רשמים של חבר הפורום (לזמן קצר) מהכלא

u m h

Member
חינוך.

ליבוביץ מודע לכך שחינוך יכול להשפיע אולם עדין הכל תלוי ברצון. אם האדם אינו רוצה ללכת ע"פ החינוך לא יועיל דבר.
המציאות האנושית מוכיחה את העובדה הזו כל רגע.
יחד עם זאת ליבוביץ אינו מבין כיצד בכלל יתכן "שכנוע" כשאדם מלכתחילה אינו רוצה. אם כך מהו חינוך אם לא מידה רבה של שיכנוע ללכת בדרכי המחנך ?

וגם נושא זה נדון באותו ספר שהמלצתי לך עליו לפני חודשים רבים והוא כנראה מעלה אצלך אבק כאבן שאין לה הופכין.

קשה לשכנע !

u m h

Member
כן המפקד !

משו"ש
עמ' 480
שורה 11 מלמטה
מילים 9,10 מימין.

י ו ר ם 7

New member
7 מהסוף

"שהוא השתכנע אף על-פי שבעצמו לא רצה בזה"
אבל ב-8 לפני הסוף הוא אומר:"אני מבין שלא הייתי יכול לשכנע אותו לולא רצה,
אבל העובדה היא,שהוא השתכנע אף על פי שבעצמו לא רצה"
אורי אתה הבנת מה שאני הבנתי ?
אני לא יודע מה אתה הבנת ?
והאמת אני לא לא יודיע מה בדיוק ליבוביץ מבין.
וזה מה שכותב טוני בעמוד 6 בשורה 7 (כמובן) מלמטה
"עלי לציין ,כי פרופסור ליבוביץ לא הספיק לערוך את דבריו"

u m h

Member
אַל תַּעַשׂ עַצְמְךָ כְּעוֹרְכֵי הַדַּיָּנִין

ליבוביץ גם לא ערך את שורה 7 ו-8 שהבאת לעיל וגם לא את כל יתר השורות הרבות אותן אתה אוהב מסדרת ליבוביץ וחברים.

צר לי שגם אתה מאלה המפנים גבם לאמת.

י ו ר ם 7

New member
לא צר לי כמו לא " צר לך." ....

ראה הבעייה הפסיכו פיזית מאד מסובכת
רק היום קראתי מחקר על תרופות נגד דיכאון שגורמות לבעיות
רק לפני שבוע חברה שלי יקרה סיפרה לי שהרבה גברים מספרים לה על אין אונות
בגיל מאד מוקדם יחסית
סיפרה על הורמון מסוים שגורם לירידה של איזה איקס (s )
טוב לא משנה עכשיו אמשיך מחר.
זה לא טוב לשבת הרבה מול המחשב וחזרתי מהליכה אשתה משהו ואשן להתראות.
דרך אגב אני מאד אוהב 8 פרקים זה ספר שלא מלמדים באוניברסיטה וחבל מאד מאד
שם בפתיחה מגלה ליבוביץ צניעות שהיא מתנת בורא עולם - נקודה.
אפשר גם לראות בצניעות הזאת הרבה לעג למוסדות המחקר האקדמיים
אבל בבקשה זה לא הדיון כאן.

תראה איזה יופי.

אני שאלתי ספציפית על השושלת הלייבוביצ'יאנית ששנויה במחלוקת וחלקה אף מזוהה עם השמאל האנרכיסטי השמאלני ואתה מדבר אליי בכלליות , גבוהה-גבוהה כזו.

ואני, כולה בלונדינית שקוראת שורה בשבוע ומקלידה באצבע אחת (לקח לי שעה וחצי ושלושים שניות להקליד הודעה זו) - טוב, אני לא ממש בלונדינית. שיער ליפה-ג'יפה-פיפה בצבע עץ כזה , אבל הבנת את הרעיון.

קראתי,

ובכל זאת, האין זה קצת להתנער מאחריות הורית? תאר לך (אנהי שונאת לעשות זאת, אבל אנחנו סחבקים, התחבקנו וכאלה , טוב, נו רק לחצנו ידיים) שכל ילדייך או מחצית מהם יהיו חילונים אפקורסים לגמרי. מחצית מהם לא ישמרו מצוות. לא ישמרו? יטבלו עם שרץ בידיהם ויתחתנו עם לא יהודיות. אני מקצינה ומצטערת על הדוגמא, אבל אני מנסה להבין. אתה מחנך את ילדייך על ערכים שאתה מאוד מאמין. לייבוביץ' האמין בבורא עולם, בעבודת האל, הייתה לו אג'נדה מאוד ברורה ומאוד נוקשה אפילו. הוא האדם האחרון שאני יכולה לומר שזיגזג והיה לא החלטתי, אז דווקא בביתו שלו, היו שהפנו למשנתו עורף? זה מעלה תהיות. תהיות שיתכן ובביתו שלו, הוא לא ממש יישם את משנתו שלו, לא בהקשר של עבודת האל, אלא דברים אחרים. אין מנוס: אבא מהווה דוגמא אישית אם הוא ירצה או לא. זה מודל לחיקוי. מדוע מחצית מילדיו לא ראו בו מודל לחיקוי?

מני אה

New member
זה סופו של מי שפוסח על שני הסעיפים ונשאר נבוך

לא שאני חושב שהרמב"ם עוזר בזה...

שיוש82

New member
ימין שמאל

אם הקורא אינו יודע מה ש. ליבוביץ' קרא והדליף לתקשורת הוא יחשוב שמדובר בביקורת מימין.

הוא יוצא נגד התקשורת שמעוותת ומסלפת, ומוחה על כך שהיום כל אחד יכול לכתוב כל דבר בכל מקום והדבר יהפך עובדה שתצוטט ותשמר בתודעה.
ואת זה היכן הוא כותב? בבלוג, אחרי שהחליט להתעלם מהפנייה של אחד העיתונים המובילים בעולם, למסור את תגובתו. יתרה מזה, את התגובה עצמה, עכשיו משום מה, אחרי שכבר שוחרר, הוא מחליט כן לפרסם. ומהי תגובותו? שגילה עבירות במסמכים של הבולשת הפידראלית בארה"ב והדליף אותם לתקשורת, זו שהוא חושב שכדאי להתעלם ממנה, במקום למשטרה.

למעלה