שאלה בעניין הרכבת הקלה בי-ם וטיול בה עם ילדים

tapuz71

New member
שאלה בעניין הרכבת הקלה בי-ם וטיול בה עם ילדים

שלום לחברים,

אנחנו מתגוררים מחוץ לירושלים ומגיעים לעיר לביקור קצרצר,
אודה אם תוכלו להמליץ לי על תחנה מסויימת בה אוכל להשאיר/להחנות את הרכב בצורה פשוטה ומשם לרכוש כרטיס ולנסוע ברכבת ברחבי העיר, אני מעדיף כמובן שאותה הדרך שנעשה ברכבת (כחצי שעה לכל כיוון) תהיה יפה ככל האפשר...

שתי השאיפות העיקריות הן:
להחנות את הרכב מבלי להסתבך יותר מידי,
שהילדים יוכלו להנות מהנסיעה ברכבת (ופחות משנה אם זה יהיה יותר או פחות במרכז העיר)

תודה רבה !

tapuz71

New member
סבבה, אילו עוד אפשרויות קיימות ?

אני שוקל להגיע תחילה להר הזיתים ונראה לי שגבעת התחמושת (כפי שהומלץ בפורום) יכול להיות גם פתרון טוב

tapuz71

New member
אגב, יש כזה דבר כרטיס יומי לרכבת הקלה ?

אני רואה באתר שלהם רק כרטיסים בודדים ואנחנו 4 שיירצו לרדת באיזה 3-4 תחנות (יכול לצאת טיפה יקר)

תודה.

harhanegev

New member
חס וחלילה, משרד התחבורה לא מרשה!

משרד התחבורה ה"נפלא" שלנו, לא מרשה שיהיו כרטיסי חופשי-יומי בירושלים.
רק כרטיס חד-פעמי לשעה וחצי (כלומר תקף מהעליה הראשונה על אוטובוס/רכבת פנימי/ת בירושלים ל-90 דקות).
אם מטעינים על רב-קו כרטיסיה ירושלמית, אז כנ"ל- כל ניקוב שנוקב בה תקף ל-90 דקות של עליה חופשית על כל אוטובוס/רכבת פנימי/ת בתוך ירושלים.

tapuz71

New member
אני מניח שזה בגלל שלא רוצים שיימכר בשוק שחור

ראיתי איך זה עובד שם בירושלים, אנשים קונים ועולים לרכבת ואח"כ מוכרים/מעבירים למישהו אחר

harhanegev

New member
לא זאת הסיבה.

א. אם זו היתה הסיבה, מדוע ברוב חלקי הארץ יש חופשי-יומי עירוני ?
ב. תמיד אפשר להגביל את זה להטענה על רב-קו בלבד, כפי שזה כבר נעשה בפועל בכל חלקי הארץ עם חופשי-יומי, ואז אין העברה מאדם לאדם.

אלעד 1975

New member
בגבעת התחמושת יש חניון "חנה וסע"

זה קרוב מאד לכניסה "הנוחה" לעיר, כלומר לא מגינות סחרוב ומגשר המיתרים אלא פניה דרומה מצומת הגבעה הצרפתית. פחות פקקים בעליות וכביש ידידותי כמעט ללא רמזורים.
כדי להגיע אליו - אחרי מחלף מוצא בכניסה המסורתית לעיר לעקוב אחר השילוט ל"ים המלח/מעלה אדומים" עד לצומת הגבעה הצרפתית ואז דרומה לכיוון העיר העתיקה.

תוכלו לבקר גם באתר גבעת התחמושת עצמו (חינם).

הרכבת תעבור דרך העיר העתיקה ותוכלו להנות ממראות יפים של העיר. אפשר לעצור בשער שכם, בכיכר ספרא(מגרש הרוסים), ליד המדרחוב או ליד שוק מחניודה (ואני לא ירושלמי).

tapuz71

New member
במקרה כזה אני גם יכול להגיע עצמאית ל...

להר הזיתים ולהשקיף משם על ירושלים ומשם לחזור עם האוטו לכיוון גבעת התחמושת, להחנות שם את הרכב ולעלות על הרכבת לכיוון מרכז העיר/שער שכם/שדרות ממילא ובחזרה, האם אני צודק או שאני מפספס משהו ?

אלעד 1975

New member
ישנם המון מקומות בי-ם וזו אחת מהאופציות

חשבתי שאינך רוצה "להסתבך" עם הרכב ולכן אולי דווקא כדאי ,אם אינך בטוח בניווטים בעיר בכבישים משניים ואפילו סמטאות לא להגיע להר הזיתים.
אל הר הצופים קל יותר להגיע ויש גם גן בוטני ומערת ניקנור.

אפשר להשקיף יפה על י-ם העתיקה (מקרוב מאד) ממוזיאון מגדל דוד (הכניסה בתשלום). נהנינו שם מאד עם הילדים (3,6).
אפשר גם לעשות מסלול רגלי המשקיף על העיר: לרדת בתחנת העיריה וללכת דרומה לשער יפו. שם לרכוש כרטיס לטיילת החומות וללכת על גובה החומות עד שער שכם. אפשר להסתובב שם בשוק ולחזור לשער -שם הרי תחנת הרכבת כדי לחזור לחניון.

tapuz71

New member
אתה יכול לכוון אותי אל אותה נק' תצפית בהר...

בהר הצופים ?
(אולי באמת זנ מה שאעשה ומשם אמשיך לחניון בגבעת התחמושת)

אלעד 1975

New member
יש 2 תצפיות, אחת למזרח ואחת מתוך האוניברסיטה

אל העיר העתיקה.
חפש במנוע חיפוש "תצפית הר הצופים ירושלים", וכדי להגיע ברכב הכנס "הר הצופים, ירושלים" לכל אתר מפות כבישים.

tapuz71

New member
כמה דקות הליכה זה משער שכם לכותל ?

אנחנו מתכוננים להגיע ברכבת הקלה ולעשות את ההליכה הזו עם שני ילדים ועל כן אודה לתשובתך...

אלעד 1975

New member
כקילומטר הליכה דרך השוק,העורף של כנסיית הקבר

ורח' השלשלת.
קילומטר הכוונה קילומטר לכל צד. באיזה יום מדובר?

tapuz71

New member
יום ששי (מחר) נראה לי עדיף שער יפו...

עם שני ילדים אני מעדיף את הדרך הזו

קרית משה

אנח תמיד מוצא חנייה על רחוב קרית משה קרוב לשדרות הרצל. אפילו לא כחול לבן. שים בגי. פי. אס כתובת רח' קרית משה 10 ותיהנו.

למעלה