שאלה בקשר לרסיטל

erez774

New member
שאלה בקשר לרסיטל ../images/Emo26.gif

שלום לכם, אני צורך רסיטל 20MG כל יום במשך חודשיים. הכדור עוזר לי להפיג את המתח בו הייתי שרוי תקופה לא מבוטלת. הבנתי שמומלץ לא לשתות אלכוהול יחד עם לקיחת התרופה, אך הבנתי שאם מדובר על פעם בכמה זמן - אז זה לא כ"כ נורא. האם הבנתי נכון? האם יזיק לי אם אני אשתה כוס בירה או שתיים פעם בשבועיים? אשמח לכל סוג של תשובה. תודה מראש

אלכוהול מזיק עם תרופות

אני לא אמליץ לך בלב חם ואוהב לשתות ... אני לא מכירה על עצמי רסיטל...אבל אם אתה נוטל בכמות גבוהה,כוס בירה יכולה להוביל אותך לבית חולים... בתקופת הריספרדל שלי (4-5 מ"ג) אסרתי על עצמי אפילו להריח אלכוהול...אחרי ששתיתי לגימה אחת של וודקה (לא נקי) ולא יכולתי לקום מהמיטה יומיים... תברר אם 20 זה גבוהה (יש תרופות ש4 זה גבוהה מאוד) ואם לא אז לא יקרה לך כלום מכמה שלוקים בירה חלשה... אבל תדבר עם מי שנתן לך את התרופות

חיפשתי,קראתי,ומצאתי:

הסיכון הוא בינוני...מצאתי באינדקס תרופות של infomed את האזהרות: הריון במחקרים בבעלי חיים, נצפו מומים בעוברים. אין די מחקרים בנשים הרות. יש להיוועץ ברופא. (C) הנקה התרופה עוברת לחלב אם ועלולה להשפיע על התינוק. מומלץ להיוועץ ברופא. תינוקות וילדים לא מומלץ. קשישים ייתכן שיהיה צורך בהפחתת המינון. נהיגה יש להימנע מנהיגה עד שלומדים כיצד התרופה משפיעה, כיוון שתרופה זו עלולה לגרום לטשטוש. אלכוהול מומלץ להגביל את כמות השתייה, אלכוהול עלול להגביר את תופעות הלוואי של תרופה זו. ניתוח והרדמה כללית יש לדווח למנתח או למרדים על נטילת תרופה זו. רסיטל היא תרופה ממשפחת ה Citalopram . תופעות הלוואי הנפוצות הן: בחילה, כאב ראש, יובש בפה, ירידה או עלייה בתיאבון, ישנוניות, עצבנות יתר וקשיי שינה. תופעות אלו בדרך כלל קלות, וחלקן יכולות לחלוף. 20 מ"ג הוא המינון ההתחלתי המקובל ליום,לכן זה מינון נמוך 60 מ"ג הוא המינון המקסימלי. מקווה שעזרתי תמרה

tzimisce

New member
פורום תרופות

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?id=343 כדאי לשאול שם , בכל מקרה אני לקחתי 30 מ"ג סיפראמיל שלדעתי זו אותה התרופה כמו רסיטל רק שמיוצרת ע"י חברה אחרת ומדי פעם שתיתי ולא קרה לי כלום. יש תרופות שממש אסור לשתות איתם אולם אני לא חושבת שזו אחת מהם , אני חושבת שזו רק אזהרה שכתובים על התרופה כדי להיות על הצד הבטוח אבל אל תתפסי אותי במילה ותתחילי לצאת לחגוג. בכל מקרה , האיש שידע לענות לך הכי טוב על שאלה זו הוא או פרמקולוג או פסיכיאטר. אני לקחתי את הסיכון שלי אבל לא הייתי ממליצה לך גם לעשות כן , כל אחד מושפע אחרת .

למעלה