שאיבה והנקת תאומים - הודעת המשך- עזרה

veredpili

New member
שאיבה והנקת תאומים - הודעת המשך- עזרה

היי, אני ממשיכה הודעה שכתבתי לפני כשבועיים... התאומים שלי נולדו פגים בשבוע 31, השתחררו מהפגיה לפני שבוע בשבוע 37 במשקלים 2 ו- 2.3, בתחילת השבוע כבר שקלו 2.3 ו- 2.5. בפגייה קיבלו בערך 5-6 ארוחות חלב שאוב ביום והשאר סימילק. שאבתי 7-8 פעמים ביום וכתבתי על הייאוש שלי מכמויות החלב שלא מספיקות לארוחות. בינתיים הם השתחררו ובבית כמובן שעניין השאיבות קשה יותר.. אני מנסה להניק כמעט בכל ארוחה, מה שגם לא תמיד מתאפשר. בכל מקרה, ברור שאין לי מספיק חלב לארוחות שלהם, וגם ברור שגם כשהם יונקים, הם לא יונקים את כל החלב שיש בציצי, כי אני שואבת לפעמים מייד לאחר ההנקה ועדיין יוצא בערך 20 מ"ל מהשד שינקו ממנו (כל ילד יונק מצד אחד לאורך כל היום ולמחרת הפוך). מספר הארוחות שהם מקבלים עכשיו חלב אם ירד ל- 2-3, אבל בעיקר כי הם גם יונקים וגם אוכלים הרבה יותר מקודם.
אני לא רוצה להתייאש בשלב הזה, גם כי אני מבינה את החשיבות של חלב האם, וגם כי מאוד הייתי רוצה להגיע למצב של הנקה מלאה (מה שכל פעם נראה פחות אפשרי..).
מבחינת כמויות החלב, אני שותה כל דבר אפשרי בערך, סופר חילבה שני כדורים שלוש פעמים ביום , כדורי שמרי בירה וטיפות של תערובת צמחית של תפוח. אני שותה לפחות שני ליטר מים ביום. היום בפעם הראשונה ממש הרגשתי גודש בשדיים אבל זה היה אחרי 10 שעות בערך שלא שאבתי ולא הנקתי- לא הצלחתי להתעורר בלילה בשביל לשאוב ובעלי האכיל את הילדים....
בגדול מה שאני מנסה לעשות הוא להניק בכל ארוחה, ואז להשלים עם חלב שאוב (אם יש) או תמ"ל. העניין הוא שמדובר בסיפור מאוד ארוך- ועם שניים זה משאיר לי דקה לישון בכל סבב:)
מה אני יכולה לעשות??
באיזה שלב אני יכולה לצפות שהתינוקות באמת יצליחו לינוק כל מה שיש בציצי? האם כדאי להתמיד בשיטה הזאת של הנקה 15-20 דקות ואז בקבוק? האם יש אפשרות שהכמויות עוד יגדלו?
יועצת הנקה יכולה לעזור בסיטואציה הזאת? (נראה שהם תופסים טוב את הפטמה ויונקים כי הם פולטים ועושים גרעפסים, פשוט מתעייפים ונרדמים די מהר על הציצי).
מקווה שתוכלו לענות לי! תודה!
 
ממליצה על יועצת הנקה

ממה שאני מבינה הקושי העיקרי הוא בניהול ההנקה
מתי להניק/מתי לשאוב וכאן תוכל לעזור לך יועצת הנקה וגם לראות איך הם יונקים.
לדעתי הלא מקצועית - הם לא חייבים לרוקן את הציצי לגמרי ואת לא חייבת להשלים את יכולה פשוט להניק אותם במרווחים קצרים יותר לפי דרישה. בגלל שהם עדיין קטנים הם מתעייפים יותר מהר, בערך בגיל שלושה ארבעה חודשים זמני היניקה מתקצרים משמעותית.
מניסיוני אני יכולה לספר ששלי השתחררו במשקל דומה מהפגיה, ויצאתי עם הנחייה להעלות את ההנקות בהדרגה כי המאמץ של היניקה עולה עולה על האנרגיה שהן מקבלות מההנקה. יחד עם זאת כשראיתי כשהדרגתיות הזו מתחילה לחרב לי את ההנקה הקפצתי את מספר ההנקות משתיים לארבע
את יכולה להסתכל בהודעה שכתבתי לטלה אמיץ לגבי יעוץ הנקה
בהצלחה
 

veredpili

New member
יועצת הנקה של כללית

תודה, את מכירה מישהי מהרשימה של הכללית שאת יודעת במקרה שהיא מומלצת?
 
אולי למישהי תהיי המלצה ספציפית

אני לא מכירה מישהי שאני יכולה להמליץ עליה
בנוסף את יכולה אולי לשאול גם בפורום הנקה/קבוצת לה לצה בפייסבוק על יועצת מומלצת.
כדאי לברר אם יש לה ניסיון עם פגים ותאומים וכמו כן אם יש לה הסמכה של IBCLC. אני בזמנו מיינתי את הרשימה לפי אלו בעלות ההסמכה.
ברשימה נמצאת גם מירי לייבוביץ - אני לא מכירה אותה אישית אבל קראתי עליה הרבה המלצות כנראה בגין העובדה שהיא גם רופאת ילדים וגם יועצת הנקה אבל אם אני לא טועה היא מקבלת רק במרפאה באודים ולא עושה ביקורי בית ואני חושבת שהיא עונה גם באחד הפורומים של הנקה כאן בתפוז
בהצלחה
 

מטית

New member
שרונה נגבי

ואין לי מושג אם הדר עובדת עם כללית, אבל אם כן גם היא מומלצת
 
למעלה