---> שאלה בנוגע לתמחיר קטלוג

---> שאלה בנוגע לתמחיר קטלוג

שלום למי שקורא. אני גרפיקאי, בעיקר מתכנת לאינטרנט, אבל מעולם לא עשיתי קטלוג, והתבקשתי לעצב אחד עבור חברה גדולה, עכשיו אני לא יודע בדיוק מה לנחש כמה בערך יקח לי כל דף או פשוט יש מינימום למעצבי קטלוגים כי זו עבודה מעצבנת ממש. הקטלוג מחולק ל בערך מספר פרוספקטים לא כולל פולדר, שסך הכל עמודים, יוצא בערך 38.. זה ברמה מאוד מקצועית ובבירור יש פה השקעה וחשיבה על קונספט. מה דעתכם ?

זה פורום גרפיקה ודפוס לא?

השאלה שלי היא בדיוק על נושא הפורום, מישהו יכול לטרוח שניה מזמנו לענות בבקשה ?

oren*

New member
דעתי היא - אל תכנס לפרוייקט.

קפיצה מחוסר ניסיון בעיצוב לדפוס, להפקת קטלוג של 38 עמודים לא יכולה להביא לשום דבר טוב, מלבד אכזבה אישית ועוגמת נפש מול הלקוח. החלטת לעבור מתחום האינטרנט לתחום הדפוס? אחלה אבל תתחיל בהדרגה, תכיר את הכלים, התוכנות, ההגדרות, הדרישות, השפה, תעבוד על פריטים פשוטים יחסית (כרטיסי ביקור, גלויות) ועם הזמן תתמקצע ותוכל לעבוד על פולדרים וחוברות. חבל, אתה תשרוף את עצמך מכאן ומכאן ובטח שאי אפשר להמליץ לך כיצד לתמחר את הפרוייקט כי לפי הערך המוסף שאתה מביא אליו ("עבודה מעצבנת ממש") עוד יצטרכו לעבור אחרייך ולתקן טעויות. אם אתה מאמין שיש לך את הידע העיצובי והיכולת לגבש קונספט מתאים, נסה לשלב ביצועיסט בעל ניסיון בהפקדת חומרים מהסוג הזה, שיקח את הרעיונות ויבצע אותם בפועל והגישו הצעה משותפת ללקוח (רעיון-עיצוב + ביצוע), בדומה לשיתוף פעולה בין מעצב למתכנת.

הבנתי, תודה

בעקרון אני בראש ובראשונה מעצב ומתכנת ל WEB אני לא אוהב דפוס אבל מפילים עלי עבודות כאלו לפעמים.. צודק, חבל לקחת עבודה כזו גדולה בלי התנסות לפני עם עבודות יותר קטנות ופחות מחייבות. בכל אופן, כמה דבר כזה עולה, לחברה גדולה, להפיק כזה דבר ? מבחינת כללית זה נשמע לי כמו משהו באזור ה 8 אלף שקל ? אולי יותר

למעלה