שאלה במקרה של פיטורים

danko76

New member
אני עומד לסיים את העבודה בסוף החודש (שכיר)...המעסיק החליט לפטר אותי מסיבות מקצועיות
סך כל התקופה שבה עבדתי במקום היא שנה וחמישה חודשים.

בכל מקרה מגיע לי פיצויים בתנאים כאלה ? או שיש סעיף המאפשר למעסיק לא לשלם פיצויים.

אני שואל את זה כי מישהו שאל אותי האם אני בטוח שאני אקבל פיצויים ואני אמרתי למה לא...? הרי אני מפוטר ולא מתפטר...

היום המעסיק אמר לי שבסוף נעשה גמר חשבון של ימי מחלה וכל מה שמגיע....אבל לא הזכיר פיצויים.

לא חתמתי על שום חוזה כשנקלטתי לעבודה בזמנו . זוכר שרק שלחתי לו תעודת זהות עם ספח וזהו.

ועוד שאלה על הדרך...איך זה מחושב ? ממוצע שלושה חודשים אחרונים כפול התקופה שעבדתי (1.5) ?
 
1. בפיטורייך, וללא כל ספק, תהיה זכאי לכל פיצויי הפיטורים.
2. בנוסף, לא תהיה זכאי לפידיון ימי מחלה לא מנוצלים, אבל כן לפידיון חופשה וליתרת דמי ההבראה השנתיים.
3. ככל שיש לך הסדר מכח סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים - תהיה זכאי לפידיון כל הסכומים שנצברו בקופת פיצויי פיטוריך בקופת הגמל.
אם המעסיק הפריש לך לקופה לפי 6% - הוא יהיה חייב בהשלמת פיצויי הפיטורים מכיסו.
אם המעסיק הפריש לך לקופה לפי 8.3% - לא יצטרך להשלים סכומים, ויצא ידי חובתו אך בשחרור הפוליסה לטובתך.
 
למעלה