שאבו 10 ביציות - הפריה 1

Lago Azul

New member
שאבו 10 ביציות - הפריה 1

אתמול עברנו שאיבה ראשונה אני בת 28 בעית מורפולוגיה 1% אצלי הכל תקין כביכול שאבו 10 ביציות מתוכן 5 בשלות ועכשיו הודיעו לי מהמדיקל שיש הפריה אחת וההחזרה תיהיה מחר כלומר ביום 2. אין צורך לציין באיזה דכאון אני. מה עושים איך ממשיכים? יכול להיות שלעולם לא יהיו לנו ילדים? נראה שמעבר לבעית זרע יש גם בעית ביציות חמורה. אני רוצה לציין שזה היה פרוטוקול קצת וסטנדרטי. אבל את כל ההורמונים לא קניתי אלא אספתי מבנות שסיימו להשתמש . יכול להיות שהם לא היו לגמרי תקינים ולכן היו כל כך מעט בשלות? איך ממשיכים מפה?

דבר ראשון- לבקש דוח עוברים

ולראות מה איכות הביציות ומה רמת בשלות. אם הרוב לא היו בשלות, דווקא זה ממש לא אומר שבהכרח יש בעיה אצלך.. יותר סביר שלא תיזמנו נכון את הביוץ!!! מה היה גודל הזקיקים לפני ההזרקה?

אם הביציות היו בשלות ותקינות אז דווקא יותר סביר שזה הזרע, ולכן אם חלילה תצטרכו שאיבה נוספת בעתיד ממליצה על מיון זרע.

איך הגעת למסקנה שלא יהיו ילדים??? ראשית יש סיכוי לעוברונציק שיוחזר. שנית, כמו שאמרתי סיכוי יותר גבוה שזה הרופאים פישלו ולא השחלות שלך...

ממליצה לשריין תור אצל בר חוה, בתקווה עד שיגיע כבר תיהי בהריון.

המון הצלחה לעובר הקטן !!

Lago Azul

New member
מעקב זקיקים אחרון

עשיתי ביום שני בבוקר והזרקתי את המבייץ ביום שלישי ב1:30 בלילה (טכנית כבר יום רביעי) התוצאות במעקב של יום שני נצפו 17 זקיקים הכי גדול היה 19 והכי קטן היה 10 והשאר התפזרו יפה בין הגדלים האלו. עצם זה שהיו 17 זקיקים ונשאבו רק 10 כבר מראה על בעייתיות מסוימת לא?

אז ה 19 הוא היחיד הבשל? הבנתי נכון?

זקיקים בגודל פחות מ 15 מאוד נדיר שיש ביצית בשלה. אצל הרבה נשים פחות מ 17 זה לא בשל...
זה שספרו יותר לא אומר כלום. יכול להיות שהרופא התקשה להגיע להכל.. יכול להיות שהיו ריקים. זה גם לא אומר כלום. 10 זה מספר מעולה אך כנראה היה צריך לחכות עוד יומים עד שאיבה. אצלי נותנו מבייץ בערך כשהזקיק המוביל היה 22-24. נותנו צטרוטיד (בשאיבה ראשונה) ואורגלוטרן (בשניה) כדי למנוע מהזקיקים הגדולים לבייץ.

אני לא רופאה, אבל באמת נשמע לי שהרופא לא תיזמן נכון.. זה קורה... אם יש עוד דברים בטיפול שלא מצאו חן בעיניך בהחלט הייתי שוקלת לטיפול הבא (בתקווה ילד שני , אם העובר הנוכחי בעה יקלט).

שיהיה המון הצלחה

Lago Azul

New member
כן בגלל שעשיתי הרבה הזרעות טבעיות

אז אני יודעת שאני מבייצת שהזקיק מגיע ל21 ולא לפני. אבל אז הוא לא היה הרופא שלי אז הוא לא יכל לדעת את זה. אבל ביום שני הכי גדול היה 19 (והיו גם של 18 ו17) והשאיבה היתה ביום חמישי. היו לו שלושה ימים לגדול . או שמהרגע שנותנים מבייץ הזקיק לא גודל יותר ? האמת שאני יותר מודאגת מזה שהופרה רק אחד מתוך 5 בשלות. יכול להיות שגם ביצית שמוגדרת בשלה לא היתה באמת בשלה בשביל לעבור הפריה כי שאבו אותה מוקדם מדי?

מרגע שנותנים מבייץ, ממה שזוכרת גדל לכל היותר ב 2 ממ בממוצע..

עניתי למטה לפני שקראתי פה.. 1 מתוך 5 בשלות זה אכן לא גבוה. את יודעת מה הייתה איכות הביציות? אם איכות גבוהה אז מסכימה עם בולנד שיותר סביר שזה בשל בעייה בזרע.
לגבי האם יתכן והגדירו כבשלה ביצית שלא באמת בשלה.. לא ממש יודעת..
לגבי זה שהיה לזקיקים זמן לגדול- זה נכון, אך כשיש הרבה זקיקים בגדלים שונים לרוב נותנים מדקא כדי למנוע ביוץ מוקדם ומחכים שהגדולים ביותר 22-24 ואז נותנים מבייץ. כדי להרוויח גם את הקטנים.. ככה לפחות עשו אצלי ואצל לא מעט בנות פה עם הרבה זקיקים.

