שאלה בקשר להבדלי רזולוציה

ריאליסט

New member
שאלה בקשר להבדלי רזולוציה

במחשבים ניידים יש את המסכים הסטנדרטיים בעלי הרזולוציה של 1024*768. יש חדישים יותר בעלי מסך שונה -רזולוציה של 1280*800. רציתי לדעת האם יש הבדל חזותי משמעותי בין הרזולוציות הללו. השאלה מופנית למי שראה את שני המסכים. תודה מראש!
 

bar666xp

New member
יש גם רזולוציה של 2048X1536..

מדובר על PIXELS לאורך ורוחב המסך. כך בחשבון שמסך קטן לא יכול להכיל מספר כזה של פיקסלים עד כמה שזכור לי, נוצר מצב שהתצוגה היא כאילו מחוץ לצג.
 

ריאליסט

New member
האם יש צורך ברזולוציה גבוהה

מהסטנדרטית ליישומים שאינם משחקים? האם יש הבדל מהותי באיכות התמונה-למשל לגבי סרטים? תודה!!
 

bar666xp

New member
תלוי בשימוש לו מיעד הנייד

ברוב המקרים רזולוציה גבוה מדי במסך גורעת ולא תורמת.. מצד שני כך גם לגבי נמוכה... אז מי צריך מה לפי השימוש לOFFICE ואינטרנט סרטים גם 640X480 זה מספיק אם רוצים גם 800X600 לפעמים יותר נוח לעין לפעמים לא. למשחקים 3D במסכים של 15-17 אינצ' הרבה יותר טוב 1024X768. וככל שגודל המסך עולה כך רזולוציה גבוה יותר נראת יותר טוב בהתאמה. לגבי סרטים יש פקטורים יותר בעלי משקל כמו אוברליי וDPI. DPI = DOT PER INCH כלומר מספר הנקודות באינצ'. יש גם את מהירות התגובה של המסך עצמו...(ככול שהנתון המספרי נמוך יותר זמן תגובה מהיר יותר = מסך טוב יותר ומן הסתם יקר יותר). כשמדובר במשחקים ו/או תוכנות גרפיות 3D וכו' עדיף שהכול יהיה הכי טוב שאפשר כדי להנות מכל היתרונות... כשמדובר בשימוש לOFFICE וכו' זאת ממש הוצאה מיותרת של כסף...על אחת כמה וכמה שעד כמה שידוע לי אין היום כ.מסך שלא יתן רזולוציה של 1024X768 וכדומה כך שאם אין צורך לחבר את המחשב נגיד למסך פלזמה ענק לדוגמה מי צריך רזולוציות גבוהות יותר?
 
למעלה