שאלה בנושא תשלום עבור ימי מילואים

yamit20000

New member
שאלה בנושא תשלום עבור ימי מילואים

שלום רב לאחרונה סיימתי שרות מילואים בעזה, בשחרור קיבלתי את הספח הצהוב של היממים, שם הסתבר לי כי "צ'יפרו" אותי בעוד ארבעה ימי מילואים מעבר למה שהופיע בצו שלי.(פשוט היה לפלוגה הרבה יממים לחלק) הבעייה היא שימי המילואים הנוספים הללו נופלים על תאריכים לפני שהתגיסתי ולכן הם בעצם תאריכים בהם עבדתי במקום עבודתי. בעבר, כאשר חזרתי ממילואים, מסרתי את התלוש לחשב בחברה בה אני עובד ובסופו של דבר בתלוש המשכורת קיבלתי את השכר הרגיל שלי. שאלתי: האם עכשיו, בהתאם לנסיבות החדשות, החשב אצלי בעבודה יכול לדרוש את כל הכסף מביטוח לאומי - גם על ארבעת הימים הנוספים בהם בעצם הייתי בעבודה (למרות שכאמור בספח הצהוב של המילואים הם מופיעים כימי שרות מילואים) ? האם הוא יוכל להוסיף לי את הכסף הנוסף עבור ארבעת הימים האלו למשכורת שלי כך שבעצם אני יהנה פעמיים ואקבל עבור ארבעת הימים הללו כפילות של הכסף (גם ממקום העבודה וגם מביטוח לאומי) ? תודה

vinney

New member
הכסף מביטוח הלאומי הולך לפי התלוש

בין אם עבדת ובין אם לאו, זה לא עניינם. (אולי זה יעורר שאלות ויעשו ביקורת לקצינת קישור, כי מה שהיא עשתה אולי טוב ונחמד, אבל בהחלט לא חוקי) מה שכן, אם אתה מקבל בד"כ משכורת מלאה על ימי מילואים, אתה מקבל יותר ממה שביטוח הלאומי משלם למקום העבודה שלך, על חשבון מקום העבודה (ותגיד להם יפה תודה). אם בעקבות 4 הימים הנוספים, ביטוח לאומי יעביר יותר ממה ששולם לך בשכר על תקופת המילואים שלך, אתה צריך לקבל את הכסף הזה, אם הסכום עדיין לא יגיע לשכר אותו קיבלת, אז זה לא ישנה לך כלום בתלוש.

aviah

New member
מושחתים

אולי היו למפקדים שלך כוונות טובות, אבל מה שהם עשו זה פשוט לגנוב כסף.

למעלה