שאלה בנושא בניית מחסן מפנל מבודד על ריצוף קיים

רוני1955

Active member
אהבתי.....

אם אין לך נסיון, למה את שוללת פתרון שאנשים עם נסיון רב הציעו? אם היתה לך "הסמכה לריצוף ותשתיות מטעם התמ"ת", דבר שאני לא מאמין שיש, היית יודעת שאיך שלא תשימי משהו על ריצוף, תמיד יהיה מתחתיו פוגות. (אלא אם זה מונח על אריח שיותר ארוך מאורך המחסן, דבר שלא קיים עדיין). מחסן, רצוי מאד שיהיה בגובה אפס, שיהיה קל להכניס פנימה דברים כבדים. מעולם לא ראיתי מחסן שמוגבה יותר מגובה הרצפה סביבו. מצד שני, לי אין "הסמכה לריצוף ותשתיות מטעם משרד התמ"ת". לגבי פיצוץ הריצוף בקידוח בפוגות, זה קורה רק למי שלא יודע לעבוד, או לאנשים חסרי נסיון כמו שאת מציגה את עצמך.
 

gb228

Member
פעם ראשנה שאני רואה דבר כזה

ואין לי מושג למה זה. אני יכול רק להניח שאם מנהל הפורום היה רוצה למנוע ממך להשתתף הוא יכול היה פשוט לחסום אותך, ונראה לי שזה לא המקרה.
אבל, אני יכול להעיר לך שהתגובות שלך, הן בדיון זה והן בדיון קודם, לוקות בחסר בתחום "תרבות הדיון".
יש כאן מספר משתתפים שפעילים בפורום הזה הרבה שנים "עם קבלות" - לא תעודות או הסמכות אלא תגובות של תודה ממשתמשים אחרים שנעזרו בהם, ולכן לפתור את התשובות שלהם כ"שטויות" זו תגובה שגובלת בחוסר נימוס ויוהרה. היסטוריית הפורום מראה שמשתמשים שנטו לזלזל בתגובות המשתתפים האחרים נעלמו כלעומת שבאו.
 

רוני1955

Active member
לא, אל תעשי לנו את זה.....

אל תאיימי עלינו בפרישתך.
ועכשיו לעצם העניין.
את מסתתרת מאחורי כוכבית אדומה, זה אומר שלא טרחת להירשם לתפוז בשביל לצבור לעצמך ותק והערכת גולשים. את לא מכירה אותי, מודה שאין לך נסיון בהרכבת מחסנים, אבל טוענת שאני כותב שטויות. אני גם לא מכיר אותך, אבל אני מכיר את עצמי ואת הידע והנסיון שלי. כשאני לא יודע משהו, או שאני לא עונה או שאני כותב שאני לא יודע (כשאני מודע לזה שגולשים כאן מצפים לתשובות שלי, כי הם שולחים לי מסרים ומבקשים שאענה בפורום).
אני מציע לך להירשם לתפוז, לא לקפוץ ולשלול גולשים אחרים (ביחוד כאלו ששמם אדום, שזה מאפשר לדעת על מומחיותם). תני תשובות לשאלות ללא התיחסות לתשובות קודמות. אנשים יקראו את מה שיש לך להגיד, יקראו את מה שאחרים הציעו, ויחליטו איזו מהתשובות תתאים להם. מהתגובה הראשונה שלך כאן בפורום, את שוללת תשובות של אחרים, וזו התנשאות מיותרת שתפגע בך. כשאנשים קוראים תגובות כאלו, ההתיחסות שלהם לכותב היא שלילית מראש, ולא יקחו את תשובותייך ברצינות הראויה.
 
ניחוש מהיר: המילה הבעייתית היא

חדירה.
&nbsp
אפשר היה לקוות שבשנת 2019 יהיה אלגוריתם קצת יותר מתוחכם, אבל זה מה יש.
&nbsp
&nbsp
 

asafbh

New member
שאלה בנושא בניית מחסן מפנל מבודד על ריצוף קיים

שלום רב,
יש אצלי בחצר רחבה מרוצפת (ריצוף גרניט פורצלן) אשר עליו אני מתכנן לשים מחסן מפנל מבודד.
ברוב סוגי ההתקנות למחסן מסוג כזה אני נתקל ממתקינים שאופן קיבוע המחסן לרצפה הוא בהתקנת פרופיל U אשר מקבעים אותו לרצפה עם ברגים על הריצוף הקיים ומלבישים עליו את הפנלים.כמובן שעושים גם איטום מתחת לפרופיל למניעת חדירת מים למחסן.

