שאלה אידיוטית ובכל זאת:

dory30

Well-known member
היי, אני עובד זו תקופה ארוכה בהוצאת ספרים, עסק משפחתי. בעברי הייתי תולעת ספרים- הייתי קורא בשיאי 15-20 ספרים בשנה, אולי יותר. עם הזמן, מסיבות ברורות, הכמות פחתה ובעשור השני של המילניום התייצבתי על 3 ספרים בשנה, ספרים שקניתי בשבוע הספר. בשנה האחרונה, מאסתי טוטאלית בקריאה. לא גמרתי אף אחד מספרי שבוע הספר הקודם (2019) ואחד שנתנו לי מעניין אבל אני לא מגיע למצב של לקרוא אותו. מדוע והאם כדאי לנסות להיאבק בכך (ואיך)? תודה מראש.

רוב הזמן נח

Well-known member
תעשה כמוני. תחכה לסרט :cool:

אבל ברצינות, לי יש את אותה הבעיה במשחקי וידאו. פעם הייתי מסוגל לשחק שעות. היום הרבה פחות. או בכלל מעדיף לראות איך מישהו אחר משחק בסרטון ביוטיוב.

trilliane

Well-known member
מנהל
אם אתה רוצה אבחון פסיכולוגי בפורום לפחות פנה לפורום בהנהלת איש מקצוע...
ממילא אלה שאלות שרק אתה יכול לענות עליהן – למה לא בא לך (לחץ? מתח? עייפות?) והאם יש לך רצון לשנות את המצב.

קלייטון.ש

Well-known member
להיאבק - לא. בהנחה שקריאת הספרים האלה שלא קראת לא מהווה חלק מתפקידך ומרכיב בפרנסתך, אז אם זה בא בטוב, טוב. לא בא לא צריך.
גם אני קורא הרבה פחות בזמן האחרון ועכשיו תקוע על אותו ספר כבר כמה חודשים, ומדובר בספרות קלה. גם את הספר שלפניו - בסה"כ סיפור קורותיו של איזה קיבוץ - לקח לי כמה חודשים לסיים. אז אתה לא לבד בצרה הזו.
אגב מעניין שמצפים מאיתנו מילדות לקרוא ספרים, ואיכותיים, אבל לא מצפים שנראה סרטים, למרות שגם הקולנוע הוא בעל היסטוריה ארוכה כבר, ויש הרבה יצירות קולנועיות חשובות. אף אחד לא כועס על עצמו שכבר הרבה זמן לא ראה סרט.

רוב הזמן נח

Well-known member
להיאבק - לא. בהנחה שקריאת הספרים האלה שלא קראת לא מהווה חלק מתפקידך ומרכיב בפרנסתך, אז אם זה בא בטוב, טוב. לא בא לא צריך.
גם אני קורא הרבה פחות בזמן האחרון ועכשיו תקוע על אותו ספר כבר כמה חודשים, ומדובר בספרות קלה. גם את הספר שלפניו - בסה"כ סיפור קורותיו של איזה קיבוץ - לקח לי כמה חודשים לסיים. אז אתה לא לבד בצרה הזו.
אגב מעניין שמצפים מאיתנו מילדות לקרוא ספרים, ואיכותיים, אבל לא מצפים שנראה סרטים, למרות שגם הקולנוע הוא בעל היסטוריה ארוכה כבר, ויש הרבה יצירות קולנועיות חשובות. אף אחד לא כועס על עצמו שכבר הרבה זמן לא ראה סרט.
למה להתאמץ לקרוא ספר? אם זה משהו מאמץ סימן שזה לא מעניין אותך. אני אישית מעולם לא קראתי ספר.

לייתר דיוק לא קראתי ספר שמסופר בו סיפור. אם זה ספר שעניין אותי כמו אנציקלופדיה על איזה נושא או איזה ספר בריאות שלימד או הסביר משהו, אז קראתי אותו ואין לי בעיה עם זה. אבל לקרוא סתם סיפור שמישהו המציא שכתוב כולו בספר, נראה לי הדבר הכי משעמם שיש ומעולם לא התחברתי לזה. כמו שאמרתי, אני ממתין לסרט.

קלייטון.ש

Well-known member
למה להתאמץ לקרוא ספר? אם זה משהו מאמץ סימן שזה לא מעניין אותך. אני אישית מעולם לא קראתי ספר.

לייתר דיוק לא קראתי ספר שמסופר בו סיפור. אם זה ספר שעניין אותי כמו אנציקלופדיה על איזה נושא או איזה ספר בריאות שלימד או הסביר משהו, אז קראתי אותו ואין לי בעיה עם זה. אבל לקרוא סתם סיפור שמישהו המציא שכתוב כולו בספר, נראה לי הדבר הכי משעמם שיש ומעולם לא התחברתי לזה. כמו שאמרתי, אני ממתין לסרט.
הספר תמיד טוב יותר מהסרט, ולכן באמת כדי לא להתאכזב מהסרט עדיף לא לקרוא.

למעלה