שאלה בקשר לביטוח לאומי

spoon3

New member
שאלה בקשר לביטוח לאומי

כידוע, מרגע שמלאו לך 18 שנים, אתה מחוייב לעבוד ואם לא- אתה משלם לביטוח לאומי סכום מסויים על כל חודש.. בגיל 18 הייתי עדיין תלמידת בית-ספר. זה היה לפני 4 שנים.. ולפני חודשיים בערך קיבלתי מכתב מהביטוח הלאומי שאני צריכה לשלם על כמה חודשים מהרגע שמלאו לי 18 שנה . התקשרתי לביטוח, אמרו לי שאני צריכה לשלוח להם טופס הוכחה שלמדתי בבית ספר. שלחתי, ומאחר ולא חזרו אליי התקשרתי אליהם כמה ימים אחרי ושאלתי מה קורה אם זה, אמרו לי שיעדכנו אותי. כעבור כמה ימים בשעה 7 וחצי בערב (הביטוח לא סגור בשעות האלה?)התקשרו אליי מהביטוח לאומי, ואמרו לי שאני צריכה לשלם ושגם הוא שילם (המתקשר אמר את זה) ובגלל שלא עשיתי צבא(קיבלתי פטור רפואי) אני מחוייבת לשלם ואני לא מבינה למה?? אם למדתי בבית ספר?? זה הגיוני?? אין משהו שאני יכולה לעשות ??
 

spoon3

New member
ובנסוף

שלחו לי מכתב שאני צריכה להביא להם את התשלושים של שנת 2011 ולהודיע להם אם אני עובדת כיום... למה התלושים?? מה זה??
 

Jazz Jackrabbit

New member
התלושים - כדי לראות אם עבדת או לא.

אם עבדת - דמי הביטוח שולמו עבורך. אבל המעסיק מעביר בפועל את דמי הביטוח רק בחודש מרץ/אפריל 2012 (עבור כל שנת 2011). כך שהם עדיין לא יודעים אם שולם עבורך או לא. אם לא עבדת - את חייבת בדמי ביטוח עבור כל החודשים בהם לא עבדת.
 

Jazz Jackrabbit

New member
זה הולך ככה:

כל מי שמגיע לגיל 18 - חייב בתשלום דמי ביטוח. עם זאת, יש פטור לתלמידים הלומדים בבית ספר, בתנאי. אם במהלך הלימודים הגעת לגיל 18 (ונגיד שסיימת את הלימודים בגיל 18 ו-4 חודשים), אז תיאורטית יש לך פטור על ה-4 חודשים האלה. אם הביטוח הלאומי מפקפק בכך שהיית תלמידה, צריך להמציא אישור על כך. עקרונית, מגיל 18 ו-5 חודשים - את צריכה לשלם מדי חודש דמי ביטוח. אלא שלחיילים יש פטור (או שהצבא משלם עבורם. לא זוכר בדיוק). והנה הקאץ': הביטוח הלאומי מתנה את פטור ה-4 חודשים (בדוגמה שהבאתי) בכך שהתחלת שירות צבאי לפני גיל 21. עייני פה http://www.btl.gov.il/Insurance/Nat...x#anchorSpan_8e2099656a2740efb742efe43edf41f4 שימי לב לתיקון מיום 1.10.11 שרשום שם. "הקאץ'" - כבר לא חל על מסיימי י"ב החדשים. כלומר, מאוקטובר 2011, כל מי שהגיע לגיל 18 ולומד בבית ספר - לא חייב לשלם דמי ביטוח לאומי במהלך הלימודים, גם אם הוא התגייס אח"כ. מגילך, אני מבין שסיימת לפני שחל התיקון. לכן, ומאחר ולא עשית צבא, עלייך לשלם דמי ביטוח מיום הגיעך לגיל 18, גם אם למדת בבית הספר.
 

spoon3

New member
אבל איך זה הגיוני.... אני למדתי בבית ספר איך

אני יפרנס את עצמי ??!?? אין מה לעשות עם זה ??
 
למעלה