שאלה, איך להתנהג שהגננת משקרת

timiהאחת

New member
מנהל
שאלה, איך להתנהג שהגננת משקרת

היי לכולם יש לי שאלה בני בן 3 ושמונה חודשים נמצא בגן עירייה ההסתגלות שלו היתה מאוד קשה מאחר והיה במסגרת שנה שעברה עם 12 ילדים בגן פרטי..יש לציין שזו מסגרת השניה שלו בלבד..בהתחלה בני אמר לי לא רוצה ללכת לגן! לא היה רגוע בלילה!!! ואחר כך היה לו יותר קל והוא לא מדבר בקול רם רק בלחישות....יש לו כמה חברם בגן שלפעמים מדבר איתם רגיל. בצהרונית אחת המטפלות אמרה לי ששוב לא מדבר איתם ורק לוחש נמאס לי ממש ככה אני בלי מצב רוח........אני הרי מכירה את בני הוא צריך לחוש חום ואהבה והתייחסות מצד זה ששומר עליו הגננת והסייעת על מנת שיתן לו ביטחון....התקשרתי לגננת ושאלתי אותה איך בני והיא סיפרה לי שיש התקדמות יפה מצידו וכו', וכו', בשורה התחתונה הוא עדיין לוחש....וזה מעצבן אותי!!!!!!!!!!!!!!! היא אמרה לי שכל יום היא משחקת איתו אחד על אחד כמה דקות והוא פונה אליה ומדבר איתה...ובני מספר לי שאף פעם היא לא שיחקה איתו אחד על אחד!!!! אוףףףףףףףף ..........אני מכירה את בני ברגע שמעניקים לו ביטחון זה יכול לעזור לו המון המון מבחינה חברתית אני מכירה אותו!!!!!!!! אמרתי לה שאת יודעת בדיוק מה לעשות במצבים כאלה עם הניסיון המקצועי שלך, להטיל עליו תפקידים ולהראות לו שאת סומכת עליו וכו'....במקום שתגיד לי מה היא עושה איתו |"מעבר למשחק איתו אחד על אחד", היא אמרה לי שהיא שאלה אותו יום אחד מי אוהב אותך והיא אמרה לו את שמה נו!!!!! בקיצור מתחילת השנה ועד עכשיו הלחישות ,,,,והיא אמרה לי שמדי פעם הוא לחוץ ואני יודעת ראיתי את זה במו עיניי!!!!!! חשבתי כבר להעביר אותו לגן פרטי אבל שוב חברים חדשים הסתגלות חדשה....הבן שלי בשבועיים האחרונים יש לציין וזה מה שמרגיע אותי מאוד אומר לי מה אני ילבש לגן? ובבוקר שואל אותי נו מתי הולך לגן? יש לציין שבהתחלה זה לא היה ככה בכלל!!!!!!!! אבל אני לא רוצה שיגיע סוף שנה והוא ירצה ללכת לגן וימשיך ללחוש!!!!!!ואני לא רוצה להציק לגננת יותר מדי שתשנא אותי בסוף מכיון שאני לא מציקה לה אבל אני שואלת אותה....נראה לי שאני יחכה עוד שבוע ושוב אני ישאל אותה מה עשית איתו על מה עבדת איתו בכדי לעזור לו!!!!!!!היא תראה שאני עם יד על הדופק ואז תתחיל באמת לעזור לו מה אתם אומרים????????? מצד אחד אני שמחה שלפחות הוא רוצה ללכת לגן זה שיפור עצום....יש לציין שבתחילת השנה הוא בכה לא רוצה ללכת לגן . טוב בילבלתי לכם את השכל יותר מדי .

