שאלה בקשר לתאונה

שאלה בקשר לתאונה

בני היה מעורב בתאונה,עמד ברמזור אחרי רכב, רכב שלישי הגיע במהירות פגע ברכב שלנו ומהעוצמה פגע גם ברכב הראשון. לבחור אין בכלל בטוח על הרכב. לנו יש בטוח. מה קורה במקרה כזה, מי ישלם לנו את הנזקים שנגרמו לרכב ואת נזקי הגוף? תודה על תשובה מהירה

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אז ככה

נזקי גוף הביטוח שלכם משלם (בלי קשר אם לפוגע יש או אין ביטוח) את נזקי הרכוש שנגרמו לכם תוכלו לתבוע מהביטוח שלכם ו/או מהפוגע.

creth11

New member
תשובה מורחבת מעט

ניזקי גוף- (פציעה טיפולים רפואיים וכ"ו) אתה תובע ומקבל מביטוח החובה שלך ללא קשר למי אשם, שמור את כל הקבלות אותם תעביר לביטוח כולל הוצ פינוי אמבולנס אם היה וכן שמור את כל הטפסים הרפואיים והרישומים כמו המיון קבלה ושיחרור ועוד. ניזקי רכוש - אתה תובע מהביטוח מקיף אם היה או צד ג של הנהג הםוגע אם היה לו, במיקרה שאין ביטוח לתבוע וגם תשלומים שאינם מכוסים כמו הישתתפות עצמית וגם פיצוי על חוסר הנחה עתידית הנובעת מאי תביעות אתה מגיש בליווי מיסמכים ועדויות גנגד הנהג הפוגע מאחור. מומלץ להיעזר בעו"ד בתביעות פיצויים. עלות העו"ד בניזקי גוף היא קבועה בתקנות ומומלצת עלות העו"ד בניזקי רכוש נתונה למשא ומתן בינך לעו"ד ובכל מיקרה תהיה כלולה בתביעה כך שבמידה ותיזכה תיפול על החייב. מומלץ להיתייעץ גם עם סוכן הביטוח שלך לשם כך שילמת לו כל שנה. רק בריאות

תודה על התשובה

דבר אחד אני לא מבינה, איך למשטרה לא אכפת שאדם נוסע בלי ביטוח. הודעתי למשטרה על התאונה והם אומרים שהם לא עושים כלום לנהג כזה. מאוד מפתיע.

creth11

New member
שימי לב יש שלושה ביטוחים אפשריים לרכב

1- ביטוח חובה = כשמו כן הוא, חובה ע"פ חוק וצכסה רק ניזקי גוף של המישתמשים באותו רכב ועוד 2- ביטוח מקיף = ביטוח רשות מכסה ניזקי גניבה ותאונות לבעל הרכב 3- ביטוח צד ג = ביטוח רשות המכסה נזקי רכוש הניגרמים ע"י הרכב ולא את הרכב עצמו. עכשיו איזה ביטוח יש או אין לנהג השני ? אם יש לו חובה בילבד (חוקי ותקין) אזי אין לו ביטוח לכיסוי נזקי רכוש לא של הניפגע ולא שלו, אין עניין למישטרה

הוא מסרב להגיד כל מילה לגבי ביטוח

מזה אפשר אולי להבין שאין לו ביטוח צד ג' או בכלל אין לו ביטוח. אני לא רוצה לתבוע לבדי את הנהג,הוא חייל והאבא לא נשמע אמין בכלל. גם אם אני אתבע הוא בטח יגיד שאין לו כסף לשלם ואז הוא יכול לעשות סעד ולשלם איזה 100 שקלים בחודש. אני אשאיר את התביעה לחברת הביטוח,הם יתבעו אותו, הובהר לי שאם אני תובעת את הביטוח אצטרך לשלם השתתפות עצמית וכן 3 שנים לשלם תוספת לביטוח (העדר תביעות) אשמח אם תוכל להבהיר לי- במקרה שחברת הביטוח תובעת אותו,האם הם תובעים אותו גם על ההשתתפות העצמית שלי? היה עוד רכב מקדימה שגם הוא נפגע.

creth11

New member
מה מעניין אותך הביטוח שלו ????

יש לך ביטוח ? תתבעי והביטוח יתבע אותו הוצאות נוספות שיהיו לך כולל ההנחנ על חוסר תביעות תגישי תביעה בתביעות קטנות נגדו בליווי כל המיסמכים יצא חייב ולא ישלם ההוצל"פ כבר יעקל אותו זה לא בעיה של התובע שוב ממולץ להיתייעץ עם הסוכן ולהיעזר בעו"ד בתביעות אין לך ביטוח מקיף ? קצת יותר מסובך וארוך בעזרת עו"ד תתבעי את כל ניזקי הרכוש וההוצאות מהנהג\בעל הרכב - העו"ד יודע איך ומה

למעלה