שאלה בקשר ללמידה...

MaD-d0g

New member
שאלה בקשר ללמידה...

שלום לכולם, אני יודע לתכנת במספר שפות, ויזואל בייסיק, ++C (אובג´קט אורינטד), C ופסקל. עכשיו השאלה שלי היא, אם אני רוצה ללמוד שפה נוספת, מה כדאי ללמוד ? על מה כדאי להשקיע את הזמן שלי ? הייתי רוצה ללמוד ++Visual C, אבל אני לא מה יקרה אחרי "מהפכת הדוט נט", האם דרך התכנות תשתנה לגמרי כמו בויזואל בייסיק ? או שתשאר דומה ? או שכדאי בכלל ללמוד Jave או ++J ? מישהו יכול לנסות לעזור לי ? תודה מראש...

אביטל +

New member
אולי קודם

תגדיר לך מטרה של מה אתה רוצה לעשות עם השפה החדשה. זה יעזור לך למצוא כיוון.

MaD-d0g

New member
המממ... לא בדיוק חשבתי על זה...

אבל אני מניח שאני רוצה לבנות תוכניות לעבודה במחשב אישי(Desktop Applications)...

CyberRogue

New member
הצעה

Hi, Why don´t you learn how to program ... i don´t see why you need to know every programming language there is. Try to learn algorithms ....

MaD-d0g

New member
מספיק טוחנים לי אלתוריתם בבצפר...

אני חושב שאני יודע לתכנת.. אני רק רוצה ללמוד "כלי" חדש, ולא מיומנות

אביטל +

New member
אם אני הייתי צריכה לבחור בכלי פיתוח

הייתי מתלבטת בין dotnet ו Java כרגע אין לי אפשרות בחירה כי העבודה מכתיבה שאני אלמד Java נסה לבדוק ולקרוא על כל אחת מהן באופן כללי ולראות מה מתאים לך יותר. אבל קשה לי להאמין שאתה יודע את כל מה שצריך לדעת על תכנות ב C++ במיוחד בסביבת windows. אבל אתה היחיד שיודע מה הרמה שלך. לדעתי עדיף להתמקצע במשהו מסויים במקום לקפוץ מדבר אחד לשני. אבל האמת היא שאם ללמוד משהו אני הייתי הולכת על ללמוד קריפטוגרפיה כי זה מעניין אותי באופו אישי ואף פעם לא היה לי זמן להתעמק בזה כמו שאני רוצה. גם זו אפשרות - ללמוד נושא מסויים ולא כלי פיתוח.

MaD-d0g

New member
הבנתי....

דבר ראשון, תודה לך על עזרתך.. ! אני לא יודע את כל ++C, אני יודע את הבסיס... ולא של Windows... אני חושב שאני אלמד את הבסיס של Java ואת ++C קצת יוצר לעומק... אבל הדילמה היא, שאני לא יודע אם כדאי... מה הדוט נט יכול לעשות לשפה ?

אביטל +

New member
דוט נט

לדעתי (לחלוטין בלתי מלומדת) יעבור הרבה זמן עד שדוט נט יתייצב ויהיה באמת שחקן בשוק. הכיוון שציינת - בסיס של java ו C++ יותר לעומק זה כיוון נכון. אתה גם יכול ללמוד את הדברים הבסיסיים של דוט נט. אבל מה שיהיה הכי יעיל בשבילך זה להתעמק בדבר אחד כמו שצריך. ו C++ עבור windows מספק לך לא מעט עבודה.

gilad_no

New member
הוא לא יעשה לה כלום

אתה צריך להפריד בין שפת הפיתוח לפלטפורמה. כמו שאפשר לפתח בC גם לחלונות וגם ליוניקס, כך יהיה עם .NET (לפי מייקרוסופט, בכל אופן). כנ"ל ג´אווה. ב.NET אתה יכול להשתמש בשפה שאתה כבר מכיר (C++,VB,ג´אווה) ולפתח לפלטפורמת ה.NET. כמובן שקיימים מספר הבדלים בין המבנה הרשמי של השפה לבין המימוש של מייקרוסופט, אבל הם זניחים למדי וקל להתגבר עליהם. השאלה הגדולה הינה באמת "מה אתה רוצה לעשות?" אני אנסה לתת לך 2 כיוונים אפשריים: פיתוח שולחני (Desktop) - כדאי לפתח בVisual C++. אם אתה מתכנן פיתוח לחלונות (שזהו הרוב השולט), אזי אין טעם ללמוד ג´אווה ו\או .NET (אולי רק ללמוד עקרונות פעולה). הסביבה מאוד נוחה לשימוש והיישומים מהירים עקב חוסר בקוד ביניים (בניגוד לג´אווה ול.NET) פיתוח אינטרנטי - ג´אווה, .NET ו\או פרל. ה.NET דיי חדשה ועדיין לא פועלת על כל הפלטפורמות (יש תכנון ללינוקס, אבל הוא עוד לא יצא). ג´אווה כבר חזקה בשוק ועובדת על כל פלטפורמה. כנ"ל פרל. אם תרצה ללכת על תחום האינטרנט, ואתה כבר יודע C++, הייתי ממליץ לך ללמוד C#. נכון שאנשי הג´אווה כאן בורום יחלקו עליי, אבל מכיוון שלבינתיים רוב השוק מבוסס חלונות, ואם אתה כבר יודע C++, דיי קל לעבור לC#. ושוב, זאת רק דעתי. תעשה את החושבים שלך, ובהצלחה.

The_Mighty_Perr

New member
תגובה

בס"ד היי MADOG! עד כמה טוב אתה יודע את VB ו-CPP? אתה יכול ללמוד VCPP, אבל מניסיון הספרים דפוקים! הספר היחיד שנראה סביר זה הספר של "מרכז הדרכה 2000", ועדיןן לא קניתי אותו... מהפכת הדוטנט רחוקה אבל לא מספיק, קרובה אבל לא מספיק...אל תתעלם מ-MS! לא אהבתי כ"כ את JAVA. אתה יכול להתחיל קצת מכל דבר, ולראות מה מוצא חן בעיניך יותר... אני לא רוצה להגיב על השאלה בנוגע לדוטנט, כי זה יפתח סבב חדש של ביונים וויכוחים, שלא ממש יהיו קשורים לאשכול. בברכה...

למעלה