שאלה בקשר למכס

arie9

New member
שאלה בקשר למכס

אם אני קונה מוצר מעל 50 דולר תמיד יקחו לי עליו מכס? והאם יש דרך או שיטה שישלחו עליי את המוצר שהמכס והכל כבר טופל?

noam weissman

New member
אני חושב שיש מאמר בטאג ליין אבל אענה

היי, כתבתי לפני כמה שנים מאמר בנושא מכס ויבוא אישי לאחר שכל פעם התבקשתי להגיב. הנושא היה טיסנים וציוד טיסנים אבל הדברים דומים. לעניין שלנו... למרות שהחוק הוא יבש יש חריגים. כל חבילה שמגיעה לישראל ביבוא אישי ותחולתה שווה יותר מ 50 דולר אם התחולה מוגדרת כחייבת במס עלולים לחייב אותך. העלולים הינו נזיל כי זה תלוי במדגם, במי מקבל את החבילה וכו. ביבוא מסחרי אין כמעט מצב שחבילה עוברת נקי. בנוסף אתה חייב לשלם מע"מ על עלות התחולה+המשלוח והביטוח. מתחת ל 50$ תהיה חייב לשלם מע"מ בלבד. יש לא מעט מקרים שאתה עובר חלק ללא תשלום. כי המוכסים מחפפים. חבל להם לבזבז זמן על חבילות קטנות. כל מה שכתבתי נכון למשלוחים בדואר אויר וכו. אם אתה מזמין ב DHL, UPS וכו החברות מבצעות את העמילות ומחייבות אותך ללא אפשרות להתווכח על כך. יותר מזה מחייבים אותך באחסנה... לא מצחיק.... לפני שנים הזמנתי חבילה מארה"ב. לא הייתי לחוץ בזמן וביקשתי דואר ימי (SURFACE)... עוברים כיומיים ואני מקבל טלפון מנציג של UPS. הוא אומר שיש לו חבילה בשבילי ואני לא בבית. אני מנסה לחשוב מה הזמנתי ולא מתחבר לי ואז ירד לי האסימון... ואי החמורים שלחו את זה ב UPS.. בארץ חייבו אותי בשיחרור ואחסנה... כששאלתי את הנציג על איזה אחסנה אתה מדבר זה רק הגיע. מה הוא אומר זה עבר בממ"ן מחייבים אחסנה
בשורה התחתונה שילמתי על המשלוח יותר מכל מה שהזמנתי... קרא את המאמר שכתבתי ותחכים.... ראה קישור מצורף. קריאה מהנה, נועם.

למעלה