שיהי המון המון הצלחה

נועה312

New member
אצלי

בשאיבה הראשונה הצליחו להפרות רק 4 מ12 כי אני מבייצת מזקיקים של 20-21 ובמקום לשאוב אז שאבו כשהזקיקים היו 23-25 והביציות היו בשלות מדי. דווקא השאיבה האחרונה שבה 3 ימים לפני השאיבה היו 15 זקיקים בין 10 ל17 הייתה הכי פרודוקטיבית והביאה ל10 ביציות בשלות ו7 הפריות טובות (כשנמצאו רק 7 זרעים טובים במיון, אחרת היו יכולות להיות יותר).
לכל אחת יש תזמון אחר שמתאים לה ופרוטוקולים מסויימים שיותר מתאימים לה אז אני חושבת שהרופא כנראה פעל עכשיו נכון אבל צריך להסיק מסקנות ולשנות את כל מה שאפשר בשביל להעלות את אחוז הביציות הבשלות ואחוז ההפריות בשאיבה הבאה, שבתקווה תהיה כבר לילד הבא.

נשמע לא פשוט למצוא את נוסחת הקסם

או שהביציות לא בשלות או שהן בשלות מדי..
הסיכוי לקלוע לתיזמון טוב לרוב הביציות נשמע לא פשוט בכלל.
מניחה שהרופאים לא באמת מתייעצים איתנו מתי אנחנו לרוב מבייצות (בטיפול ראשון לפני שאפשר להסיק מסקנות)..
דרך אגב, האם במקרה של לאגו היה נכון לנסות לעשות IVM? האם זה בכלל אפשרי במצב כזה?

אצל הרבה נשים יש תחום מספיק רחב של גדלי זקיקים

מתאימים לשאיבה כך שרוב הביציות יהיו בשלות. אצל חלק מהבנות זה יותר מורכב. בפרט בשאיבה ראשונה. אל תיהי מוטרדת מידי מזה. ואין סיבה שהרופא יתייעץ איתנו על כך.. לא מבינות יותר מהם..

לגבי ivm- מאיזה בחינה? אם את מתכוונת להבשיל בחוץ אחרי שכבר לקחה מבייץ- למיטב ידיעתי לא ניתן.
אם את מתכוונת להתחיל מראש עם ivm- דווקא עם איקסי יש העדפה של רופאים לא ללכת על זה גם אם מדובר בפולציסטיות עם רזרבה גבוהה. אבל אפשרי בעיקרון. בפרט אם הבעיה של הביציות היא האיכות ולא בשלות (למיטב הבנתי מהנתונים הידועים כאן זה כנראה לא המקרה)- במקרה של ביציות לא איכותיות כתוצאה מטיפול הורמונלי, בהחלט כדאי לשקול זאת.

תודה על ההסבר

לא חקרתי מספיק על IVM, ולא ידעתי שאי אפשר לעשות אחרי מבייץ.
נשמע הגיוני.

נועה312

New member
הרבה רופאים שואבים מראש רק זקיקים מגודל מסוים

במקרה של הפריות באיקסי שמצריכות ביצית בשלה, למשל הרופא שלי וגם הרופא הקודם, ואז זה לא משנה כמה זקיקים יש בסך הכל, הם יישאבו רק את אלה ש15 ומעלה.

אבל זה מגדיל משמעותית את הסיכוי לציסטות אם לא שואבים הכל

(כמובן שאת הכי קטנים אי אפשר אך הם עם פחות סיכוי להפוך לציסטה).
ובכל מקרה, זקיק שלא נשאב לא יכול לשמש לחודש אחר.. אז מה ההיגיון בזה?
אם נמצאים בסיכון לגירוי יתר, הסיכון אף גדל אם לא שואבים הכל.. וגם ציסטות כשהשחלות מוגדלות זה ממש לא כיף.

נועה312

New member
זו לא מדיניות שאני קבעתי

את יכולה לשאול אותם מה ההיגיון

דווקא לי לא היו ציסטות והגירוי יתר שהיה בסבב האחרון היה קל יחסית, ואפילו אם היו שואבים את כל הזקיקים ומוצאים עוד ביציות בשלות בקטנים זה לא היה עוזר לי כי לא היו מספיק זרעונים טובים לביציות הבשלות שכן הוציאו, זה פשוט היה מוריד את אחוז ההפריות מתוך כלל הביציות הבשלות.

היא321

New member
לא!

