רשמים מהערב באוסישקין

600RR

New member
רשמים מהערב באוסישקין

בסיכומו של עניין, דיי התאכזבתי ומהערבים הבאים אני מצפה להשתפר. זוהי כמובן דעתי האישית בלבד, מעניינות אותי דעותיכם. התאכזבתי מהרמה נמוכה בקרבות הקראטה - בשני הקרבות התחרו חבר'ה מאוד צעירים (גם בגיל וגם בדרגה), הרמה הטכנית היתה נמוכה ולא נראתה לי שייכת לערב כזה מתוקשר, לא מבחינת הזמן שנגזל בשל שני הקרבות ובעיקר לא מבחינת הרמה המקצועית שציפיתי מהערב. מאוד יפה שניתנה הזדמנות לחבר'ה הצעירים להופיע אך רמת הקרבות היתה כה נמוכה עד כי הזכירה 'ראנדורי' של צעירים לפני אימון כחימום ולא קרב זירה של מקצוענים בקראטה. לתת הזדמנות זה יפה אך להבא אני מצפה ממקצוענים בקראטה לעלות לזירה. גם הקרב של מרחב מוהר אכזב אותי מאוד מאחר ולא שובץ מולו מתחרה ברמתו או קרוב אליה. מרחב מתחרה מאוד איכותי. כמתחרה איכותי שכזה היה מן הראוי לשבץ מולו אדם שיוכל לתת לו "פייט" ... אכזבה גדולה. היו כמובן גם נקודות זכות לערב. נוק אאוט יפיפה וחזק היה בסיבוב הראשון למאור עלייה תלמידו של רועי הייזלר בקרב MT מול קובי כהן (רענן טל). בחור חזק, מקצוען, אין מילים. רז מדמון, תלמידו של אלון רצון ניצח בנקודות את חי שטרכמסטר (איציק פרנקו) למרות יתרון משקל עצום של 7 ק"ג וגיל בודר יותר לטובת האחרון (להזכירכם היה זה קרב במשקל 55 ק"ג). דימה לזובצקי (אבנר שלום) הפגין רמה גבוהה מאוד של תנועה, טכניקות משולבות ועבודת רגליים קלילה ויפה. לזובצקי הפגין ראיית קרב ואסטרטגייה מוצלחת וניצח את הקרב. עידן מהלה (אבנר שלום) כנ"ל כמו דימה לזובצקי. שאלתי את עצמי המון שאלות במהלך הערב עליהן לא היו לי תשובות. 1) לאן נעלמו קרבות ה FREE FIGHT ?! 2) למה לא משתתפים בתחרות תלמידים של השרדות דניס הנובר ?! עוד שיטות ? קמפו גי'טסו סקורניק ועוד' 3) מדוע לא מתחרים תלמידי קראטה קלאסי בתחרויות הללו ? שוטוקאן ? קיוקושין ? ואדו ריו ? גוג'ו ריו ? וכד' ... 4). מדוע הבוגרים ו\או המדריכים אינם מתחרים ? סתם לשם דוגמא - אלון רצון. אני יודע שאלון מתאמן יום יום ומצוי בכושר וברמה טכנית אישית מדהימה ... רותם דון ? פרנקו ? וכמובן אלו סתם דוגמאות כי ישנם עוד עשרות חבר'ה בני 30+ אשר מתאמנים לפי מיטב זכרוני משנת 77-78 ... איפה הם ? סה"כ מעט התאכזבתי. יחד עם אכזבתי הפרטית, המון כבוד למארגני הערב ! המון כבוד למאמנים שהשקיעו רבות בחניכיהם והכינו אותם לתחרות. מקווה בפעם הבאה לראות את אולם אוסישקין מלא עד אפס מקום (ולא שליש או רבע) ויותר קרבות מקצוענים.

