שאלה בנוגע למשמרות לילה

מצב
הנושא נעול.

back again

New member
שאלה בנוגע למשמרות לילה

שאלה בנוגע למשמרות לילה
האם יש תעריף מינימלי עבור שעות עבודה בלילה?

נסים תקרא שוב ..

אתה מביא ראיה
שמאשרת את דבריי, התוספות עליהן מדובר אלה עבור שעות נוספות.
נסים תקרא שוב ..
אני מצטט "עבודה שלפחות שעתיים ממנה הן בין עשר בלילה לשש בבוקר נחשבת לעבודת לילה ומשכה 7 שעות, (בתשלום של 8 שעות)"

קליטוס

נסים תקרא שוב ..
אני מצטט "עבודה שלפחות שעתיים ממנה הן בין עשר בלילה לשש בבוקר נחשבת לעבודת לילה ומשכה 7 שעות, (בתשלום של 8 שעות)"
קליטוס
אני מכיר את הוראת החוק על בוריה, כפי שאמרתי אם יום עבודה הוא בין 8 שעות הרי שמשמרת לילה היא בת 7 שעות, היינו שעה אחת פחות ומקבלים שכר של יום עבודה שלם, היינו של 8 שעות. כל כך פשוט. לעיניין גמול שעות נוספות זה כמו שציית.

בהחלט

קליטוס
הקטע שבקישור לא כ"כ מובן. תוכל בבקשה להסביר למה הכוונה שם?
בהחלט
כאשר אתה עובד בלילה 7 שעות ולפחות שעתיים מהם בין עשר בלילה לשש בבוקר משלמים לך לפי 8 שעות ואם עבדת יותר מ 7 שעות אתה מקבל תוספת של 25% על השעה ה8 וה-9 ומעבר ל 9 שעות תוספת של 50%.

Bubinka32

New member
"סטנד ביי"- שאלה דומה אך שונה

שאלה בנוגע למשמרות לילה
האם יש תעריף מינימלי עבור שעות עבודה בלילה?
במקום העבודה הקודם שלי עשיתי משמרות לילה, שבהן יכולתי לפעמים גם לישון. המשמרת הייתה של 11 שעות מ-21:00 עד 8:00. את השעות בין 21:00 ל-6:00 החשיבו לי כ"סטנד-ביי" (או מושג אחר שמעיד שלמרות שהייתי במקום-העבודה במשך כל השעות, לא כל הזמן היו לי מטלות ספציפיות ויכולתי לישון), ולכן לא שילמו לי שכר מינימום אלא רק 11.5 ש"ח לשעה, וכמובן שלא שילמו לי שעות נוספות. האם זה חוקי? האם יש לי קייס לתביעה? תודה.

אין התיחסות בחוק ל "סטנד ביי"

במקום העבודה הקודם שלי עשיתי משמרות לילה, שבהן יכולתי לפעמים גם לישון. המשמרת הייתה של 11 שעות מ-21:00 עד 8:00. את השעות בין 21:00 ל-6:00 החשיבו לי כ"סטנד-ביי" (או מושג אחר שמעיד שלמרות שהייתי במקום-העבודה במשך כל השעות, לא כל הזמן היו לי מטלות ספציפיות ויכולתי לישון), ולכן לא שילמו לי שכר מינימום אלא רק 11.5 ש"ח לשעה, וכמובן שלא שילמו לי שעות נוספות. האם זה חוקי? האם יש לי קייס לתביעה? תודה.
לפי מה שהבנתי מ "חוק שעות עבודה ומנוחה " אין התיחסות לסנד ביי זה אמור להיחשב כשעת עבודה ,וכשעת עבודה לילה, שמגבילה ל7 שעות שמשלמים לך לפי 8 והשעה ה8 ו 9 זה עוד 25% ומעבר לזה 50%. תכנסי גם לקישור השני זה מפורט שם.

Bubinka32

New member
תודה! מישהו מכיר תקדים לתביעה כזאת?

לפי מה שהבנתי מ "חוק שעות עבודה ומנוחה " אין התיחסות לסנד ביי זה אמור להיחשב כשעת עבודה ,וכשעת עבודה לילה, שמגבילה ל7 שעות שמשלמים לך לפי 8 והשעה ה8 ו 9 זה עוד 25% ומעבר לזה 50%. תכנסי גם לקישור השני זה מפורט שם.
תודה! מישהו מכיר תקדים לתביעה כזאת?

מצב
הנושא נעול.
למעלה