שאלה אתית.......

שאלה אתית.......

איפה מתחילה ואיפה נגמרת המעורבות של המורה בחייו של התלמיד? והאם זה אתי שמורה יאמץ או יהיה באומנה של תלמיד....??????????????

ראשית , ברוך הבא ../images/Emo140.gif

זו שאלה שאיני חושבת שיש תשובה חד משמעית. עד שלא יקום "קוד אתי" כפי שד"ר אלוני ניסה לעשות בזמנו, לא תהיה תשובה חד משמעית.. כך לפחות אני רואה את זה. זכורה לי תלמידה, שאביה היה בכלא, אחיה נפצע ואושפז בבית היה עוד אח קטן. משפחת האם לקחה את האח הקטן תחת חסותה אבל לא הסכימה לקחת את הבת שהיתה בכתתי, אנו מדברים על ילדה בת 9-כיתה ג´. כדי לקצר ... הילדה הזו חיה בביתי יותר מחודשיים עד שאחיה חזר הביתה. כל הילדים בכיתה ידעו שזה המצב כי היא שאלה אותי אם להסתיר את זה . מאחר ולא רציתי שתחשוב שאני מתביישת... שלא הסתרנו- כולם בבית הספר ידעו, תלמידי הכיתה, צוות המורים, היועצת...מובן שזה נעשה רק אחרי שיחה עם יועצת, מנהלת, מפקחת בית הספר.... איני רואה בזה מקרה חריג- אם זה היה קורה היום- הייתי נוהגת אותו דבר.

הסיפור שלי..........

אממ........ אני בת 15 ואני לומדת בכיתה ט´ מאז ומתמיד הוי לי המון בעיות בבית ובככל בחיים וצעקתי המון אבל אף אחד לא שמע, לפני כמה חודשים מורה אחת שמעה והתחילה לדבר איתי באי מיילים עם הזמן נקשרתי אליה בטירוף וכרגע היא הבן אדם הכי חשוב בחיים שלי היא עזרה לי המון ברגעים שכולם נטשו... עם היא לא הייתה שם בשבילי כבר מזמן לא הייתי בין החיים... היא ועוד כל מיני אנשים שמטפלים בי החליטו שהגורם העיקרי לכל הבעיות שלי זה הבית ולכן צריך להוציא אותי משם... והמורה הציאה שאני אעבור לגור אצלה והיא תהיה האמא האומנת שלי.... אני מסכימה ובעצם זה הדבר היחיד שאני רוצה שיקרה לי! בעיקר כי אני לא רוצה ללכת לא לפנימיה ולמצוא לי משפחה אומנת זה דבר מאוד קשה בשבילי ובעיקר בגלל הגיל שלי. הייתי רוצה לדעת מה אתם (מורים\ תלמידים או מי שלא נמצא בפורום הזה) חושבים על המקרה ומה לדעתכם צריך לעשות, לא בתור בעלי מקצוע אלה בתור אנשים.

ורדרדה

New member
וואו,

קודם כל אני ממש שמחה בשבילך. דבר שני- כל הכבוד למורה! גם על גילוי האיכפתיות מההתחלה, וגם- לקיחת תלמידה כאם אומנת זה בכלל מעשה ענק מצידה. הייתה לנו מורה בביה"ס שגם היא לקחה תלמיד אחד כאם אומנת, עכשיו אני נזכרת. ורדרדה

הלוואי שזה באמת יקרה.....אמן!

איך שאני הבנתי הרבה מאוד אנשים לא תומכים בקשר כזה..... ואני לא יודעת מה לעשות בקשר כזה.... המורה הזאת יש לה כבר שנה ילד שהיא המשפחה האומנת שלו, ובאומנה של הילד אמרו לה שזה לא רעיון טוב והיא לא אמרה לי ללמה, בקיצור אני מבולבלת בטירוף!!!!!!

lizansak

New member
רעיון רע מאד

לילד שאין משפחה, או המשפחה לא מתפקדת, לפעמים אין ברירה וצריך ל"אמץ" אותו לתקופה. אבל ילדה בגיל ההתבגרות - שיש לה לפי התיאור בית מתפקד, ובמקום להתמודד עם הבעיות נוטשת את משפחתה - זה רע מאד. החלק החסר במשוואה היא מהי תגובת ההורים, מה הוריך אומרים על הרעיון, והאם לא יגשו להגיש תלונה במשטרה כנגד המורה.

אממ......

אין לך הרבה על מה לקבוע את תענתך.... ההורים מעדיפים שאני אלך למורה מלאיתנים ולדעתי זה שכל הפסכיאטרים\ פסיכולוגים\ עובדיי רווחה\ יועצות בית הספר\ ועובדות סוציאליות אמרו שזה מה שחייב לקרות אומר משהו לא??????.

ורדרדה

New member
אצלנו בבי"ס..

אני תלמידה בכיתה י´, ואני יכולה לספר לך שאצלנו בבי"ס יש באופן כללי יחסים טובים ופתוחים בין המורים לבין התלמידים. מבחינת המעורבות בחיים- יש הרבה תלמידים שמספרים מרצונם למורים שלהם על דברים אישיים שקורים להם, ללא קשר לבי"ס. והרבה פעמים מורים מתעניינים בחיים האישיים שלנו. נאי יכולה רק להגיד שזה בהחלט תורם לאווירה טובה בביה"ס.

למעלה