שאלה בנושא ייבוא מוצר תקשורת

שאלה בנושא ייבוא מוצר תקשורת

שלום, לאחרונה "עליתי" על מוצר עם פוטנציאל רציני (לדעתי) והחלטתי להקים עסק ולייבא אותו לארץ. המוצר הינו מוצר תקשורת המתחבר לרשת בזק ועל כן (כך הבנתי) על מנת לייבאו יש להשיג ממשרד התקשורת אישור סוג ולאחר מכן אישור ייבוא. יש לי שותף/משקיע שמוכן להיכנס איתי לעסק, אבל לפני שהוא מחליט להיכנס למים הוא רוצה לראות את המוצר. השאלה הנשאלת היא : אם אני מזמין מוצר לדוגמה מהיצרן, רק לצורך הדגמה לאותו משקיע, האם אותו מוצר חייב לעבור את כל תהליך האישור המייגע (והיקר)? האם ישנה איזושהי אפשרות להימנע מכך? תודה רבה
 

מצופלח

New member
לא.

הזמנת מוצר יחיד לא דורשת ממך לאשר אותו במשרד התקשורת (או בכל משרד אחר, לצורך העניין) הצורך באישורים תקף להזמנות לצורכי מסחר אותו הדבר תקף לגבי הזמנת כמויות קטנות לשימוש אישי של... כל דבר (למעט סמים ותרופות מסויימות ועוד כל מיני...) תום.
 

DealCenter

New member
לא מדוייק

אומנם נכון שברוב המקרים ייבוא של מוצר בודד או כמויות שאינן בהיקף מסחרי יזכו ליחס "סלחני" יותר מצד הרשויות אך לא כך הוא הדבר במיוחד לא במוצרי תקשורת. לדוגמא רוב הציוד שעובד ב-2.4 גה"צ אינו חוקי גם אם נקנה בבודדת. מיותר לציין שמעבר לאישור סוג יש דברים נוספים שמשרד התקשורת דורש. בכל מקרה תוכל להתייעץ עם משרד התקשורת לפני כן (שמו דוד אם אינני טועה)
 

bjack100

New member
אתה יכול לבקש אישור למוצר בודד

תיגש למשרד התקשורת עים הפרוספקטים ותוציא אישור כזה ללא אישור אתה לא יכול להכניס מוצר תקשורת חדש אלה עם הוא מוצר שמיובא היום ע"י חברה מסחרית
 
תודה חבר...

בדיוק פרסמתי לפני דקה שאלה בנושא הטופס הזה... אודה לך אם תוכל לענות עליה.
 

id4n

New member
תגיד ליצרן

שישלח לך את זה ויכתוב על החבילה שמדובר בדוגמא בלבד ואין צורך במכס וכו'. אם עדיין יעשו לך בעיות במכס תשקול להעזר בעמיל מכס.
 
למעלה