שאלה בנוגע לדירוג+קומי

שאלה בנוגע לדירוג+קומי

1. אם אני לא הולך לטורנירים, אלא רק משחק עם חברים, יש דרך כלשהי לדעת מה הדירוג שלי? או שאין לי דירוג בכלל? 2. האם קומי זה 5.5 או 6.5 נקודות?

Song17

New member
ככה..

אתה לא חייב ללכת לטורנירים בשביל לדעת מה הרמה שלך. אתה יכול להשיג דרגה בקלות באינטרנט ע"י כך שתשחק מספיק משחקים בשרת גו מסויים. אם חלק מהחברים שלך משחקים באינטרנט ויש להם דרגה, אתה יכול לדעת את הדרגה שלך לפי הדרגה שלהם (אם הם מנצחים אותך אתה יותר חלש ואם אתה מנצח אתה יותר חזק, ואפשר גם לשחק עם אבני יתרון כדי לאמוד הפרשי רמות באופן מדוייק יותר - 2 אבנים:2 דרגות הפרש, 3 אבנים: 3 דרגות הפרש, וכן הלאה..). בקשר לקומי - בשיטה היפנית (כשסופרים רק את השטחים ולא את האבנים עצמן) הקומי הרגיל היום הוא 6.5. נראה לי שזה רגיל כבר יותר מעשר או אפילו עשרים שנים (פעם זה באמת היה קצת פחות ולפני זה לא היה בכלל קומי) ובקומי כזה משתמשים בטורנירים ביפן ובקוריאה. בשיטה הסינית בדרך כלל הקומי הוא 7.5...

אוקיי, תודה. רק משהו אחד-

אז למה זה שב"הדרך האינטראקטיבית ללימוד גו" כתוב שקומי זה 5.5 נקודות?

Song17

New member
טעות.

יש שם טעות. מסתבר שהקומי הפך ל-6.5 רק ב-2002 ביפן. יכול להיות שהתרגום לעברית נעשה לפני כן ולכן זה נשאר ככה, אבל בגירסא באנגלית כתוב שזה 6.5 נקודות.

imdark

New member
גם בשיטה הסינית הקומי יכול להיות 6.5

7.5 זה חלק מהרפורמה הקוריאנית שמתפשטת אכשיו וזה כנראה ימשיך להשתנות בשנים הקרובות יש המון שינויים בתאוריה בזמן האחרון המון מקצוענים עם תאוריות חדשות והישגים לא רעים גם רוצים שהאגודות יוציאו סוף סוף ספר חוקים אמיתי וכל הזמן מתחמקים מזה

azrielr

New member
לא שאני מכיר

יש מדריך מתחילים לא רע ברשת http://playgo.to/interactive/hebrew/ אבל הוא ממש בסיסי.

imdark

New member
אתה לא לבד

יש אנשים שמשחקים יותר משלוש שנים ולא עוברים את ה10 קיו אני מוכן לתת שיעורים KGS זה מקום טוב להתחיל ללמוד לשחק וחוץ מזה שום ספר לא יעזור לך ברמה שלך אתה צריך לשחק והרבה מומלץ מול בוטים אבל לא יותר מידי

azrielr

New member
לדעתי ספרים עוזרים בכל רמה, תלוי בספר.

בכל מקרה, בשבוע הבא יש קונגרס ברמת השרון. אם אתה גר במרכז, אני ממליץ להגיע, ואז גם תוכל לקבל דירוג.

imdark

New member
אני לא מסכים

קניתי משביט ספר כשהייתי ברמה 20K ספר מאוד טוב שלא הבנתי ממנו הרבה והוא השאיר אותי בחשכה בקשר לרוב המשחק שיחקתי לפיו הרבה זמן בלי להבין מה אני עושה לא נכון ספר עוזר כאשר יש לך הבנה של העקרונות והצורות אדיף תמיד מגע של בן אדם מספר מעבר לזה שברוב הספרים יש גם טעויות והסברים מאורפלים בנושא של גוסקי ותאוריה (בגלל שרוב הספרים המתורגמים לאנגלית הם לא חדשים במיוחד)

azrielr

New member
ללא ספק עדיף מורה טוב מספר טוב

אבל גם ספר טוב יכול לעזור. דרך אגב, ספר טוב: טוב לקורא. לפי מה שאתה אומר, הספר שקנית משביט אוחי היה טוב, אבל בטוח לא טוב בשבילך. לדעתי יש ספרים שמתאימים גם ל20 קיו, אם כי לא הרבה, וכמובן שבאנגלית. אם זה מעניין שחקנים מתחילים, אני אנסה לחשוב על כמה.

Song17

New member
אני מסכים

גם כשאתה רק מחכה דברים שאומרים לך זה יכול לעזור לך בתקווה שיום אחד גם תבין את המשמעות, מה גם שלומדים מטעויות, ככה שבסופו של דבר אתה מסיק את המסקנות שלך מהספרים והמשחקים. כמובן שעזרה אישית יכולה להיות מאוד טובה וסביר להניח שיותר מועילה לרוב, אבל אני יכול להעיד שיש דברים שלמדתי יותר טוב מספרים, כי לפעמים אנשים לא מסבירים כל כך טוב. רצוי אבל לדעת אנגלית ברמה סבירה, כי באמת לא ידוע לי על ספרים בעברית. ספר מאוד מועיל שאני קראתי די מוקדם הוא Opening Theory Made Easy של Otake Hideo. אולי רצוי להיות יותר באיזור של ה-10+ קיו בשבילו, אבל יש גם ספרים באמת למתחילים. משהו בשם Elementary Go Series אם אני זוכר נכון. זאת סדרה של ספרים עם דברים בסיסיים. עוד בנושא חומרי קריאה, יש איזה מגזין נחמד שגיליתי לפני שנה ומשהו שיש בו חומר קריאה לכל הרמות: http://www.yutopian.com/go/gowinds/gonewiththewinds.html עוד מגזין, שאני לא יודע אם הוא יותר טוב, אבל הוא יותר עדכני: http://361points.com/sgj/ אגב, באותו אתר יש גם שיעורים די טובים: http://361points.com/lessons/

imdark

New member
למה אתה עצוב

תתחיל לשחק יותר והרבה יותר תעבור את ה 20 בקלות וגם את ה 15

כי אני לא מרגיש כמו 22k..

אני מרגיש כמו 30k. אני גרוע ברמות מטורפות. יש לי בKGS רק ניצחון אמיתי אחד, בעוד שאר הניצחונות (המעטים שלי) הם בגלל שהיריב שלי פרש, ובכלל לא בטוח שהייתי יכול לנצח אותם.

uncle litchi

New member
אז תוכל לקבל ממני סתם כמה שיעורים חינמיים

בKGS. אשמח לתת לך שיעורים ולעזור לך להבין יותר טוב את המשחק מה אתה עושה ולהשיג יחד עם זה את הביטחון העצמי שחסר לך. תפנה אלי משתמש ofse בKGS רמה 3k. אימייל [email protected] איי סי קיו 225676610 מסנג'ר [email protected]. תודה

למעלה