שאלה בענייני דיני עבודה

מצב
הנושא נעול.

ד1981

New member
שאלה בענייני דיני עבודה

שאלה בענייני דיני עבודה
שלום. אני בת 23 עבדתי כמעט 3 שנים במשרד ממשלתי. בשנה האחרונה לעבודתי התחלתי לסבול מדלקת בגידי הידיים כתוצאה מההדפסות המרובות ומצבי החמיר. רופאיי המליצו לי להפסיק עבודתי ואף העבירו בקשה בכתב למנהליי המפרטת את מצבי ומבקשת את הבנתם ועזרתם. כהנחת דעת שלי: מנהליי כנראה לא היו שבעי רצון מכך שתפוקת עבודתי נפגעה ומאחר שביקשתי מעט הקלה בעבודת ההדפסות והחליטו לסיים העסקתי. הודיעו לי שעם תום החוזה לשנת 04 לא יחדשוהו לקראת שנת 05 ועליי להתכונן לעזיבה. בבקשתי לקבל הסבר להחלטתם המוזרה. התחמקו מתשובה מפורטת ורק טענו שאינם מרוצים מעבודתי ואין בידם לפרט. נשארתי בלי אפשרות להגן על מעמדי כעובדת ובטח שלא לעמוד על חפותי אם בכלל היתה כזו. הבנתי שמנסים "להיפטר ממני" מתנצלת על הפניה הארוכה אך מבקשת את ייעוצכם - על פניו נראה כי סיימתי חוזה בצורה רגילה ופורמלית ומקום עבודתי בעצם לא קיבל על עצמו את האחריות לפגיעה שנגרמה לי ובנוסף לא נתן לי הסבר ראוי להחלטתו לסיים העסקתי. מה ניתן לעשות? תודה מראש

שאלת הבהרה

שאלה בענייני דיני עבודה
שלום. אני בת 23 עבדתי כמעט 3 שנים במשרד ממשלתי. בשנה האחרונה לעבודתי התחלתי לסבול מדלקת בגידי הידיים כתוצאה מההדפסות המרובות ומצבי החמיר. רופאיי המליצו לי להפסיק עבודתי ואף העבירו בקשה בכתב למנהליי המפרטת את מצבי ומבקשת את הבנתם ועזרתם. כהנחת דעת שלי: מנהליי כנראה לא היו שבעי רצון מכך שתפוקת עבודתי נפגעה ומאחר שביקשתי מעט הקלה בעבודת ההדפסות והחליטו לסיים העסקתי. הודיעו לי שעם תום החוזה לשנת 04 לא יחדשוהו לקראת שנת 05 ועליי להתכונן לעזיבה. בבקשתי לקבל הסבר להחלטתם המוזרה. התחמקו מתשובה מפורטת ורק טענו שאינם מרוצים מעבודתי ואין בידם לפרט. נשארתי בלי אפשרות להגן על מעמדי כעובדת ובטח שלא לעמוד על חפותי אם בכלל היתה כזו. הבנתי שמנסים "להיפטר ממני" מתנצלת על הפניה הארוכה אך מבקשת את ייעוצכם - על פניו נראה כי סיימתי חוזה בצורה רגילה ופורמלית ומקום עבודתי בעצם לא קיבל על עצמו את האחריות לפגיעה שנגרמה לי ובנוסף לא נתן לי הסבר ראוי להחלטתו לסיים העסקתי. מה ניתן לעשות? תודה מראש
שאלת הבהרה
האם הופנת לרופא תעסוקתי?

ד1981

New member
תודה למענה

שאלת הבהרה
האם הופנת לרופא תעסוקתי?
תודה למענה
כמובן שבין חוות הדעת הרפואיות יש מכתב מרופא תעסוקתי שאף הוא הפנה מכתב בו כותב מפורשות שאיני כשירה לעבודתי וכי עליי להפסיקה ויש לדאוג לתנאיי כמקובל עפ"י החוק במקרים אלו. לטענת מחלקת כ"א שבמקום העבודה: מנהליי הם אלה שנקטו מראש את עמדת סיום העסקה מתוך רצון לסיים עמי חוזה וזכותם לעשות כרצונם וכי חוות הדעת מהרופא התעסוקתי הובאה להם רק לאחר שמנהליי עידכנו אותם פורמלית בדבר החלטתם (בצורה פשוטה: הם טענו לכך שאני מנסה להשתחרר מהעבודה על בסיס רפואי ולא לפי ההנחיה שקיבלו ממנהליי). מה בעצם זה אומר? בהנחה שסבלתי מכאבים במשך שנה והתחלתי את הטיפולים הרפואיים עוד כחודשיים לפני שבעבודה החליטו לסיים עמי חוזה. הרי מנהליי לאורך הדרך ידעו מה מצבי מאחר ושיתפתי אותם ועדים לכך שהלכתי להתייעצויות רפואיות ואף קראו בעבר אבחנה רפואית שהעביר להם רופא המשפחה שלי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה