שאלה בקשר למערכת החיסון

שאלה בקשר למערכת החיסון

אני מקבלת מטוטרקסט - שמחליש את המערכת החיסונית. ח' פולית שנלקחת למחרת - מתקנת (מה בדיוק?) משהו מנזקי ה MTX. אני לא מעזה לוותר על חיסון נגד שפעת (למשל) כמו שאיני מעזה ל"שחק" על דעת עצמי בתרופות המרשם. בכל-זאת, בהמשך לשאלה של interleukin: ישנם אי אילו תוספי מזון שמכריזים עליהם כעל מחזקי מערכת החיסון - ולכן עוזרים במניעת מחלות. בהנחה שתוספי המזון המחזקים את מערכת החיסון אכן עובדים (יש כאלה של כל מיני חברות, אישית - אני נוטלת אלפא של SR) האם הם עלולים לגרום למחלה הריאומטית להתפרץ?

גימבה

New member
לחזק מצד אחד ולדכא

מהצד האחר, זה קצת אמביוולנטי לא?. תוספי המזון "מחזקים" רק את חשבון הבנק של חברות התרופות. עד כמה שאני יודעת אנשים עם מערכת חיסונית פעילה יתר על המידה עדיף להם להתרחק ממחזקים למיניהם.

חשבתי כמוך אבל אני לא יודעת.

אני יודעת שכשחליתי השנה (היתה סברה שדלקת ריאות למרות שחוסנתי) התבקשתי להפסיק לתקופה מסויימת את נטילת ה-MTX. אני מבקשת לאמר שאוסף התרופות שאני לוקחת ותרופות משניות נגד השפעת התרופות הראשוניות שאני לוקחת - מפחיד אותי לא פחות מלקיחת מחזקים למיניהם. ואין לי שום הבנה בפיזיולוגיה. אני לא חושבת שכל חולה צריך ללמוד רפואה אבל אני חושבת ששיתוף פעולה עם הרופא המטפל יכול לעזור. אבל מי מצליח לדבר עם הרופא על הכל? ישנן תוספים שהוכיחו אצלי, ללא ספק, את יעילותם בעת הצורך. אבל המחַזקים למיניהם - אני פשוט לא יודעת איך הם עובדים והאם, כדעתך - הם בעצם מזיקים למי שיש להם מחלה אוטו-אימונית.

ל3

New member
הי גימבה

גם אני חולה במחלה אוטואמינות ולקחתי בעבר מטתרוקסט שהופסק עקב הקאות קשות ועליה באנזימי כבד. אני לא יודעת כלום על תוספים חוץ מזה שאני יכולה להגיד לך שהרופא שמטפל בי מעולם לא המליץ על כך. את מוזמנת ליצור איתי קשר במסרים אם את רוצה הרבה בריאות

ל3

New member
ההודעה מופנת לל שם בדוי כמובן

סליחה על הטעות

הבנתי שפנית אלי

אף רופא לא המליץ לי על תוספי מזון. דיאטנית של קופ"ח המליצה על המנעות מסולניים (ז"א אפשר להאכיל אחרים ברעל כמו עגבניות אבל לא את עצמי. לא מקובל עלי). לכמה מתוספי המזון יש השפעה טובה עלי - אבל זו לא בחינה מדעית ולכן אין לי עניין להמליץ עליהם. אני לא יודעת אם באמת הדברים האלה עובדים. למשל עדיים עם מגנטים... בכל מקרה, מכיוון שמצבי היה רע מאוד (כעת סביר) אני מנסה כל מה שנראה לי הגיוני. רופאים טוענים שמי שמרוויח מתוספי המזון ושאר... הם היצרנים והמוכרים.

תוספי מזון

אין נתונים ברורים על הנושא- אני ניחה שלא אם כי יש מגוון רחב מאד של תוספי מזון ולא ברור למה הכוונה

למעלה