לא מראה על שום בעייתיות!
אצלי בשאיבה ראשונה נצפו 4 נשאבו 5 מתוכן 3 בשלות
שאיבה שניה נצפו 19 נשאבו 27 מתוכן 21 בשלות
שאיבה שלישית נצפו 17 בגדלים 13-20 נשאבו רק 9 מתוכן רק 4 בשלות. ארבעתן הופרו ליום 3. שניים הוחזרו-שלילי, שני מוקפאים הוחזרו חודשיים לאחר מכן ושניהם נקלטו ואחת מהם מתעקשת להמשיך להתנחל אצלי כבר שבוע 40+2.
זה ממש לא אומר כלום. זקיקים קטנים בגדלים קטנים לא הכילו ביציות כנראה.
לדעתי מדובר בסך הכל בתזמון לא טוב של השאיבה. כל העניין של האולטרסאונד, כמות ובשלות הביציות מאוד דינאמי מסבב לסבב. תני הזמדנות להפריה האחת שנוצרה ואם לא יצליח תפגשי עם הרופא ותראי מה אתם עושים אחרת בסבב הבא.

היא321

New member
ביציות לא בשלות

בשאיבה האחרונה והמנצחת שלי נשאבו 9 ביציות, מתוכן רק 4 היו בשלות. כנראה פשוט נשאבו מוקדם מדי. אצלו ארבעתן הופרו באיקסי (גם בעיית זרע מורפולוגיה 3). סביר להניח שאין קשר לזה שאספת את ההורמונים.
מספיק אחד בשביל ילד. תאמיני בו

Lago Azul

New member
אצלנו גם כולן ניסו להפרות באיקסי

ואם מתוך 5 בשלות רק 1 הופרתה זה אומר משהו לא? וגם זו שהופרתה לא בהכרח תשרוד עד מחר. חיפשתי פה בפורום ולא נתקלתי בנתונים כל כך נמוכים לאישה בגיל שלי. אולי רק לנשות אזוספרמים.

היא321

New member
זה ivf ראשון שלך?

לא חושבת שעל סמך פעם אחת אפשר להסיק מסקנות כאלה. יכול להיות שפרוטוקול שקיבלת לא כל כך מתאים, יכול להיות שסתם חוסר מזל.
היתה פה מישהי עם מקרה דומה דווקא בגיל 29 או 30. אני זוכרת אותה כי טופלנו באותו הבית חולים. 3 פעמים הגיעה למספר גדול של ביציות עם הפריה אחת ביום 3 שלא נקלטה, בפעם האחרונה שלה ניסתה פרוטוקול ארוך והגיעה לבלסטוציסטים ונקלטה. אבל מאז נעלמה מפה.
לא להתייאש כל כך מהר.

hofit40

New member
תקראו את הסיפור שצירפתי בהודעה האחרונה..גם עובר אחד מתוך 23

עובר אחד בלבד מתוך 23 ביציות שנשאבו.
והיום אני בהריון עוד שבוע נכנסת לחודש חמישי בעז"ה.

monte carlo

New member
נצל"ש - שאלה דומה, אבל עם בלסטוציסטים

מנצלת את השרשור במקום לפתוח שרשור נוסף דומה.

אז כולכן שמחתן איתי בתחילת השבוע כשהתבשרתי על 15 הפריות מתוך ה-19 שנשאבו, והחליטו לגדל את כולם לבלסטוציסטים.
היום הגעתי להחזרה וגיליתי שנשארו רק שני בלסטוציסטים נהדרים ועוד שלושה עוברים שעדיין לא הגיעו לבלסטו וידעו יותר בהמשך היום מה דינם - האם להקפאה או לפח.
הצוות לא הבין למה אנחנו מאוכזבות, אמרו שהגיוני שרק אחד מכל שלושה עוברים יגדל לבלסטוציסט, אבל הרי זה אפילו לא חמישה בלסטוציסטים ודאיים, יכול להיות שבסוף זה יהיה רק שלושה בלסטוציסטים, כלומר אחד לחמש.
אני מבינה שבגלל חוסר היכרות עם בלסטוציסטים ציפיתי כנראה לכמות גדולה בהרבה וזו היתה טעות, אבל עדיין זה נראה לי מעט מידי, לא?

(בסבב שעבר שאבו ביצית אחת יפה וגדולה ועוד ארבע ביציות קטנות ולשמחתי היו ארבע הפריות. החזירו את שני העוברים המובילים ביום 3 ואמרו שאין מה להקפיא. שלושה שבועות אחרי גיליתי להפתעתי שאחד העוברים הפחות יפים המשיך להתפתח, הגיע ליום 5 והוקפא כבלסטוציסט מעולה. אז אם העובר המסכן הזה שמקורו בביצית קטנה מידי הצליח להתפתח לבלסטוציסט, למה שלא יצליחו שאר העוברים שלי החודש במשימה? מה השתבש?)

אני יודעת שלא צריך יותר מבלסטוציסט אחד מנצח, וכולי תקווה שהחמוד שהחזרנו היום יקלט ולא אצטרך להדאיג את עצמי במחשבות על כמה החזרות הסבב הזה נתן לי והאם אצטרך עוד שאיבות. בכל זאת אני לא יכולה שלא להתאכזב.

זו באמת הסטטיסטיקה של בלסטוציסטים? זה באמת כל מה שהייתי אמורה לצפות?

היא321

New member
לא יודעת להגיד לך אבל בזמנו אמרו לי

שכדי לנסות לגדל לבלסטו צריך לפחות 5 הפריות. אם אין את זה אז לא ממשיכים לגדל כי מסוכן שנאבד את כולם.

למעלה