רשמים על האו"פ מתלמידי תואר שני...

aviviel

New member
אז גם אני...

טוב, אז אני חייבת להגיד שמה שדובדבניל כותבת נכון אך ורק לגבי מה שהיא לומדת (קלינית באת"א - אם הבנתי נכון....). אני לומדת פסיכולוגיה קוגניטיבית בבאר שבע וההבדל בין מה שעובר עלי למה שעובר עליה עצום: לדעתי, לא יהיו לי מבחנים אלא רק עבודות (כמו שכתבה הפנתרה). חוצמזה רוב השיעורים שאני משתתפת בהם הם משהו שקוראים לו פה "סדנא" שזה אומר שלכל שיעור קוראים מאמר (או שניים) ומדברים עליהם. הציון נקבע לפי ההשתתפות בשיעור. כמובן שיש קורסים שיש בהם שיעור ותרגול (שזה הפורמט הרגיל של לימודים לתואר 1 באוניברסיטה סגורה), אבל לי יש רק אחד כזה. האמת היא שיש לי (כרגע...) קצת זמן פנוי, חיי הקמפוס סוערים וגם החוג שלי מורכב מחבורת אנשים מקסימה. אני מרגישה שממש נחתתי במקום הנכון. אני כותבת עכשיו מאחד המחשבים באחת המעבדות החדשה והנוצצת של החוג לפסיכולוגיה קוגניטיבית ויש לי גישה חופשית לאינטרנט (אגב, בכל האוניברסיטה, כל שני מטר בערך, יש עמדת גלישה לסטודנטים) לוקר, מטבחון עם מקרר מיקרו ועמדת קפה, שירותים נוצצים.... כל התנאים ללמוד בשקט ובכיף (נו, ומה אני עושה? ניחשתם נכון... גולשת בתפוז). השיעורים פשוט מרתקים, אני פוגשת בשיעורים אנשים מכל מיני תחומים שונים ומשונים (הנדסת אנוש, הנדסת מכונות, נוירופסיכולוגיה...) ובקיצור - לא לחוץ ותענוג של ממש. מה שכן, אני חייבת להצטרף להמלצתה של אירית לגבי השימוש באנגלית- אצלנו הכל באנגלית (גם המצגות בשיעורים) וממש ממש חשוב לשלוט היטב בשפה (יוצא שצריך לקרוא בערך 5-7 מאמרים בשבוע - כשיתחילו הלימודים ממש. כרגע עוד אין לי אף מאמר, אבל אני בטוחה שזה יבוא...). עוד דבר (סתם בשביל הידע הכללי): לכל אוניברסיטה יש פורמט לימודים שונה ובמקרה שלי - ההבדל בין האו"פ לב"ש בקוגניטיבית הוא די גדול, משום שאצלנו מושפעים מאת"א, בה חוקרים בעיקר קשב וזיכרון וכאן בב"ש יש המון תחומים נוספים, כך שהקורס "מבוא לקוגניטיבית" (שאותו אני מתרגלת) שונה מאוד מהקורס שלמדתי באו"פ, כך שלמעשה אני לומדת כל שיעור בפעם הראשונה ממש לפני שאני מעבירה אותו (יש לי תרגול ראשון בעוד שעה על ניסוי ששמעתי עליו בפעם הראשונה לפני שבוע...). וכמובן - תגובות חיוביות על היותי בוגרת האו"פ על ימין ועל שמאל מכל מי שמדבר איתי (אבל אני כבר רגילה כי זה היה ככה עוד בראיונות הקבלה). בקיצור - שווה ללמוד באו"פ ועוד יותר שווה לבוא אחר כך לבאר שבע לתואר שני (עם סייג אחד - אין לי מושג מה קורה בקלינית - אולי זה גרוע כמו מה שמספרת דובדבניל ואולי לא... באמת לא יודעת...).

../images/Emo9.gif תורי! תורי!

הבטחתי, ולכן גם הסיכום שלי. אני עייפה אז אל תצפו למשהו איי-איי-איי. אז כן, היום היה היום הראשון שלי במכון ויצמן. שמעו, כמה וכמה דברים מעיקים עלי בהקשר - כשבראשם עומד (והוא הסיבה לכולם) "למה לעזאזל לא טרחתי להגיש מועמדות כמו שצריך"... על העצלות שלי בלבקש המלצות (ועל העצלות שלי בכלל לטרוח למלא טפסים או, חלילה, להוציא תעודת זהות). העובדה שאיני סטודנטית מן המניין לא משפיעה כהוא זה על הלימודים עצמם, אבל כתוצאה מכך אני מתרוצצת בחיפוש דירות כי הדירה שרציתי להששתף בה כבר הושכרה לשותף שלישי (לפחות יש מצב שעבודה של 3 שעות שבועיות שתספיק לכסות אותי מצאתי, אבל בל נפתח שוב פה לשטן) ובינתיים אני נאלצת לטחון נסיעות (סליחה מביושת נשלחת לכל הג'ובניקים שעושים זאת על בסיס יומי, שלא הערכתי נכון את הקושי והשחיקה שלהם). \ עד כה תלונות וקיטורים. אני חייבת לציין שאני
במקום ובלימודים. למרות שאפשר לאמר שהיום הראשון לא היה פורה במיוחד (בייסיק בייסיק בייסיק טופיקס+צמות לפרופסורים נומי נומי), חדוות הלמידה שם
והמקום? פשוט חו"ל! לא, בעצם, עולם אחר! זה המקום בשבילי וכל שנשאר לי זה להצליח
האנשים היו ממש אחלה, נתקלתי במעט מוכרים וידוע לי לפחות על עוד 3 או"פניקים שלומדים שם (נראה שלכם זה חשוב
). ו...זהו לבינתיים, עוד מעט בטח אלך לישון כי מחר שוב צריך לקום ב8 ורבע לרכבת

בהצלחה, נועה ../images/Emo140.gif

שמחה לקרוא שנחמד לך. מקווה שימשיך ככה... ספרי לנו עוד
אירית

ואם מישהו מכיר איזו דירה ברחובות

(שותפים, שותפים...) שמהווה ממש מכרה זהב (או סתם סבירה), יותר ממוזמן לספר לי!

כנסי להומלס מאוד מומלץ.

אני גרה ברחובות אבל אני מניחה שאת רוצה לגור בסמיכות למכון,ואנלא גרה באיזור.בכולופן קולה כבוד גמלך!

המכון זה בכניסה הצפונית ואני גרה

ממש במרכז העיר.מרחק הליכה בין המכון לבית שלי זה חצי שעה

shironet3

New member
|מתרגשת בשבילך|!

נשמע שממש ממש נהנת! איזה יופי לשמוע (לקרוא!). חוצמזה, שלמרות שאני לא מהתחום "צמות לפרופסורים נומי נומי" לא בדיוק נשמע כמו קורס שקשור למחשבים, לא?
. לגבי מכון ויצמן, המקום עצמו באמת
.. ואם כל מה שנשאר לך זה להצליח אז אני סומכת עלייך!
שיהיה לך המון בהצלחה!!

trix2

New member
כל הכבוד אירית

אירית אני בטוחה שתייצגי אותנו בכבוד הרשמים שלך מאוד מעודדים אז הרבה הרבה הצלחה אפרת

../images/Emo50.gif

מפחיד קצת הקטע של "אין מועדי ב'"...
אבל אני בטוחה שתסתדרי ותצליחי
המון המון
ותמשיכי לייצג אותנו בכבוד!

למעלה