אני לדעתי האישית רוצה להמנע מקדיחה ופגיעה בריצוף הקיים בשביל לקבע את הפרופיל של המחסן ולכן ישנו פיתרון אחר שזה לבנות הגבהה במסגרת מעץ בהיקף המחסן שמעליו יותקן פרופיל U ובתוך המחסן תהיה רצפה נפרדת (מלוחות עץ או פלטות)גבוהה יותר מהריצוף הקיים וכך תהיה הפרדה בין המחסן לרצפה עצמה.

שאלתי היא מה טוב יותר לבצע? מה הפיתרון הנכון יותר לביצוע? האם לבצע הגבהה למחסן שיושב על ריצוף קיים זה מיותר או הכרחי?
אילו חסרונות יש בפתרונות האלו של התקנה ישירה או הגבהה?

אודה לקבלת מענה ממי שמבין בנושא הזה.
 

NLO

New member


 

רוני1955

Active member
התקנת מחסן

אין צורך בהגבהת ריצפה ואין צורך לקדוח. אפשר להדביק את ה"U" לריצפה עם סופר 7 או דומיו. מצד שני, אין גם בעיה לקדוח, בתנאי שקודחים בפוגות (המרווחים בין המרצפות). אם רוצים לסלק את המחסן, אפשר לעשות תיקון ולא רואים כמעט את החור.
 

יוסיזיו

New member
אכן יש דבקים חזקים אפילו יותר מהסופר 7 כמו ה T REX ואפילו

סופר 7 הייטק.
 

gb228

Member
נראה לי כבר עדיף קידוח בפוגות

להסיר סופר7 יבש בכמויות הנדרשות להדבקת המסילות למחסן יהיה כל כך קשה וקרוב לודאי ישאיר יותר סימנים ממילוי חורים בפוגות כמו שהצעת
 

asafbh

New member
תודה. מה לגבי עמידות החומרים ואטימות

פרופיל ה U שמחוזק לרצפה לא מחליד עם הזמן?
הברגים שמקובעים לרצפה לא מחלחל דרכם מים מתחת לריצוף? וגם מחליד את הברגים...
בהנחה שהמחסן מותקן בקו אפס אם יש כשל באיטום באחד המקומות בהיקף הקירות עלולים להכנס מים ולפגוע בציוד בפנים...
מה לגבי הדלת? בדרך כלל הדלת היא גם מפנל ולא אטומה הרמטית בעיקר לא בחלק התחתון שגם משם עלולים להכנס מים.
&nbsp
לאור מה שציינתי עדיין אין סיבה לעשות הגבהה למחסן? הכוונה להגבהה מינימלית.
&nbsp
כדאי בכל מקרה לבצע בגובה אפס?
לא מבין גדול במחסנים אבל העלתי השערות שעלולות להיות... בשביל זה מתייעץ איתכם :)
 

רוני1955

Active member
המשך

לכל הבעיות שהעלית יש פתרונות. אתה צריך להחליט מה אתה רוצה, ונעזור לך. כשאתה עןשה רצפה מוגבהת, ונכנסים מים מתחתיה, יתחיל להיות עובש, ולזה הפתרון הרבה יותר מסובך.
 

asafbh

New member
אבהיר את עצמי

אני רוצה לא לקדוח ברצפה הקיימת למחסן. האם זה אפשרי?
מצד שני גם נדרש שיהיה מעוגן כראוי לאנשהו... וגם אטום יותר טוב מאשר עם רצפה מוגבהת כי הוא בגובה אפס.
האם פיתרון הרצפה המוגבהת איננו פיתרון הכרחי וטוב יותר למניעת קידוחים?מה הפיתרון האופטימלי כדי לא לבצע קידוחים?
ראיתי שיש רצפות כמו אריחים כאלה שעשויים מפלסטיק של כתר או חברות אחרות שמחברים אותם אחד לשני והם משמשים לרצפה צמודה לריצוף קיים. החיסרון הוא המחיר שלהם יוצא יקר...
אולי קיימים עוד פתרונות אחרים?
 
לא יורד לסוף דעתך.....
אתה רוצה לבנות מחסן קבע, ולהשקיע במבנה מלוחות איסכורית. בניה של מחסן כזה היא לא משהוא ארעי כמו המחסני פלסטיק של כתר למשל, בשיטת הרכב ופרק.
מחסן כמו שאתה מבקש צריך לעגן לקרקע כמו שצריך, מעבר לאטימה, יש אלמנט שלא יעוף לך ברוח...
ולכן, לא מבין למה אתה דואג לריצוף ? תניח פרופיל מתאים למטרה, ותחזק אותו כמו שצריך, ולא עם סתם דיבלים, אלה עם מיתדי ג'מבו.
&nbsp
 
למעלה