תודה על הרשמים שלך- תגובה../images/Emo67.gif

לטעמי היה ערב מאוד מוצלח!!!! עם 4 נוק אאוטים אי אפשר להתווכח!!! מרחב התחרה עם סרגי לפני חודש ימים וניצח אותו, אך סרגי התעקש לעשות קרב נקמה!!!, לא ברורות לי הנסיבות שלו, ראית את הקרב בעצמך!!... מרחב נוסע לארה"ב ללאס וגאס... לעשות שם קרב בחודש ינואר 2004! לגבי קרבות הקראטה!!! לצערי הרב אורן סנקרביץ חגורה השחורה של גיא סקורניק כבר לא מתחרה!! לאחר שהוא התחרה רבות בזירה שלנו, ולא רבים האנשים שמעונינים להראות את כישוריהם הקרביים!!... הערב הזה בנוי גם בשביל לקדם את החניכים, לכן היו קרבות קראטה הללו! למה לא באים מדניס וכו.... זה צריך לשאול אותם........... בשוטוקאן סגנון הקרב הוא שונה, וסגנון השיפוט הוא שונה!!... החברה משוטוקאן צריכים להתאים את עצמם ללחימה במגע מלא!!, ואת זה לצערי הם לא עושים בהצלחה!.. לכם הם לא משתתפים בזירות של מגע מלא!! אורן רצון, רענן טל, רותם דון , ופרנקו, התחרו בזמנם!! ועשו את שלהם!!, הם מאמנים עכשיו ומטרתם לדאוג לקידום החניכים שלהם, ולא לעצמם!!! לא זכור לי על שום יתרון משקל עצום בקרב של אלון רצון נגד איציק פרנקו!!!, ואת זה אני אומר לך בתור אחד ששקל את המתחרים!!!, אני שקלתי אותם!!!, לא יודע מאיפה הבאת את זה!!- קרבות של עד 50 ק"ג הם עד 50 ק"ג!!!!!!!!!!!! יניב לחימה משולבת (רענן טל)

לגבי הקהל באולם באוסישקין!!

אתה צודק במליון אחוז!!!... אומנם לא היה מלא עד אפס מקום!! באוסישקין יש 1500 מקומות...., אבל נמכרו המון כרטיסים!! וגם זה מצולם לערוץ 5.... ככה שעוד אלפים יראו את התחרות בטלויזיה... מצער שאנשים בוכים שאין מספיק תחרויות, ועד שעושים מאמצים להוציא תחרויות פשוט לא מגיעים!!, קידום ענף אומנויות הלחימה תלוי בכל אחד ואחד מאיתנו!!, אם זה להגיע ולראות מתחרים ולתמוך ולעודד אותם!!! באמת חבל, אבל אנחנו ממשיכים הלאה ותחרויות ימשיכו לצאת, וימשיכו להיות מצולמים בערוץ 5!!! - למרות ההפסדים הכספיים הגדולים. יניב

600RR

New member
אז ככה

עם חלק מהדברים שכתבתי אני מבין שאתה מסכים לחלוטין ובעיקר עם העובדה שלא הגיע מספיק קהל. כתבת שהערב בנוי גם כדי לקדם חניכים אך נדמה לי שכשמדובר בערב עם חשיפה טלויזיונית לאומית, לא יהיה עניין לעוד אנשים לבוא ולמלא אולם שלם בתשלום (מינימום 60 ש"ח) כדי לראות חניכים בדרגה כתום, ירוק כחול וכה צעירים, לפחות לא בתור הקרבות היחידים שהתקיימו בקראטה. כנ"ל לגבי חלק מהקרבות ב KB. זה לא מוכר כרטיסים ! הולכים לראות קרב של טייסון ! לא של הבן שלו בגן חובה ! ועל אחת כמה וכמה בארץ, כשאין מספיק מודעות לאומנויות לחימה וחערבים מסוג זה, מה יחשבו הצופים ? 70% ילדים ברמה שמתאימה לגילם וקצת "סמי" מקצוענים ? (גם הסופר פייט, עם דימה (אבנר שלום), אני שואל אותך - המתחרה שלו היה באותה רמה ? ברמה דומה ? ... ראה מקרה מרחב והשלך על השיבוצים לקרבות). חוץ מזה, לפי מה שהתרחש בערב, אפשר לחשוב שאנחנו מדינה של מתאגרפים
. איפה סמבו ? איפה קראטה ? איפה ג'ודו ? איפה טאי צ'י ? (כן כן, טאי צ'י !) מה, אין אנשים משם שמעוניינים להתחרות ולהפגין את כישורי הלחימה המצויינים (ואין פה ציניות) של השיטה ? לאן נעלמו כל שיטות הלחימה שאנשיה או חלקם יכולים להתחרות ? זו היתה רק הרמת כפפה למארגני הערב, זו לא כל כך שאלה. ידוע לי מן הסתם על השוני בחוקי התחרות של השוטוקאן אך נדמה כי מארגני הערב לא פנו מספיק למכונים הנ"ל. אנחנו מדינה קטנה, כולם מכירים את כולם. אפשר בקלות לגלגל את האחריות הלאה ולומר - הם יכולים לפנות גם ... אבל כך כולנו יודעים שלא יתקדם שום דבר. נדמה לך שאנשי קראטה לא יוכלו לעשות התאמה לקרבות מגע מלא ? אתה טועה שהם אינם מצליחים לבצע את ההתאמה ! חוץ מזה, חסרים תלמידים של רוני קלוגר ? חסרים תלמידים בפ"ת (שכחתי את שם המורה) שגם ככה עושים קרבות פול קונטקט... ? יש בכל הארץ אנשי קראטה ברמה גבוהה שישמחו לשתף פעולה עם ערב ספורטיבי שכזה. אגב, שמחתי לשמוע על הנסיעה של מרחב. אינני מכיר אותו אישית אך אני מכיר את אלון ואני שמח וגאה על כך ! בקרב של רז מול חי אחד המתחרים אמר לי שהיה הפרש גדול במשקל ושאלון שאל אותו אם הוא רוצה לבטל את הקרב. ייתכן והוא טעה, אני בכל אופן לא לוקח עליו אחריות וזה לא חשוב לי, קרב נחמד. אני בכלל לא מסכים עם מה שכתבת על המאמנים. מה זה עשו את שלהם ? תסתכל על העולם הגדול. אנשים באולטימייט פייטינג הם כולם בני 15 ? 17 ? ממש לא !!! הם לפעמים מעל 30. נדמה לך שאלון רצון (אני מעריך את האיש ופועלו מאוד מאוד ומזכיר אותו כאן רק לשם הדוגמא) לא יכול להתחרות ? קרב ראווה לפחות ? אתה טועה ובענק ! כנ"ל לגבי איתן גיל התותח (אני מביא דוגמאות של אנשי לחימה משולבת כי אני מבין שאתה משם אך אל תטעה כי ישנם אנשים ברמה זו גם במקומות אחרים).

