שאלה בקשר לשחייה

בטי בופ3

New member
שאלה בקשר לשחייה

יש לי בעיות בגב והמליצו לי על שחייה מאחר והליכה ושאר סוגי הספורט לא מומלצים לי. למישהו יש רעיון לתוכניה אפשרית שאני יכולה להתחיל איתה? כמה בריכות? תרגילים מסויימים וכו'? תודה מראש

rshilon

New member
גב תחתון או גב עליון?

בכל מקרה, את אמורה לשחות שחיית חתירה או גב בלבד ולא שחיית חזה. יודעת? הדבר החשבו ביותר הוא ללמוד לשחות נכון ואחרון, לרוב בעיות הגב היום ממליצים... לרוץ דוקא

supersonic777

New member
תיקון - כשיש בעיות גב,עדיף להמנע מריצה או...

מפעילות שתגרום לעוד יותר בעיות. כואב,לא מתאמנים...

Cov

New member
Running with a bad back

What is the logic behind that? Im asking as I have really bad back but running does help but I cannot understand logically why....

rshilon

New member
בעיות גב

אתחיל מהסוף - לא כל בעיות הגב "נולדו שווים" למה הכוונה? שצריך לבדוק מה הגורם לכאב לפני שמקבלים החלטה זו או אחרת לרוץ\לשחות רוב כאבי הגב, כולל פריצות דיסק (רובם, לא כולם), נובעים פשוט מחולשה גדולה של שרירי הליבה. חיזוק מתאים של שרירים אלה (באמצעים שונים - כגון פילאטס, יוגה, אימון פונקציונאלי ועוד) יכול לפתור את הבעייה כליל ובעיקר למנוע את השנותה היתרון הגדול של הריצה היא תנוחת הגוף בזמן המאמץ. אין קיעור או קימור של הגב והעומס נוצר לאורך עמוד השדרה (דחיסה). עומס מסוג זה יכול רק לשפר את מצב הכאבים, ולעזור במניעתם אבל, כמו שנכתב בשרשור מוקדם יותר, המדד לאימון זה או אחר הוא הכאב. אם הריצה (או השחייה) מכאיבים, יש להנמע מהם אנחנו מקדישים זמן רב לחיזוק וליציבה בתחילת כל עונת ריצה. דבר זה נכון לרצים חדשים ובעיקר נכון לרצים מנוסים התחלת העונה עם תרגילי חיזוק, מונעת בעיות במהלכה

supersonic777

New member
מי שיש לו או לה בעיית שרירים,צריכה לחזק...

מי שיש לו או לה בלט או כל דבר אחר,עדיף חיזוק על כל המשתמע מכך... ריצה,לא טובה לבעיות גב!

למעלה