכזי הכוח של ארה"ב - הכלכלי (מרכז המסחר העולמי), הבטחוני (הפנטגון) והפוליטי (המטוס הרביעי כוון כנראה לבית הלבן), ולמי שנחשף לרעיונות פרויד אפילו רק ברמה הפופולרית תקפוץ לראש מן המוכן המחשבה שמגדלי התאומים הם סמל פאלי, כלומר זה כביכול סירוס של מעצמת העל המערבית. סירוס תחת סירוס, שמטרתו להחליף את השליט הקיים בשליט עולמי חדש - האיסלם.

למעלה