שאלה בנושא ביטוח לאומי

k r l o

New member
שאלה בנושא ביטוח לאומי

שלום , אני אם לילד בן שנתיים וחצי עם CP ואני כל הזמן מנסה להבין למה לא מכירים בו בביטוח לאומי ( עברתי 2 ועדות ובשניהם דחו את בקשתינו ) וברחוב אני שומעת שכל אדם שיש לו X בגוף מקושר ישר לביטוח לאומי אז למה הקטנים האלה לא ? (זה סתם לידע כללי אני כבר עזבתי את זה ..זה באמת חסר טעם הוא לא כל כך צריך אותם)

../images/Emo24.gif../images/Emo140.gifברוכה הבאה אמא יקרה

ב"ה שמחים שבאת, למרות שחבל לנו כל פעם לגלות עוד מישהו שסובל/ת מציפורני המל"ל אבל הגעת לכתובת הנכונה יש לנו ניסיון (לצערנו...) ויש לנו אפילו מומחה בית בנושא המל"ל , gadi7 - גדי והוא יענה את התשובה המקיפה ביותר , אבל אנחנו ננסה לעזור בנתיים אני למשל יודעת שהמל"ל לא מכיר ילד נכה מתחת לגיל 3 אל יאוש ! כולנו איתך בדרך הלא קלה הזו ב"הצלחה ענבל בבקשה לא להגיב בשבת תודה !

mmmd

New member
אהלן.

ענבל צודקת. ברוב המקרים ילד מוכר ע"י המל"ל רק בהגיעו לגיל 3. בכל מקרה, אל תוותרי!!! תדרשי בבוא הזמן לקבל את הקצבה לה זכאי הילד היפה והמדהים שלך, שצריך לראות במי מדובר כדי להבין את המשפט "הוא לא כל כך צריך אותם..." שרשמת בהודעתך. נשיקות לשניכם.

k r l o

New member
שוב שאלה ...

מה זאת אומרת לדרוש ? כשהוא יגיע ב"ה לגיל שלוש אז שוב פעם יש אפשרות להגיש בקשות ( גם אחרי שעברתי כבר ועדת עררים ? ) הענין שאני לא מבינה הוא איך ה עובד : בגיל שלוש הוא פתאום הפך להיות "מוגבל בתנועות" ומה הוא היה עד עכשיו ? האבחנה נשארה ותשאר בעינה כל הזמן לצערנו , אני לא מבינה מה המשחקים המטופשים האלה ועל מה אני צריכה לריב איתם , גם ככה קשה לנו עם הענין הזה ועד שקיבלנו את המצב אז למה שלא נוכל לקבל מה שמגיע לילד לא ? ומה עוד שאיך הם מחליטים בועדה שהוא בסדר והוא לא צריך כלום , כשהוא אובחן מלידה כילד CP ???המגבלות תמיד קיימות זה לא משהוא שבא והולך ! בחיי שאני לא מבינה את הענין הזה ! טוב סתם התפרקות ...

mmmd

New member
כן. למרות הדחיה- בגיל 3 לגשת שוב.

ולהביא את כל האישורים האפשריים. תביני, הביטוח הלאומי מערים קשיים אצל אלו שהולכים עם עזרים או יושבים על כסא גלגלים, אז על אחת כמה וכמה כשמדובר בילד שהנכות לא ניכרת בהליכתו. אגב, בררת האם מגיעה לכם גימלת ניידות? או שבנך לא עונה על הקריטריונים?

gadi7

New member
המצב די פשוט

ילדים עם מוגבלויות מוטוריות קלות יחסית,אינם מוכרים ככאלו, עד הגיעם לגיל 3. עד הגיעם לגיל 3 החוק מתייחס אליהם כאל ילדים עם "עיכוב בהתפתחות" וההורים מתבקשים להתמודד לבדם עם ההיבטים הכספיים של הנכות/המגבלה. כולם שזה אומר בוודאי ההורים אבל גם המחוקק, מקווים שעד גיל 3 ילדים אלו יצמצמו פערים. אם לא יצליחו בכך, אז יהיה צורך להתחיל ולשלם גימלת ילד נכה, גימלת ניידות וכד'. במקרים יותר קשים, בהם הנכות היא קשה, ברורה ו"צועקת", נאלץ גם המחוקק להכיר בילדים הפגועים, כילדים נכים ולשלם גימלת ילד נכה מגיל צעיר יותר. הזכאות לגימלת ניידות ולהטבות הנלוות אליה ימשיכו לחכות עד שיגיע הילד לגיל 3. בקיצור כמו שאת בעצמך כתבת : כשהוא יגיע ב"ה לגיל שלוש אז שוב פעם יש אפשרות (ואפילו חובה עליך) להגיש בקשות חדשות למוסד לביטוח לאומי.

k r l o

New member
תודה על התשובות ..

ולא ילדי לא זקוק לגמלת ניידות הבעיה אצלו היא ב עיקר ביד ימין (ברגל ימין הוא קצת צולע אבל מי שלא יודע לא כל כך שם לב ..) תודה בכל אופן על התושובות . חשבתי לרדת מזה אבל כנראה שאתם צודקים אני אנסה שוב בגיל שלוש .. תודה

למעלה