שאלה בקשר לברית

שאלה בקשר לברית

הי חברות,

אני גולשת שקטה בפורום כבר הרבה זמן והחלטתי גם להרשם ולכתוב.
אני בחודש שישי עם נסיך מקסים בדרך.

לאחרונה ראיתי כמה פרסומים נגד ברית מילה.
זה גרם לי קצת להפתעה כי בעבר לא חשבתי שיש בעיה עם ברית ופתאום אני לא בטוחה.

השאלה שלי היא מה התפקיד של הערלה בגוף?
האם היא חלק מיותר כמו התוספתן, או שיש לה תפקיד לעשות בגוף?

Apfelwein

New member
בוקר טוב

לעורלה תקפיד חשוב ביותר בהימצאה בראש הפין. הסרתה של העורלה גורם נזק לעטרה.
מצרפת לך קישור לסרטון שמסביר בדיוק מה תפקיד העורלה.
כמו כן, יש פורום לאנשים בדיוק כמוך אשר שמעונינים לדעת יותר ולשמוע מניסיונם של אחרים.
לפורום כאן בתפוז קוראים "מוותרים על ברית מילה".

מעבר לשיקולים הרפואיים, קיימים גם שיקולים מוסריים.
אני חושבת שזכות האדם על גופו. אני חושבת שאין לנו זכות לשנות את גופו של אדם אחר ללא אישורו כאשר אין לכך הצדקה רפואית.
אם אדם מגיע לגיל 18 ורוצה לבצע שינויים בלתי הפיכים בגופו- שיבושם.
לי אין זכות לבצע נזק בלתי הפיך באיבר מינו ללא קבלת הסכמתו לכך.

בהצלחה בחיפושיך.

גם ניתוח של שפה שסועה הוא התערבות

על בסיס אסתטי בלבד בדרך כלל, תקנו אותי אם אני טועה. אני באמת חושבת שמעל כל השיקולים הדתיים והבריאותיים "הרוב המטומטם", אלה שעושים ברית מילה כי "ככה זה", מלים כי זה פשוט יותר יפה בעין. אפשר כמובן להתווכח על זה, אתן יודעות, על טעם וריח, אבל דווקא כאחת שמאוד אוהבת לחפור בכל דבר, אף פעם לא לעשות דבר כי זה מובן מאליו, דווקא כאן זה מאוד פשוט - אם יהיה לי בן - אני כן אעשה לו ברית. אצל כירורג, מן הסתם, אבל הסיבה היא שטחית להפליא - זה באמת יותר יפה.

HouseAtreides

New member
ניתוח באיבר המין של הבן

כי זה יותר יפה בעיני אמא שלו? (שממילא לא תזכה לעולם לראות ולהנות מהיופי הזה?)
בעיני זה הזוי.

HouseAtreides

New member
ואת בטוחה שהיא תדע להעריך את זה?

לדעתי במקרה א' היא תראה זאת כמובן מאליו, ובמקרה ב' היא תטען שאת פרימיטיבית.

HouseAtreides

New member
אבל זה בעצם תמיד קורה בין כלה לחמות

חומד.. 97% מהגברים היהודים בישראל נימולים

אז מקרה ב' לא סביר במיוחד. אתה כרגע על תקן חב"דניק שמנסה להניח לאנשים תפילין כבר במטוס, קרה לי לפני פחות מחודש בטיסה לארץ הקודש. הקבלה טובה לגבר שבא לנשים הריוניות להרצות על ברית, לא? תחשוב על זה

HouseAtreides

New member
כשהגברים האלה נולדו, לא התקיימו דיונים כאלה

ומי בכלל חלם שיהיה אינטרנט? ואיזה שינויים קרו. תחשבי על זה.
אם היום ישנה סחיפה רעיונית כזו לכיוון הנגד (ויש, אני עוקב אחר הנושא מזה עשור והשינויים מדהימים גם אותי) - מה יהיה בעוד 10-15 שנה?

נ.ב. ברור שמקרה ב' פחות נפוץ כרגע, אבל מה פתאום נטפלת דווקא לנקודה השולית הזו? הפואנטה היא שבכל מקרה לא תרויחי שום דבר, לא במקרה א' ולא במקרה ב'. אז בשביל מה כל הסיפור?
את כרגע על תקן הפונדמנטליסטית שמנסה להשתיק את הגל החדש והרציונלי יותר. כל עוד תנקטי טון אלים ומשתיק, או תיתפסי באופן קטנוני למגדרו של הכותב, אני לא בטוח שהמשימה תעלה בידייך.

