שאלה בקשר למחשבון דרך

שאלה בקשר למחשבון דרך

שלום לכולם, יש לי מחשבון דרך Union-5 של חברה עלומה כלשהי שקניתי ממצמן... (אני יודע שזה לא אופטימלי- אבל זה מה שנכנס לי לתקציב אחרי האופניים). המחשבון הוא חוטי ובעל סנסור ומגנט על החישורים. בכל מקרה, לאחרונה שאני נוסע השעון הפסיק "לקלוט" את סיבובי הגלגל הקדמי. הוא פועל (מראה את השעה) אבל לא מראה מהירות, דרך וכו'. ניסיתי לשחק עם המיקום של הסנסור כי חשבתי שאולי הוא לא מקביל למגנט שעל החישורים- אבל זה לא עבד. רציתי לדעת האם יש לכם רעיון מה גורם לבעיה הזו? או מה אני יכול עוד לנסות לעשות... תודה מראש לעוזרים, ושבת שלום, רונן

ניתוק מהתושבת

לצערי כבר ניסיתי גם את זה... אולי אני אנסה את זה שוב...

oferbic

New member
יתכן מאוד שיש נתק בכבל

התנועה של הכידון והבולם מעייפים את הכבל, בעיקר בנקותות החיבור שלו לסנסור ובית השעון. ניתן לתקן בקלות עם מלחם ומד רציפות.

JacB

New member
יאללה, בוא נעשה מחקר!

שלב א': האם השעון עצמו תקין? נתק את השעון מהתושבת. בעזרת חוט חשמל/ חוט מתכת כלשהוא קצר בין שתי הנקודות המתכתיות - המגעים המתחברים לתושבת. בצע תוק - גע ע"י נקישות קצובות וראה אם השעון מודד מהירות. ככל שתגביר את קצב הנקישות תיגדל המהירות. עד כאן. אם יש תגובה - הבעיה לא בשעון. אם הבעיה בשעון- זרוק לפח. שלב ב' - חפש את הכשל במכלול כבל - חיישן - תושבת. האפשרויות: - מגנט רחוק מידי (מניח שאת זה כבר בדקת). - בדוק פגמים בכבל. מקום שקיבל מכה חודרת או קרע. נקודות חשודות: ליד החיבור לתושבת, בנקודות שהאזיקונים לוחצים חזק מידי, או סתם פגיעת אבן או חפץ אחר. במידה וזיהית פגם: חתוך את הכבל, הסדר קצוות תקינים ובצע הלחמות עם בידוד מוסדר לשני המוליכים. - אם עד כה לא גילית כלום, כנראה החישן דפוק ואינו ממתג כאשר המגנט נמצא לידו. גם במקרה זה זרוק הכל לפח. טוב, קלטת כבר, שהסכויים קלושים. המכשיר זול, ובמחיר דומה ניתן לרכוש טובים ממנו. למשל: Cat Eye Velo 5 , או דגם פשוט של סיגמא. למען האמת, הUnion די אמין. הבעיות שלו: א. הסוללה קטנה ולא מחזיקה הרבה ביחס לאחרים. ב. הוא מכוער

למעלה