שאלה בנוגע לNikon

NoAmItA ChAn

New member
שאלה בנוגע לNikon

היי,

אני חדשה פה ויש לי שאלה. אני מעוניינת לרכוש מחברה מצלמת Nikon d90. מדובר במצלמה יד שנייה, נראית במצב טוב ובשימוש כבר שנתיים. אני מוכרחה לציין שאני חדשה בתחום הצילום ומעוניינת להתנסות במצלמה מקצועית יותר מהמצלמות הדיגיטליות הפשוטות, אך לא ברמה גבוהה במיוחד (בעיקר כדי לקבל תמונות באיכות טובה יותר).
מה דעתכם על דגם המצלמה? האם הוא טוב? האם כדאי לי לקנות מצלמה עם כזה ותק?

בנוסף, החברה מוכרת לי את המצלמה יחד עם עדשת 18-105, בתוספת של נרתיק וכרטיס זיכרון, כל זה ב2700 שקל.
האם זה דיל טוב או שכבר עדיף לקנות מצלמה חדשה?

תודה מראש לכל העונים

ravivme

New member
תשובות

היתה לי D90 במשך 3 שנים כך שאני מכיר את הדגם טוב.
מדובר בדגם מצוין שהוכיח את עצמו במשך כמה שנים.
אפשר להפיק עם המצלמה הזו תמונות מצויינות, אפשר גם ללמוד לצלם איתה.
מכיוון שמדובר בחברה שלך, ואני מעריך שאת סומכת עליה שהיא מוכרת לך ציוד תקין, יתכן שמדובר בעסקה משתלמת.
מבחינת מחיר זו לא מציאה. אולי תוכלי למצוא חבילה דומה ב- 200 ש"ח פחות.
אבל השקט הנפשי שווה את זה, בהנחה כמובן שהכל בסדר.

כמה הסתייגויות:
1. זו מצלמה די מורכבת. אני לא בטוח שהיא אידאלית דווקא למישהי שרק מתחילה את דרכה בעולם ה- DSLR.
אם את רוצה להתפתח בתחום הצילום, ללמוד את הצד הטכני וכו', אז זו בחירה טובה מאוד.
אבל אם לא ממש בא לך אז עדיף לרכוש דגם יותר פשוט לשליטה ותפעול.
2. המצלמות החדישות יותר ייתנו לך איכות תמונה מעט טובה יותר בתנאי תאורה בעיתיים (בתוך חדר, בדמדומים וכו').
בתנאי תאורה טובים לא תוכלי לראות הבדלים.
3. ב- 3400 ש"ח תוכלי לקנות דגם יותר חדש מה- D90, כמו ה- D5100 למשל כולל עדשת 18-105 וכרטיס זכרון. וגם אחריות לשנה כמובן.
יש ל- D5100 חיישן יותר טוב וגם מסך מפרקי.
זו מצלמה קצת יותר קטנה מה- D90 ופשוטה יותר לתפעול.
מצד שני היא קצת פחות מתוחכמת מה- D90, העינית קטנה יותר ויש עוד כמה חסרונות.

שורה תחתונה:
זה קודם כל עניין של כסף.
אם התקציב לוחץ ואת סומכת על החברה שלך, אז ה- D90 עם ה- 18-105 זו בחירה טובה מאוד. את תהני מהמצלמה הזו.
אם את רוצה משהו קצת יותר קטן ופחות מסובך, ואת יכולה להשקיע עוד כמה מאות שקלים לקבל ציוד חדש, אז ה- D5100 זו בחירה טובה מאוד.

NoAmItA ChAn

New member
תודה רבה על התשובות :)

עוד כמה שאלות:
1. לפי מה שכתבת, אני מבינה שלמרות שה-D5100 קטנה יותר מה-D90, היא חדשה יותר. אז מלבד זה שמדובר במצלמה עם עינית קטנה יותר, אילו עוד חסרונות יש לה? כמה ה-"פחות מתוחכמת" קריטי? יש הבדל משמעותי באיכות התמונות?
2. היכן אפשר לרכוש את ה-D5100 ב-3,400 שקל?

NoAmItA ChAn

New member
ושאלה נוספת

אני לא נעולה בהכרח על ניקון, אז אם יש מצלמות בערך באותה איכות ועם מחיר בערך זהה מחברה אחרת, אני אשמח להמלצות :)

ושוב תודה!

ravivme

New member
D5100

איכות התמונה שתקבלי עם D5100 טובה יותר מזו שתקבלי עם D90, בעיקר בתנאי תאורה לא טובים.
איכות הוידיאו הרבה יותר טובה. זה גם שיקול.

חסרונות:
1. פחות כפתורי שליטה - עבור צלם מנוסה שרוצה שליטה על הרבה פרמטרים בקצות האצבעות זה חסרון. עבור מישהו מתחיל זה עשוי להיות יתרון.
2. עינית קטנה יותר
3. אין מנוע פוקוס פנימי במצלמה - זה אומר שהמצלמה מסתמכת על מנוע הפוקוס שקיים בעדשה כדי לעשות מיקוד אוטומטי. זה גם אומר שעדשות ותיקות (כאלה שלא רשום עליהן AF-S) לא יפקסו אוטומטית עם המצלמה הזו. שוב, עבור מתחילים זה כמעט חסר משמעות. עבור מישהו שיש לו עדשות ותיקות או מתעניין בדגם ותיק ספציפי זו מגבלה.
4. מהירות תגובה - כאן אני פחות בטוח כי לא ניסיתי את ה- D5100, אבל כן ניסיתי את ה- D3100 (בערך אותו דור). אם אני לא טועה היא מגיבה יותר לאט מה- D90.
5. אורך חיי סוללה קצר יותר - אבל עדיין ארוך יותר ממה שאת רגילה בקומפקטיות.

יש בטח עוד כמה דברים כמו שליטה על פלאשים ופטנטים אחרים שלא התייחסתי אליהם.
אני לא יודע כמה זה מעניין אותך.
נדמה לי שאת הדברים היותר משמעותיים רשמתי.

NoAmItA ChAn

New member
היכן אפשר

לרכוש את המצלמה הזו ב-3400 ש"ח?
השיקול שלי לדגם הזה, הוא שלמרות שזה נשמע טוב, מצלמה שהיא יחסית קלה יותר לתפעול, אבל החשש שלי זה שעד מהרה אני ארגיש שאני לא מסופקת מהמצלמה ומהאפשרויות שהיא מציעה לצילום...

ובנוגע לשאלה שרשמתי קודם ואשמח לקבל עליה התייחסות - האם יש מצלמה של קאנון למשל שעשויה להתאים לי ודומה למצלמות האלו ברמה ובמחיר? אני לא מקובעת על ניקון :)

ravivme

New member
המחיר הזה ב- Studioland

זו חנות ברמת השרון.
תסתכלי ב- ZAP.

הדגם המקביל של קנון נקרא 600D.
לא בדקתי מחיר, הוא אמור להיות דומה.
לקנון יש עדשת 18-135. פחות טובה מהניקון בשולי התמונה ב- 70 מ"מ והלאה.

למעלה