שאלה בנוגע לפקודות נעלים ות"ש

shaibec

New member
שאלה בנוגע לפקודות נעלים ות"ש

שאלה 1 למי מותר לתת פקודה לחייל אחר? (הכוונה היא האם לחייל בעל דרגה גבוהה יותר, חייל שאחראי עליך ללא קשר לדרגה, וכו'.) שאלה 2 יש לי פטור זמני מנעלים א האם אני יכול ללכת בלי גומיות ועם גרביים לבנות? ב האם צהל צריך לתת לי תקציב לנעלים או נעלים מתאימות כי אני לא הולך לקנות נעלים שחורות בשבילו שאלה 3 איך לעזאזאל אני משיג אישור עבודה או אישור נסיעה באוטובוס ללא מדים כי אני נוסע המון ואני לא רוצה להתחיל לבזבז חצי "משכורת" על נסיעות או ליסוע עם מדים כל היום בתודה רבה רבה רבה לעונים שי

ChilD SouL

New member
2+3

2. צה"ל לא נותן לך תקציב לנעליים. [עד כמה שידוע לי בכל אופן] אתה יכול ללכת עם גרביים לבנות וללא גומיות. [על מה תשים גומיות אם אתה בלי נעלי צבא
] 3. אישור עבודה משיגים אצל המשקית ת"ש, אבל לא ממהרים לחלק אישורים כאלה. לפי מה שהבנתי זה תהליך דיי ארוך. אישור נסיעה באוטובוס ללא מדים תוכל לקבל במידה ואתה לוחם - מה שאתה לא, לכן תתחיל להתרגל למדים.

lior297

New member
פטור זמני מנעלים

אתה יכול גם ללכת עם נעל ורודה מנצנצת,

lior297

New member
וזאת מדוע? אף אחד לא יקנה נעל חדשה

לפטור של 14 יום.

MaD-d0g

New member
אני אומר שעדיף שהוא (דגש על הוא)

לא ילך עם נעל ורודה ומנצנצת. לא אמרתי שזה אסור... רק אמרתי שעדיף שלא

lior297

New member
אז סבבה

כתום זוהר, זה כבר יותר טוב, לא? אולי בסוף זה יפריע ויממנו לחיילים עם פטורים נעל שחורה?

Tomak19

New member
אתה לא יכול ללכת עם גרביים לבנות

אני מתנדב עם פטור קבוע מנעליים צבאיות, והלכתי תמיד עם גרביים לבנות. יום אחד הרס"ר אצלנו בבסיס ראה את זה, ודרש ממני להחליף לגרביים אפורות. יום אחרי זה הוא תפס אותי עוד פעם עם גרביים לבנות וכמעט העמיד אותי למשפט, וגם נסיונות שלי להוציא פטור מגרביים צבאיות לא צלחו. אני אומר לך- אל תבזבז את הזמן על שטויות כי אין כל איזה חמום מוח המתקרא "רס"ר" יכול להכניס אותך לכלא וחבל... לך עם הגרביים האפורות(5 זוגות והשישי חינם בריקושט) ותשאר חופשי...

idos2

New member
תשובה

מי שיכול לתת לך פקודה זה - 1. חייל הגבוה ממך בדרגה (ללא תלות בתפקיד) 2. מי שהוגדר כמפקד שלך או בעל סמכות מקבילה (ללא תלות בדרגה) לדוגמא - אם אתה במשימת אבטחה אזי הסמל תורן והקצין תורן מוגדרים כמפקדים שלך לצורך אבטחה ויכולים לתת לך פקודות בנושא. סעיף 2 "גובר" על סעיף 1, ולכן בדוגמא הנ"ל אתה לא יכול לתת פקודות לסמל/קצין תורן אפילו אם דרגתך גבוהה מדרגתם (ובמקביל אתה גם צריך לקבול אותם ולא יכול לרשום תלונה)

dudster

New member
פטור זמני וקבוע מנעליים

בעל פטור זמני מנעליים רשאי להסתובב עם כל נעל אזרחית שברשותו. בעל פטור קבוע מנעליים, ייגש לאפסנאות היחידה, שם ינופק לו סוג מיוחד של נעליים צבאיות. לידיעתכם.

lev27

New member
טעות קטנה

אין יותר פטור קבוע מנעליים צבאיות. לך תבין את צה"ל.

dudster

New member
אני לא מכיר, אבל

השבוע קיבלנו במייל הצבאי, תזכורת על ידי רס"ר הבסיס לגבי ההליכים והתקניות של הדברים. אני רק ציטטתי מהזיכרון. יומטוב.

למעלה