600RR

New member
ושאלה לדוד כפרי

שאלתי בתגובתי איפה הם אנשי הטאי צ'י שיכולים להפגין את כישורי הלחימה של השיטה ולהתחרות בערבי מגע מלא שכאלה. ידוע לי שהמסטר של וונג פו לאי ביצע קרבות מגע מלא. מדוע אין תלמידים אשר מבצעים קרבות כאלה היום ?

קרבות כן, תחרויות? לא ידוע לי...

מאסטר ואנג שו-צ'ין נענה לקריאות-תיגר (צ'אלנג') מכל מי שרצה לנסות אותו, ואלה היו קרבות אחד-על-אחד, מגע מלא, בלי חוקים, בלי כפפות, בלי מיגון, בלי שופט, כששני הצדדים ידעו שסביר שאחד מהם יצא מהקרב פצוע קשה או מת. נדמה לי שלא לזה אתה מתכוון, כשאתה "מזמין" אותנו לקרבות... מאסטר וונג פו-לאי, בתשובה לשאלה, אמר שהוא מאוד לא ממליץ להשתתף בתחרויות, מכמה סיבות (מהזיכרון שלי, יתכן שאני טועה במשהו): 1. סיכון גבוה להיפגע 2. אין אפשרות "להשקיע בהפסד", כלומר קשה ללמוד משהו מהתחרות עצמה 3. אם הפסדת - הפסדת; אם ניצחת הפסדת חבר, כלומר הפסדת בכל מקרה (יכול להיות שזה נכון יותר לתרבות הסינית) אני יכול להוסיף עוד כמה סיבות לא להתחרות (בין השאר בגלל שהאימון לתחרות שונה מהאימון ה"מסורתי", שאותו אנחנו מנסים לקדם), אבל אני מדבר רק בשם עצמי, לא בשם בית הספר שלי. לגבי קרבות באימון, אם לא היינו עושים כאלה לא הייתי צריך להוציא מאות שקלים ב"בש-גל" על כפפות קונג-פו, מגן פנים וגוף, ומגן ביצים...

600RR

New member
תודה ../images/Emo45.gif

תשובתך מספקת אותי. כמו כן אני יכול לראות את ההגיון בתשובתו של וונג פו לאי. יש לי הנחת מאמן בבש גל אז בפעם הבאה שאתה מוציא מאות ש"ח תתקשר אליי ...
אני אינני מזמין איש לקרבות משום סוג. אינני נמנה עם מארגני הערב וחלילה לי מלזלזל או להתנשא. (במיוחד לשם כך הזכרתי ברצינות גמורה כי שיטתך לשם דוגמא כוללת אפליקציות לחימתיות אשר לעניות דעתי יעמדו במבחן, אם בקרב ואם בתחרות). ואנג צ'ו צ'ין נענה לצ'אלנג' ... אני זוכר את הסיפורים ואני יודע שזה אכן התרחש במציאות. מצד שני, לא חייבים לנהל קרב ללא חוקים. צייר יכול לצייר גם בעט, גם בעפרון, גם בפחם וכו'. לכן היה נדמה לי (ואני מדגיש את המילה נדמה) כי "לוחמי הטאי צ'י" בקלות רבה יכלו לו רצו להתאים ולהכין את עצמם לקרב מגע מלא בנסיבות שהתאפשרו בערב של אתמול.

