שאלה בסיסית ASP.NET

yossi27

New member
שאלה בסיסית ASP.NET

שלום לכולם, יש לי שאלה בהבנה הבסיסית. למה צריך פקדי טופס בצד שרת? למה זה בכלל טוב?

adventureboy

New member
תפיסה חדשה...

מכריזים עליהם בצד השרת אך התוצאה המתקבלת למשתמש היא הפקדים שאנו מכירים תמיד (כי אי אפשר אחרת) רק שהשרת בונה אותם עם מאפיינים שנקבעו. העובדה שהם בצד שרת מאפשרת לנו לתקשר עם פקדים ומאפיינים שונים בהם בצורה טובה יותר מהשיטה הישנה. אפשר לעשות דברים בצורה הרבה יותר קלה (למשל ולידציה לטפסים ועוד).

Shirali2

New member
למה לתת עבודה לשרת

שניתן לעשות זאת בצד לקוח? אז נכון, אפשר לעשות את הכל HTML אבל במקרה של forms אני לא ממש מבין למה צריך "לעבד" את הטופס?

adventureboy

New member
אז ככה

בשביל השרת לא מדובר בפעולה גדולה כמו שזה נשמע. השימוש ב web forms של asp.net מאפשר להשיג הרבה יותר מהטופס בעמוד. וזה הל תלוי בטופס שבונים ומה רוצים לעשות. אפשר להגדיר למשל כמה כפתורים שכל אחד יבצע פעולות שונות על הנתונים המתקבלים מהטופס וזאת ללא מאמץ ו"קומבינות" כפי שנדרש ב ASP הישן. אפשר להכניס ולידציה מתקדמת לטפסים בלחיצת כפתור. אפשר לקבל יותר פרטים על המידע שמתקבל מאשר אפשר ב ASP לקבל רק ערך ע"י request. טיפול בשליחה חוזרת ושמירת הפרטים שמולאו גם הוא מתבצע בצורה אוטומטית אלא אם בוחרים לבטלו. ישנם הרבה אפשרויות שלא היו זמינות קודם שמקלות על החיים. מומלץ לקרוא וללמוד את הנושא כדי להבין. גם אני בהתחלה הייתי סקפטי - אבל זה הכל עניין של הרגל ישן.

למעלה