אני לא מנסה להשתיק כלום

אני פשוט חושבת שאתה כאדם שבאמת הנושא בלבו, והוא עוקב אחריו עשור, הוא על תקן מיסיונר. ואלא אם יבוא לפה חסיד גדול של בריתות - דבריך ודברי האנשים שבאו אחריך - בסוף השרשור - הם הטפה. זה בזוי ונודניקי בעיניי כמו הטפות דתיות. אתם מנסים לפלוש למרחב ההחלטה המשפחתי של נשים שנמצאות במצב של הריון (שזו לא מחלה, אבל שיקול הדעת לא חד מדי, והרגשות מציפים) כדי להשפיע. זה רע בעיני.

השיח שלכם מבחינתי הוא תקיף, כמו של טבעונים אדוקים או שמאלנים או ימנים אדוקים, בכלל כמו של פאנאטים מכל סוג. אני יודעת שקשה לך עם זה, אבל היי לרובנו זה לא אישיו כזה מרכזי. כולה פרק בתוך כל הסיפור הזה של הריון, לידה, אמהות. פרק קטן מאוד אפילו.

HouseAtreides

New member
כרגיל, הכחשה ונסיון לסטות מהנושא. נקסט.

רק לגבי ההקבלה למסיונר כי זה חשוב - כל עוד קיימת אוירה חברתית משתיקה סביב הנושא הזה, כל עוד הבורות חוגגת, השיח לא פתוח והקול היחיד הלגיטימי הוא "יאללה יאללה כולה עושים חתך קטן והתינוק בוכה כי קר לו" - תימשך ה"מיסיונריות", כלומר קול ההגיון. אמן שנגיע במהירות ליום בו מידע אותנטי על ברית מילה יינתן לכל דורש בכל מקום, כולל מערכת החינוך, אמצעי התקשורת וכו', ואז כל ה"מיסיונרים" יחזרו בשמחה ובחדווה לתפקידם הרגיל כאזרחים מן השורה.

יש לי קרוב משפחה עם שפה שסועה

יש לי קרוב משפחה עם שפה שסועה ואני נעלבתי מההשוואה הנוראית בין ברית מילה לבין ניתוח לתיקון השפה. כדאי שתלמדי קודם על שני הניתוחים המאד שונים האלו לפני שאת מגיבה ככה.

כתבתי גם במקור "אם אני לא טועה"

וגם ראי את תגובתי ל-Apfelwein
לא התכוונתי לפגוע, ואם טעיתי בגלל בורות ונתתי דוגמה גרועה, מצטערת. להיעלב בטח שאין שום צורך

Apfelwein

New member
אין לאף אדם את הזכות

לפגוע באיבר בריא בגוף של אדם חסר ישע ללא צידוק.
גם לא לך.

אני מניחה שלא יצא לך לראות מקרוב שפה שסועה. אם את קוראת לזה התערבות על בסיס אסטטי, תהיי בריאה.
כנסי לגוגל, לחצי על "תמונות" ורשמי "שפה שסועה".
את חושבת שלהניח לזה ולתת לילד לשתות מקשית כל חייו זאת השוואה מקבילה ללא לפגוע באיבר בריא?
איחוי והצלחת ניתוח שפה שסועה תלוי באופן ישיר בגיל בו מבוצע הניתוח- ככל שמבוצע מוקדם יותר, כך סיכויי ההצלחה גדלים.
ואף על פי כן, גם ניתוח שכזה לא מבוצע בגיל 8 ימים. גיל בו החצי תינוק/ חצי עובר עדיין כל כך רגיש.

את מפרגנת לכלתך. באמת חמת העשור. תני לילד שלך את הזכות המינימלית להחליט על זה בעצמו כשיגיע לגיל 18.
אם יחשוב שהעורלה שלו מגעילה ולא אסטטית שיעשה. לך אין זכות לקבל החלטה כזאת בשמו.
אין שום יתרון בביצוע ניתוח של הסרת העורלה בגיל צעיר (למעט העובדה שהתינוק לא יכול להביע את דעתו או להתנגד)
ולכן אין צידוק לעשות את זה שלא בהסכמתו.

כמו שאמרתי אין לי מספיק ידע על "שפה שסועה"

אך אני די בטוחה שבעבר הלא רחוק (למשל לפני 100 שנה) לא נערכו ניתוחים כאלה, ושהצידוק שלהם לרוב אסתטי לחלוטין. בדיוק אגב כמו הורמון גדילה שנותנים היום לילדים נמוכים, לא גמדים, סתם נמוכים. הרי היום כולם צריכים להיות יפים וגבוהים ודוגמנים בפוטנציה. וגם אין ילדים טיפשים או שובבים. לכולם יש לקות למידה בעלת שם. אבל זה לא קשור כבר לברית מילה.
אניווי, אם שפה שסועה היא מצב רפואי, אז סורי, ההקבלה אכן לא מתאימה. בכל מקרה, אני לא השתכנעתי ואני עדיין אעשה ברית מילה למרות שאני מבינה את הטענות נגד. סורי, כל אחד ובחירתו הוא.
אגב לגבי זכות בחירה לילד - אפשר להקצין ולתת לו לא ללמוד, לא לאכול ולא לעשות דבר עד גיל 18. גם לא להתחסן למשל. ואגב יש הורים שעושים זאת ואחר כך מדביקים את כל הגן. יש כל מיני גישות להורות ולחינוך, וכל אחד מוזמן להתעכב על הנקודות שלו. מבחינתי הברית היא לא ביג דיל. סורי

