שאלה בנוגע למכשיר לחיתוך ירקות

Bloopa

New member
שאלה בנוגע למכשיר לחיתוך ירקות

קודם כל הקדמה קטנה ומבישה (בפרט לפורום שכזה) אני מאוד עצלנית במטבח ותמיד מחפשת דרכי קיצור... הייתי שמחה להמלצה על מכשיר לחיתוך ירקות (האם פוד פרוססור זו ההגדרה) שפשוט אוכל להכניס לשם ירקות...והופ...יהיה לי סלט. א.איזה מכשיר אני צריכה לקנות? ב.האם קשה לנקות דבר כזה? ג.האם הוא קוצץ גם עגבניות או רק ירקות קשים? ד. איפוא כדאי לקנות וכמה זה אמור לעלות בערך? ...מתנצלת מראש אם השאלה לא במקומה וגם על הבורות(אבל אם לא אשאל,איך אדע?) אשמח לתשובות תודה

טלאית321

New member
יש מכשיר מאוד פשוט וזול

כמו בתמונה..לא עולה יקר וטוב שיש בבית.. אפילו בסופרים ניתן לרכוש אחד כזה

פוקסי99

New member
חיתוך ירקות

יש לי מכשיר כזה אוליגדול יותר אני לא זז בלעדיף במטבח. הוא עדיף על כל שאר ההמצאות אני קוצץ איתו בצל דק דק חותך ג'פסים חותך כרוב לסלט כרוב חותך סלרי ותפוח עץ לוולדרוף למעשה כמעט הכל בלעדיו אני בבעיה.

liraziv

New member
מצטערת לאכזב אותך...

אבל אין מכשיר קסם שיכין לך סלט! יש מעבדי מזון למיניהם שטובים חיתוך ירקות קשים כמו: גזר, כרוב, מלפפונים, פלפלים תפוחי אדמה ועוד. ויש פורס ידני (מנדולינה) שחותכת ירקות ופירות לצורות שונות ומגוונות כמו: תפוזים, אגסים, תפוחים, בטטות, תפוחי אדמה, גזר, קישואים ועוד. ושוב רק לירקות ופירות קשים בלבד! ניתן לחתוך גם ירקות רכים כמו עגבנייה, אבל רק לחתיכות גדולות (פרוסות דקות) ולא לקוביות כמו בסלט!

טלאית321

New member
יש מכשיר שחותך ירקות לסלט

מה עושים בקיבוצים? או במטקייות? הם חותכים ביד את הירקות? פשוט המכשיר יקר ולא משתלם לקנות אחד כזה לבית לכמות קטנה

liraziv

New member
גם במסעדות חותכים את העגבניות ביד..

ולירקות הקשים משתמשים באחד מהמכשירים הנ"ל. כמובן שיש מכשירים מאוד יקרים ולא מתאימים למטבח הביתי שמשתמשים בהם בכמויות תעשיתיות...

יש מכשיר כזה לפני שנים קניתי אחד

מעין קערה עגולה עם להב מתכת בפנים, מכסה וידית לסובב. מכניסים הכל מסובבים כמה סיבובים ויוצא סלט קצוץ. אתמול נתתי אותו לאחותי, אחרי ששכב אצלי שנים ללא שימוש. אני קניתי פעם בערוץ הקניות.

טלאית321

New member
יהלומה לא ידעתי שמוכרים

גם מכשיר ביתי לא שאלך לקנות כן?...אבל טוב לדעת

liraziv

New member
האם הכוונה למכשיר הזה?

אם כן, גם אני קניתי אותו מזמן והוא ממש לא חותך ירקות רכים בצורה יפה אלא יותר מועך אותם... גם קנינו מערוץ הקניות וחבל על הכסף

חושחושה

New member
כזה! אבל לא מערוץ הקניות, כזה יש

לטאפרוור, אמנם עולה פי 3, אבל שווה כל שקל! מדהים! מומלץ! יש לי אותו 4 שנים!

Bloopa

New member
קודם כל המון תודות על התגובות

איזה אנשים מקסימים יש בפורום הזה!!! בנוגע למכשירים ידניים...ניסיתי פעם...יותר מידי לילוך ובלאגן. חשמלי בהחלט יותר נשמע לי. קצת התבלבלתי מהתשובות אם נשים את העגבניות הרכות והמרגיזות בצד...על איזה מכשיר חשמלי הייתם ממליצים לי לשימוש של אדם יחיד עם מינימום ליכלוך...? שוב תודה רבה

bali

New member
מנהל
מג'ימיקס אבל רק לירקות קשים

ש דיסקית של פריסה, יש דיסקית של גירור גס, זה מתץאים לירקות הקשים - כרוב, גזר, מלפפון וכיו"ב. עגבניות תמיד יהיה צריך לחתוך ידנית, אין מנוס. אבל מה, לפחות קל לנקות. הכי טוב זה של חברת מג'ימיקס שעולה בערך 1500 שקלים אבל יש גם יותר זולים ומספיק טובים למטרה הזו.

liraziv

New member
זה רעיון נחמד...

אבל לשימוש של אדם יחיד לא נראה לי בכלל פרקטי... להוציא את המג'מיקס מהארון, לחבר את הדיסקית, להפעיל את כל המכונה הזו בשביל לחתוך 2 מלפפונים???? מה שהיא צריכה זה את הקוצץ הידני הזה שמגיע עם קערה קטנה. זה עולה בסביבות 99 ש"ח (בהום סנטר ובכל החנויות חשמל) ומגיע גם עם מוט ידני לטחינת מרקים.

3קטנה

New member
גם לי היה מכשיר כזה../images/Emo31.gif

שקיבלתי מתנה ממקום העבודה ניסיתי פעם אחת - מועך ולא חותך - על הפנים. מקסימום לצזיקי. שכב כאבן שאין לה הופכין ולבסוף נזרק. סתם.

שרי49

New member
גם לי יש את המכשיר הזה שנקרא

קולינר והוא לא קוצץ ירקות לסלט כמו שאנחנו רגילים אלא מועך אותם במיוחד את העגבניות. אני משתמשת בו במיוחד לקצוץ בצל, ואגוזים וכרגע לא זוכרת מה עוד אך בטח לא לירקות.

ל ב צ ל הוא מעולה

כדאי לחתוך בו בצל, לא שורף בעיניים, וככל שמסובבים יותר הקוביות קטנות יותר. דווקא מומלצ.

למעלה