שאלה בנושא אוכפים ואסטרטגיות

eitansi

New member
שאלה בנושא אוכפים ואסטרטגיות

לפני מספר ימים זיהה man's כמה אוכפים שגולגלו לפברואר. בין השאר הוא ציין כתיבה של אוכף 510 בכמות של 500 יחידות. בדקתי ומצאתי בפירוט העסקאות בביזפורטל שאכן הייתה עסקה בקול 510 ובפוט 510 בו זמנית. השאלה היא איך מנתונים אלו אני יכול להבין שנכתב כאן אוכף 510 ולא בוצע למשל קנייה או מכירה של חוזה סינטטי. תודה למשיב/ים.

JackBar

New member
אם אמרת שמצאת ובדקת

שנמכרו 500 יחידות בו זמנית של פוט 510 וגם קול 510 אזי זה אוכף. אם באותו הזמן למשל בוצע קניה של קול 510 וכנגדו מכירה של פוט 510 אזי יש לנו כאן קניית חוזה ובמידה וראית ההיפך דהיינו קניה של פוט מול מכירה של קול אזי היה לנו כאן מכירת חוזה. ברגע שמצאת התאמה לגבי מכירה הן של קול והן של פוט עלינו להניח שבוצעו כאן אוכפים. אם תבדוק גם את קול 530 ופוט 490 ותמצא עיסקות בהיקפים זהים אזי אלו כנראה ההגנות לאוכפים.

eitansi

New member
ג'קי אולי לא הובנתי כהלכה,

אני ציינתי כי מצאתי תיעוד לעסקאות שבוצעו בו זמנית בפוט וקול 510. איך אני יכול לדעת מי היה דומיננטי בעיסקה. אולי מדובר בגוף שקנה פוט ומכר קול ולא על גוף שמכר/כתב את שניהם. ואם הגוף אכן מכר חוזה סינטטי הרי שמנגד עמד גוף שביצע פעולה הפוכה, קרי קנה חוזה סינטטי. אשמח לקבל את תגובתך לדבר. תודה.

DUDI2004

New member
בלוח עסקאות

לפעמים קשה לראות את זה. אם משהו מחליט לקנות 500 למשל הוא יכול להיות מאולץ לעשות את זה על פרק זמן של סמפר דקות ויותר אם אין היצע של 500. אם משהו מחליט לכתוב 500 אזי לא בטוח בכלל שימצא קונה אחד לכל ה-500. סביר שמספר קונים יכסו את ההיצע הזה. אתה תראה סידרה של קניות ולא תדע אם מדובר באותו קונה. כדי לדעת אוכף או סינטטי צריך לעקוב אחר ה-BID וה-ASK של הקול והפוט.

eitansi

New member
דודי, במקרה הנ"ל היו שתי עסקאות

אחת בפוט 510 בכמות של 500 יחידות והשניה בקול 510 בכמות של 500 יחידות את העסקאות ראיתי בדיעבד ולא בספר הפקודות העסקאות בוצעו כאמור במלואן ולא בחלקים לכן לא ברור לי מהי האסטרטגיה העומדת מאחורי זה אני לא עובד עם מערכת FMR או אמצעים משוכללים אחרים כך שראיתי את העסקאות בדיעבד וזאת לאחר ש- man's ציין זאת בפורום

אסטרטגיה

EITANSI לא ברור לי איך אתה נמצא במעוף ללא אמצעים משוכללים ומקוונים. בכל מקרה, הניתוחים שלך יפים ומושקעים זיהית יפה, אוכף,

בסקירה השבועית בעמוד הפורטל

www.smartrader.info כתבתי על ביצועי השחקנים לפברואר. יש הבדל בין שחקנים לבין גופים! ההבד הוא גדול. דוביד

eitansi

New member
דוביד, קראתי את הסקירה שלך

ולמרות זאת לא ברורה לי עדיין התשובה לשאלה שהצגתי כאן. אודה לך מאוד אם תוכל לפרט איך ניתן להבין את מהות האסטרטגיה וזאת על פי בחינה בדיעבד של העסקאות שנעשו. בתודה מראש.

גוף קטן ביצע כתיבת אוכף

500 יחידות לכל צד. זהו. הציפיות שלו רשומות בכתבה בפורטל. מעבר לזה אין צורך להרחיב כי גופים גדולים לא עשו זאת. דוביד

DUDI2004

New member
אולי הם עושים כמוני :)

מכירת אוכפים על 510.. אין זו המלצה ! הכותב אינו יועץ או בעל הסמכה או בעל תואר כלשהו בשוק ההון. הכותב גם לא מתחייב לדווח על פעולות נוספות שייעשו בפוזיציה זו (סגירה, הגדלה).

למעלה