Apfelwein

New member
לא קראת שכתבתי לתת לילד זכות בחירה

בכל. אין לו את הכלים לקבל החלטות כאלה בגיל צעיר ולכן ההורים מקבלים החלטות חינוכיות עבורו.
אנחנו לא דנים בגישות הורות.
מה שאת רוצה לבצע, שהוא לא ביג דיל ע-ב--ו-ר-ך, הוא פגיעה פיזית לכל עינין ודבר.
אנחנו משקיעים הכל בבדיקות במהלך ההריון, קונים את המיטות והבגדים והאמבט והקרמים הטובים ביותר.
מלטפים, עוטפים ורוצים להגן ויחד עם כל זאת, קוצצים לתינוק הרך איבר תקין בגוף.

הלא ביג דיל ע-ב-ו-ר-ך עלול לגרור אחריו:
ניתוח הרחבת פי השופכה (לכל 1 מ 20 ילדים).
נזקים אפשריים של הדבקויות
הצטלקות לא טובה
כשהחיתוך גדול מידי, כאבים מאוחר יותר בזמן הזקפה
התקרנות של עור העטרה אשר מתחככת מגיל 8 ימים בתחתונים
בעיות של פין שעיר אשר נגרמות גם כן כתופעת לוואי של חיתוך העורלה.
את באמת רוצה לקחת סיכון?

תני לילד שלך להחליט מה יפה לו יותר. מה בריא לו יותר.
תני לו את הכבוד והידיעה שאמא שלו כיבדה אותו ונתנה לו את אפשרות הבחירה ללא ביצוע הליך פיזי בלתי הפיך שלא בהסכמתו.

ואם בגיל 6 הוא יגיד שהוא רוצה בולבול כמו של

דני? מה אז? אני אגיד לו לחכות לגיל 18? ואם כשהוא ירצה לקיים יחסים בנות הזוג שלו לא יגלו פתיחות מחשבה כמו של אמא שלו? למה לי להעביר אותו את המבחנים האלה. שוב - כמה שזה נשמע לנו הנשים אידיוטי - איבר המין הגברי קובע המון בדימוי הגוף הפסיכולוגי של הבנים, מקרין על ביטחון עצמי, על המון דברים. למה לי מראש לעשות אותו שונה? אני לא חושבת שברית שהיא ניתוח המבוצע מימי קדם מסוכנת כל כך. באמת שלא.

ובכלל אני גם לא רואה בברית מילה הטלת מום, אפשר אגב להתייחס באותה צורה אפילו לעגיל באוזן, דבר שרוב הילדים עוברים לפני גיל 18, שלא נדבר על קעקועים, פירסינגים וכולי.

Apfelwein

New member
ואם בגיל 6

הוא ירצה שיער אדום כמו שיש לאופיר?
ואם הוא ירצה להיות גבוה כמו חגי?
ואם הוא לא יבין למה דווקא הוא חייב ללכת עם משקפיים?

את מציינת מיתוסים. באמת.
כנסי לפורום "מוותרים על ברית מילה" ופגשי הורים לילדים בוגרים ושמעי עם מה התמודדו.
מרובם הגדול תשמעי שבכלל עמדו בסיטואציות שכאלה. וכשהסבירו, כתשובה לשאלה תמימה, הילדים קיבלו את זה כמובן מאליו.
הדימוי הפסיכולוגי שלהם תלוי בחינוך אותו קיבלו בבית. בבטחון העצמי שקיבלו מההורים, באהבה והכבוד ההדדי.
את לא עושה אותו שונה. את משאירה אותו כמו שתכנן אותו הטבע. נכון ובריא.

אין לך בן. לי יש.
רועדות לי האצבעות רק מלכתוב את הסיבוכים שעלולים לקרות מברית מילה, שלא לדבר על להעמיד את היצור הקטן הזה במבחן.
הוא יצא מבטני מושלם ובריא. ככה בחרתי להשאיר אותו. פשוט לא התערבתי.
אולי כשתעמדי במבחן המציאות ויתבשל בן בבטנך, אולי לא תתייחסי להחלטה הזאת כל כך בקלות כחלק שולי וחסר משמעות.
ואם תבחרי לחתוך את עורלתו, אני מקווה ללא שמץ ציניות, שהוא לא יאלץ לעבור בגיל 3 או בגיל 4 או בגיל 7 ניתוח להרחבת פי השופכה, שלא יסבול מפין שעיר בבגרותו או בבעיות זקפה.

למעלה