שאלה בנוגע לתשלום דמי מחלה

מצב
הנושא נעול.

sagiz1234

New member

התחלתי לעבוד ב-4/12 במקום עבודה, עד ה-27/12 בו אושפזתי בביה"ח, חזרתי לעבודה רק ב-9/1 ביום האחרון של חודש ינואר פוטרתי מעבודתי. המעביד מסרב לשלם לי דמי מחלה מלאים מכיוון שטוען כי עפ"י החוק אני זכאי לקבל יום וחצי מחלה על כל חודש בו עבדתי ועל כן על תקופת עבודתי כדבריו מגיעים לי 2.25 ימי מחלה, האם הדבר נכן? או שחובה עליו לשלם לי את את כל ימי המחלה כחוק? תודה

ימי מחלה

התחלתי לעבוד ב-4/12 במקום עבודה, עד ה-27/12 בו אושפזתי בביה"ח, חזרתי לעבודה רק ב-9/1 ביום האחרון של חודש ינואר פוטרתי מעבודתי. המעביד מסרב לשלם לי דמי מחלה מלאים מכיוון שטוען כי עפ"י החוק אני זכאי לקבל יום וחצי מחלה על כל חודש בו עבדתי ועל כן על תקופת עבודתי כדבריו מגיעים לי 2.25 ימי מחלה, האם הדבר נכן? או שחובה עליו לשלם לי את את כל ימי המחלה כחוק? תודה
ימי מחלה
עובד זכאי ל- 1.5 ימי זכאות לתשלום דמי מחלה בגין כל חודש עבודה. לא עשיתי חישוב, אך נראה לי שנוכח תקופת העבודה הקצרה החישוב של המעביד נכון. אתה יכול לחשב גם בעצמך. התשלום עבור היעדרות בשל מחלה (בהנחה כי הבאת אישור רפואי מתאים) הוא כזה: עבור היום הראשון - אין תשלום; עבור היום השני - תשלום של 32.5% מהשכר שהיית מקבל אילו עבדת כרגיל; עבור היום השלישי - תשלום זהה ליום השני; עבור כל יום מהיום הרביעי של ההיעדרות ואילך - תשלום של 75% מהשכר שהיית מקבל אילו עבדת כרגיל.

מצב
הנושא נעול.
למעלה