שאלה בנושא ראוטר

שאלה בנושא ראוטר

שלום רב ושבוע טוב.
אני חדש בפורום...ובאמת טוב שיש פורום כזה שאפשר להתייעץ ולקבל תשובות לשאלות שאיני מבין בהם.יישר כוח.
ראשית כמו שאמרתי איני מבין כלל בכל הקשור לרשתות תקשורת אז עימכם הסליחה.
אז השאלה היא כזו:
אני מחובר לרשת האינטרנט של חברת "רימון" (אינטרנט כשר) משום שרציתי לחסום את האינטרנט לילדיי שלא היכנסו לאתרים לא צנועים וכד'.
הרעיון באמת עבד עד לא מזמן עד שגיליתי שלמרבה ההפתעה הם עלו על שיטה חדשה לעקוף את החסימה: בגלל שאנו מחוברים ברשת אלחוטית (ראוטר של TP LINK שאיני יודע את הדגם שלה כרגע במידה ותצרכו את מספר הדגם אשמח לבדוק ולציין זאת על מנת שתוכלו לעזור לי) הם מתחברים דרך אחד השכנים שהראוטר שלו אינו מאובטח ואפשרי כך להתחבר דרכו,והאינטרנט שלו אינו כשר...דבר שמאפשר בסופו של דבר לגלוש בחופשיות יתרה ובעצם מבטל את כל האינרטנט הכשר.
חשבתי לבטל את הראוטר לגמרי ופשוט להתחבר ללא ראוטר אלא ישירות דרך המחשב עם המודם.(דבר שאומר שעלי לקנות כבל ארוך יותר)והאמת שאין לי מושג איך עושים זאת? איזה כבלים צריך לחבר ולאן? האם צריך לשנות הגדרות במודם/מחשב? מה עושים עם הראוטר?והאם זה מוריד את המהירות? מה דעתכם זה רעיון טוב?
הדבר השני שחשבתי עליו לאחר שראיתי כמה שירשורים דומים בנושא ברחבי האינטרנט אך לא הבנתי מהם דבר...זה פשוט לבטל את האפשרות שראוטר יאתר עוד מחשבים וחיבורי אינטרנט אלחוטי ובכך בעצם לא תיהיה להם אפשרות להתחבר דרך השכנים.האם זה אפשרי? האפ זה בעצם אומר שאני מבטל את השידור האלחוטי? ואם אני רוצה להזיר את זה מסיבה כזו או אחרת אני אוכל? זה דורש חיבורים נוספים או שונים? זה יאט לי את הביצועים של האינרטנט? והאם זה בעצם אומר שלא תצא קרינה מהראוטר/מודם? (לאחר שקראתי שזה אכן מוציא) ובכלל כל פיסת מידע בנושא תעזור לי.
מצטער על כל השאלות אך זה באמת נראה לי חתיכת סיפור לא קל...
תודה רבה.
 

rafid1

Member
מנהל
פספסת את הנקודה.. אין כל קשר לנתב *שלך*

החבר,ה יוצרים חיבור ישיר מהמחשב בעל היכולת האלחוטי לשכנים. בדרך שלך לחסום את זה היא לבטל את ההתקן האלחוטי במחשבים שלהם. כמובן, שזה גם יבטל את האפשרות שלהם לחיבוריות לרך הנתב שלכם... בקיצור - למי שרוצה "כשר" - רק חיבורים חוטיים בבקשה!

לא נוח, אז אולי תחשוב על פשרה כלשהי בנושא ה"כשרות". בעידן המודרני, הכל קשור לחינוך בבית. אם יש מודעות לצורך ב"כשרות" אינטרנטית - סבבה. אם לא, לא יעזור לך שום דבר, הפירצה קוראת , והיא כבר תימצא איכשהו. אלו הכ"א ה3 סנט שלי...

אגב, שים לב, שכל טלפון מייד היום יש קישוריות אלחוטית, וכל עוד אתה לא קושר את הילדים לבית, HOTSPOT אלחוטיים לא חסרים גם בחוץ.
 

dov98

New member
בקיצור

בטל את הכרטיס רשת אלחוטי במחשב וחבר את המחשב עם כבל
לראוטר, כי כרגע הם מתחברים לשכנים.
 
למעלה