שאלה בנושא בגרויות אקסטרני

Mr Boggy Man

New member
שאלה בנושא בגרויות אקסטרני

שלום, אני תלמיד י"ב ורצית לדעת אם ישנה אפשרות לעשות בגרויות מסוימות בצורה אקסטרנית למרות שאני לומד בבית ספר רגיל. העניין הוא שאני מעוניין לעשות בגרויות מסויימות בגלל מגן נמוך למרות שאני מאמין שהמגן לא משקף את הידע והיכולת שלי ואני מאמין שאני אגיע להשיגים טובים יותר אם אעשה את הבגרויות האלו בצורה אקסטרנית. שאלתי מורה בבית הספר שלנו והיא אמרה לי שיש למשרד החינוך חוק שקובע שאי אפשר לעשות בגרות אחת אקסטרני כל זמן שאתה לומד בבית ספר רגיל, אבל בגלל חוסר אמונה שלם בבית הספר ובעיקר בצוות המורים בו אני אשמח לדעת את זה בצורה יותר ברורה אם החוק הזה קיים ואיך הוא מנוסח והאם יש תקדימים או כל דבר אחר שיעזור לי לעשות בגרויות מסויימות בצורה אקסטרנית, או לפחות לבטל את ציון המגן שלי כך שרק ציון הבגרות יהיה הציון הסופי (שזה אני מאמין, הדרך בה הבגרות האקסטרנית עובדת... אם אני טועה בבקשה תקנו אותי). תודה מראש,

Mr Boggy Man

New member
אאוץ' :\

זה קצת מוזר כי אצלנו יש כל מני תלמידים שאומנם לא עושים בגרות מלאה אך לומדים איזה 2 מקצועות בבית הספר והשאר אקסטרני (מה השאר אני לא יודע). עכשיו, אני גם יודע שהיו דילים כאלו או אחרים שהבית ספר ביטל לתלמידים את המגן כי הוא פשוט היה כל כך נמוך והוא לא שיקף את היכולות שלהם. טוב תודה בכל מקרה, כל מידע נוסף יעזור לי מאוד,

יש אפשרות ללמוד בבית ספר ולגשת לכל

ולגשת לכל הבחינות בצורה אקסטרנית (אבל אז אין בכלל ציוני מגן) בנוסף, בית הספר רשאי להגיש תלמיד בלי ציון מגן.

Mr Boggy Man

New member
אוקי....אז המורה לא צודקת?

ובעצם אני יכול לגשת בלי מגן למקצוע מסויים ורק הבגרות תקבע לי את הציון הסופי?

למעלה