שאלה בקשר למועדפת ואבטלה

tomerd22

New member
שאלה בקשר למועדפת ואבטלה

בוקר טוב, אני משוחרר כבר חודשיים החודש התחלתי לחפש עבודה ללא הצלחה. היום ההיתי במשרד התעסוקה, היא הפנה אותי לשתי עבודות 1. מתדלק 2. עבודה ביצור וסידור בשר (לא בטחוה לגבי זה אם זה מועדפת) רציתי לדעת, הבנתי שלחילים משוחררים מגיע 3 חודשים דמי אבטלה. איך זה עובד ? איך אני מקבל כסף על הימים שאני לא עובד ? איך זה עובד ? שאלה שניה, הבנתי שעבודה שבביניין זה גם נחשב למועדפת. אבא שלי הוא קבלן ביניין, עושה את כל עבודות השיפוצים לבתים ועסקים. רציתי לדעת אם אבא שלי יפתח תיק בישבילי היות והוא לא עובד עם קבלות, אם הוא יוציא קבלות רק בישבילי ויעסיק אותי אצלו פשוט יתן לי לעבוד עם הפועלים שלו האם אני יהיה זכאי למענק ? .. אם כן במה זה תלוי ? ..

Shaq018

New member
תשובה חלקית

אענה לך לגבי מה שאני מכיר. בנוגע לדמי אבטלה - בכדי להיות זכאי לדמי אבטלה הינך חייב לעבוד תקופה של 6 חודשים לפני הבקשה. במילים אחרות, כרגע אין לך זכאות לדמי אבטלה. עבודה בבניין אכן נחשבת למועדפת, בכדי להיות זכאי למועדפת, אבא שלך חייב לפתוח לך תיק עובד, עם כל הטפסים המתאימים, וכיוצא מזה, לשלם עליך ביטוח לאומי, לספק לך תלוש משכור וכל מה שנדרש מעובד במדינת ישראל. עליך לוודא שהעבודה של אבא שלך מוכרת במס הכנסה כעבודת ביניין ושהתפקיד אותו הוא מגדיר אותך הינו עובד ביניין עפ"י דרישות המועדפת. לאחר תקופה של 150 ימים (משרה מלאה) ומינימום חצי שנה, תוכל לקבל את המענק. בהצלחה והמשך יום נעים.

למעלה