שאלה בקשר להריון

מצב
הנושא נעול.

zomit

New member
שאלה בקשר להריון

שאלה בקשר להריון
אני בשבוע 40 להריוני לפני כשבועיים הפסקתי לעבוד בהוראה של הרופא קיבלתי ימי מחלה איך תחושב משכורת ספטמבר (עבדתי עד ל14.9)מהוא החוק לגבי ניכוי ימי מחלה לגבי נשים בהריון ושאלה נוספת מה לגבי הימים הנוספים מתחילת החודש הנוכחי האם מגיע לי משכורת על למועד הלידה תודה על העזרה חג שמח ושנה טובה

את יכולה להחליט...

שאלה בקשר להריון
אני בשבוע 40 להריוני לפני כשבועיים הפסקתי לעבוד בהוראה של הרופא קיבלתי ימי מחלה איך תחושב משכורת ספטמבר (עבדתי עד ל14.9)מהוא החוק לגבי ניכוי ימי מחלה לגבי נשים בהריון ושאלה נוספת מה לגבי הימים הנוספים מתחילת החודש הנוכחי האם מגיע לי משכורת על למועד הלידה תודה על העזרה חג שמח ושנה טובה
את יכולה להחליט...
את יכולה להחליט אם כבר יצאת לחופש לידה או לא (אפשר לצאת לחופשת לידה החל מ-6 שבועות לפני מועד הלידה המשוער). אם תחליטי שכבר יצאת לחופשת לידה, אז המעביד לא אמור לשלם לך משכורת ולא דמי מחלה על 12 השבועות שממועד היציאה לחופשת הלידה (את אמורה לקבל את זה מביטוח לאומי, אם צברת מספיק זמן עבודה לפני כן). אם תחליטי שלא יצאת בינתיים לחופשת לידה, ותצאי לחופשת לידה רק ביום הלידה, אז על הזמן שיש לך תעודות מחלה, המעביד אמור לשלם לך דמי מחלה (שזה כלום ליום הראשון, 37.5% מהשכר ליום השני וליום השלישי - ו-75% מהשכר לכל הימים שאחרי זה - עד לתום ימי המחלה הצבורים שלך. (צוברים 1.5 ימים לכל חודש עבודה באותו מקום עבודה, עד למקסימום של 90 ימים)). כל זה - בתנאי שלא מדובר בשמירת הריון. אם מדובר בשמירת הריון, אז המעביד לא חייב לשלם לך דמי מחלה, וייתכן שביטוח לאומי יחוייב לשלם לך על זה - אם תגישי תביעה. והכי חשוב - לידה קלה ומוצלחת.

מצב
הנושא נעול.
למעלה