שאלה בקשר לרכב

מצב
הנושא נעול.

AZ869

New member
שאלה בקשר לרכב

שאלה בקשר לרכב
אני עובד בגננות ומועסק אצל בעל בית מסוים ברשותי היתה מכונית ישנה בשווי של 14000 ש"ח לפני כמה ימים גנבו לי אותה לאחר שהשארתי אותה במקום שלא הייתי אמור להשאיר (סיכמתי עם הבוס שמכיוון שאני גר בשוכנה בעתית אני לא אחנה אותה ליד הביתא בל זה לא היה רשום) ועכשיו הוא דורש ממני את כל הכסף או שאני אתפטר בלי פיצויים הלכתי היום לבית המשפט לדבר עם הייעוץ המשפטי והאמרו לי שם שאי אפשר להפחית ממני את כל הכסף של האוטו אלא רק רבע מן המשכורת ורק אם הסכמתי לכך במפורש יותר מזה לא ידעו להגיד לי מה לעשות להתפטר ולא לשלם או לא להתפטר ולהציע לבעל הבית לשלם רבע מהאוטו אני אובד עצות תדוה

שיר ורד

New member
תשובות

שאלה בקשר לרכב
אני עובד בגננות ומועסק אצל בעל בית מסוים ברשותי היתה מכונית ישנה בשווי של 14000 ש"ח לפני כמה ימים גנבו לי אותה לאחר שהשארתי אותה במקום שלא הייתי אמור להשאיר (סיכמתי עם הבוס שמכיוון שאני גר בשוכנה בעתית אני לא אחנה אותה ליד הביתא בל זה לא היה רשום) ועכשיו הוא דורש ממני את כל הכסף או שאני אתפטר בלי פיצויים הלכתי היום לבית המשפט לדבר עם הייעוץ המשפטי והאמרו לי שם שאי אפשר להפחית ממני את כל הכסף של האוטו אלא רק רבע מן המשכורת ורק אם הסכמתי לכך במפורש יותר מזה לא ידעו להגיד לי מה לעשות להתפטר ולא לשלם או לא להתפטר ולהציע לבעל הבית לשלם רבע מהאוטו אני אובד עצות תדוה
תשובות
אם אתה לא חתמת על התחיבות לשלם בגין נזקים שיגרמו למכונית, בעל הבית לא רשאי לנכות משכרך או מפצויי הפיטורים את שווי המכונית ללא הסכמתך. אם אתה מסכים (בכתב) אז הוא יכול לנכות את אותו סכום שאתם מסכמים. אין הגבלה שאי אפשר להפחית ממך יותר מרבע המשכורת. המגבלה היא שכל עוד אתה ממשיך לעבוד, הניכוי החודשי לא יעלה על רבע מהמשכורת, אם אתה מפוטר או מתפטר והסכמת בכתב לניכוי אזי ניתן לבצע את כל הניכוי מתשלום השכר האחרון ומן הפצויים. אבל, הוא יכול לתבוע אותך בבית המשפט לפצות אותו בגין הנזק שנגרם לו, עקב התנהגות רשלנית שלך. הסכם בכל פה , הוא הסכם לכל דבר, ולכן אם החנית את המכונית במקום שסכמתם שלא להחנות אותה, הפרת את ההסכם ובמקרה של תביעה מצד בעל הבית, זה בהחלט יכול להחשב כרשלנות שלך.

מצב
הנושא נעול.
למעלה