שאלה בנוגע למדידת חדר.

EarthWind

New member
שאלה בנוגע למדידת חדר.

אני לומדת עיצוב פנים (ממש שיעורים ראשונים) וקיבלנו עבודה לבית לשרטט 2 חדרים מתוך הבית שלנו ,
בקנה מידה 1:20 .
אשמח לעצה/ עזרה מהמומחים :

1. כדי למדוד את הקירות, מודדים מהפינות של החדר או במרכז הקיר?
לגבי הרצפה, האם מודדים ממרכז הרצפה בצורת איקס -אורך ורוחב? או כל קיר בנפרד, בצמוד לקיר?

2. לאחר שמדדתי. מה שצריך זה לחלק כל אורך ל20? ואז לשרטט לפי ס"מ?

סליחה, אני ממש מבולבלת מהתרגיל.

דליה ב

New member
לא הבנתי את שאלתך,

תנסי לנסח שוב ביתר בהירות.
בכל אופן אורך של קיר מודדים מפינה לפינה.

zivaf2

New member
כמה טיפים למדידה

מדידת קיר היא תמיד מקצה לקצה, לא מודדים אלכסונים.
אם החדר פנוי, הכי טוב למדוד על גבי הקיר, להצמיד את המטר לפינה, אם יש מי שיעזור לך בפעמים הראשונות- מה טוב, ואת פשוט רצה עם המטר על גבי הקיר עד הקצה השני.
אם יש רהיטים על הקירות, אפשר למדוד גם במרכז החדר, איפה שפנוי מקצה לקצה. לפעמים צריך להזיז משהו שעומד באמצע, ולפעמים אין ברירה אלא לקחת כמה מידות ולחבר אחר כך את התוצאות.
בקיר שיש חלון או דלת זה די קל- מודדים מקצה החדר עד תחילת הפתח, את הפתח עצמו וממנו עד הקצה השני. שימי לב לבליטות של עמודים, קורות, צינורות וכדומה- צריך לציין הכל על גבי השרטוט.
קנה מידה: אין לך סרגל קנ"מ? ב1:20 כל ס"מ בשרטוט הוא 20 ס"מ במציאות ואכן צריך לחלק ל-20 אם אין לך סרגל קנ"מ.
בהצלחה!

EarthWind

New member
אוקיי.. סבבה,

אז בעצם ההנחה היא שכל הקירות שווים ומקבילים?
מדדתי והגובה של הקירות היו בחצי ס"מ עד ס"מ הפרש.
צריך לציין את זה..?

יש לי סרגל כזה אבל לא מסתדר לי להבין איך עובדים איתו.

zivaf2

New member
לצערי לא נתקלתי פה בארץ בקיר אחד ישר

כך שבהחלט סטיות של ס"מ בודדים בקירות שאמורים להיות שווים זה דבר נפוץ מאד. הפרש כה קטן את לא צריכה לציין.
הסרגל מאד יקל עליך ברגע שתקלטי איך עובדים איתו: תסובבי אותו עד שתמצאי 1:20, ואת פשוט משרטטת איתו, 1 זה 1 מטר, בלי לעשות חישובים.

למעלה