קראתי בעון את מה שכתבת

זה מעבר לחיבוק שאני חושבת שמגיע לבן שלך, שנית יש בעיה ואת צריכה להיות סבלנית עם הצוות של הגן. תני להם את הזמן. 4 חודשים מתחילת השנה אינו זמן מספיק לילד בשביל שהבעיה תטופל. אני אומרת את זה מנסיון כי גם בתי לחשה 3 שנים בגנים שהיתה בהם עם צוות טוב מאוד שידע טוב מאוד איך לדבר איתה ולהוציא ממנה מה שצריך למרות הלחישות. גם לא עושה רושם שהגנת מתרגשת מזה שהילד שלך לוחש. כנראה שהוא עדיין למרות שאוהב ללכת לגן לא מרגיש בטחון כדי להרים את הקול. סבלנות ושוב סבלנות. ואם את נורא לחוצה מעניין הלחישות אולי כדאי לשקול טיפול מעבר לגן שיראו מאיפה נובע הלחישות ויתחילו טיפול. הגן לא תמיד נותן מענה שלם לעניין הזה. בהצלחה !

לעבור גן זה לא הפתרון

אם לבנך יש בעית הסתגלות אז צריך להתמקד בבעיה שלו וזה יכול לקרות גם במסגרות אחרות בהמשך אז כל פעם תעבירי??? למה את כותבת שהגננת משקרת? מה האינטרס שלה? זה לא גן פרטי שהיא עלולה להפגע מכך..... אני מאמינה שלאט לאט הדברים יסתדרו, לפעמים זה לוקח זמן...

יש אפשרות במקרה של גן

עירוני לערב פסיכולוגית מהשירות הפסיכולוגי בעיר מגורייך, על- מנת שתערוך תצפית על בנך, ותנחה גם אותך וגם את הגננת מה ניתן לעשות וכיצד יש לנהוג בו. כרגע התחושה היא של חוסר שיתוף פעולה בין הגן לבית , שלא לדבר על חשדנות וחוסר אמון, באוירה כזו לא ימצא פתרון עינייני למצב. כרגע אני מציעה לך לפנות אל הגננת בגישה עיניינית (ורצוי חיובית), לספר לה על דאגתך לאור התנהלותו בגן, ולציין גם את הנקודות בהן מראה שיפור והתקדמות, ולבקש ממנה לקבוע פגישה עם פסיכולוגית הגן.

timiהאחת

New member
מנהל
תודה לכולכם !!!!

היי שבת שלום, אני לא חשדנית....החלטתי ככה....כמובן לא להעבירו אני צריכה לעזור לו להתמודד מבחינה חברתית. והגננת בכלל לא מתרגשת דיברתי איתה אתמול והיא אמרה לי שיש התקדמות יפה לגבי בני בהתחלה בכלל לא דיבר ולא רצה בכלל ללכת לגן!!!! ועכשיו הוא מאושר וחוזר הביתה מבסוט!!!! ושואל אותי מה אני ילבש לגן מחר..ובבוקר אומר לי נו בואי לגן כבר זה אומר הכל ...לגבי הלחישות החלטתי עדיין לחכות אני מרגישה שלא צריך לערב פסיכולוג ואני יחכה בסבלנות....אם זה ימשך יותר מדי זמן אז אשקול מה לעשות. אבל בינתיים צריך סבלנות אני לא יכולה לצפות גם מהגננת שיש בגן 35 ילדים, שתהיי צמודה לבני, למרות שהיא אומרת לי שהיא עושה את המקסימום! נראה עוד חודש ומקווה רק לטוב בינתיים אני יעשה עבודה אנרגטית זה נקרא דמיון מודרך!!! ֿ שיהיה לכולנו שבת שלום קסומה!!! אגב הכנתי חמין לשבת כל הבית מריח ....יאמי אין כמו בית נקי וריח של בישולים באויר......זו הרגשה ביתית חמימה אז שוב שבת שלום! ותודה...

begonia

New member
לא בגן טרום חובה או טרום-טרום

רק בגן חובה יש קשר לשירות הפסיכולוגי.

ר של דן

New member
תחשבי כמה תשומת לב הוא מקבל כשהוא לוחש

מתאמצים לשמוע אותו, כולם מודאגים מזה וכו'. לדעתי, עזבי את זה, אל תתעסקי עם הלחישות שלו וזה יעבור כמו שבא. הוא יבין שזה לא משתלם ויתחיל לדבר ברור.

למעלה