שאלה בנושא גנטיקה אצל חתולים

girl111

New member
שאלה בנושא גנטיקה אצל חתולים

חברה שלי קנתה לפני שנה חתול וחתולה פרסיים -אחים. היא לא עיקרה את החתולה ולא סרסה את החתול.. ואתמול היא הופתעה לגלות שהחתולה בהריון... השאלה שלי היא: האם אצל חתולים הריון מאח ואחות זה כמו אצל בני אדם? כלומר, יש סיכון רב למחלות גנטיות ומומים אצל העוברים? האם החתולה תלד גורים חולים או בעלי מום בגלל שההורים שלהם אחים? יש אפשרות להפסקת הריון כזה?(חבל על החתולה..)

לילךLilach

New member
כמובן שאם יש מחלות וסיכוי למומים

אצל הורי הגורים ,אז הסיכויים גדלים כשזה זיווג של אח ואחות. כמו כן יש תכונות גנטיות מסויימות שהן מיוחדות לחתולים פרסים אז הזיווג הזה מגדיל את הסיכויים ללכל מיני עיוותים. באמת חבל שהם לא עוקרו וסורסו בזמן ,זה חשוב לעקר את החתולה לפני הייחום הראשון ,אז זה פוספס אבל עדיין עדיף לעקר מאשר להשאיר אותם ככה. לגבי הפסקת הריון בחתולים ,אין לי מושג ,אבל ניתן לעקר חתולה בהריון, אז אולי כדאי לשקול את זה. אני ממליצה לחברתך להתייעץ מה שיותר מהר עם וטרינר ,משום שההריון קצר ועדיף לעקר מהר בגלל המצב שנוצר. אני ממליצה לחברתך להתייעץ בקשר לגנטיקה גם עם אלון ביגלר: bigpurrs שמגדל חתולים פרסים ויש לו ידע רב בגנטיקה של חתולים.

Let Me Be

New member
הסתובבואצלנו בחצר 2 אחם

והחתולה ילדה מהחתול (האח) והגורים שלה יצאו בסדר גמור... ומה שהיה הכי מיוחד זה שהחתול עזר לחתולה לטפל בגורים, מה שלא תמיד ככה, למיטב ידיעתי!

למעלה