600RR

New member
תוספת אחרונה ../images/Emo13.gif

לגבי העובדה שאנשי טאי צ'י יכלו לו רצו להתאים את עצמם לקרב עם חוקים כפי שהתנהל אתמול בזירה. רציתי להוסיף שזה בהחלט יכול לעניין לעמוד מול "יריב" (מבחינה תחרותית) אשר מבצע תקיפות יזומות על מנת "לנצח". יישום אפליקטיבי לחימתי של הפורם מול אדם שיודע להילחם, בזירה אשר מגנה בחוקיה על בריאותך עד כמה שניתן ובנוכחות צוות רפואי. ו ... כמובן, לא ברחוב ולא כהתפרצות אלימה אשר לאיש מהמתחרים בכלל ולאנשי הטאי צ'י בפרט אין שום רצון או משיכה להתקרב או ליטול חלק...

600RR

New member
תוספת קטנה

ממה שזכור לי תלמידים צומחים עם הטאי צ'י או לריפוי, או להוראה או ללחימה. את שאלתי שאלתי כי אני יודע כעובדה כי יש בשיטתך רמה גבוהה מאוד של יכולת לחימתית וכן זכורים לי מספר תלמידים שתחום זה של לחימה מעניין אותם. ידוע לי שבפורם יש אפליקציות שלא ראוי להשתמש בהן בקרב זירה אך כך הדבר גם בשיטות אחרות (ג'ו ג'יטסו לדוגמא). חבל.

לא "או-או", אלא "גם וגם"

זו אחת הסיבות שזה לוקח הרבה זמן
מי שיכול ליישם טאי-צ'י בלחימה ברמה גבוהה, יוכל ליישם את אותה היכולת באותה הרמה גם בריפוי (לא להיפך! מי שיודע לרפא אבל לא למד להילחם, יצטרך ללמוד להילחם. מי שלמד טאי-צ'י ומתוכו למד להילחם, יוכל לרפא כמעט בלי ללמוד כלום). הוראה היא אחת הצורות ללמוד; היא לא יעד של הלימוד, אלא כלי נוסף. זו גם אחת הסיבות שלא רוצים להתאמן על לחימה באופן ספציפי, אלא על טאי-צ'י - כי הרמה בטאי-צ'י משקפת את הרמה האישית בכל תחום, ומשפרת את הרמה בכל תחום. לחימה היא רק אחד המרכיבים בטאי-צ'י. כך אני מבין את הדברים אצלנו, יכול להיות שאני טועה, ובטח שאני לא מדבר בשם מורים/שיטות אחרות.

600RR

New member
לא.

חוץ מזה אני מנצל את התגובה הנוכחית כדי להזכיר ... אני לא נטפל לשיטה או לאומנות ספציפית. לא לטאי צ'י ולא לאחרות. כתבתי את דעתי האישית למעלה ואני סבור כי יש המון מקום לשיפור ... זה הכל.

תשובה ל"תודה", מלמעלה

(פשוט בשביל לשמור על הסדר, שלא יתפתח לשני דיונים על אותו נושא) היתה לנו הנחה של 20% (קניה מרוכזת וכו'), אבל תודה על ההצעה
לגבי היכולת ליישם טאי-צ'י בלחימה בזירה, השאלה היא לא אם יש יכולת אלא אם יש רצון. למיטב הבנתי (ושוב, אני לא דובר המרכז), צריך לענות על שלוש שאלות: 1. למה זה טוב? 2. איך זה משתלב בכיוון הכללי (ה"דרך") של בית הספר? 3. האם יש בכלל מישהו מתלמידינו שירצה לעסוק בזה? לגבי 3 - אני מניח שאם מישהו היה רוצה להתחרות, הוא היה הולך ללמוד אצל מורה שמכוון לזה. לגבי 2 - למיטב הבנתי, זה לא. למיטב הבנתי, כיוון האימונים שלנו הוא להתקדם לאורך כל החיים, בטאי-צ'י בכלל ולא בלחימה בפרט, ולקדם אנשים ולא לוחמים. לא לכוון לתחרות מסויימת ואחריה לנוח. אבל אולי אני טועה. לגבי 1 - לדעתי, זה לא.

לא מדויק בהכרח

בדיקה מול המציאות היא חלק מהשיטה. נכון שהבדיקה אינה המטרה, ומכאן שלבנות אימונים לקראת הבדיקה בלבד יוצא שכרו בהפסדו, אבל ניתן לקיים קרבות עם אנשים משיטות אחרות (אולי אפילו רצוי?) שלא במסגרת תחרותית. האם יש מי שעשויים להתעניין בקרבות כאלה? אין לי מושג. אני מנחש שכן, והסיבה שהם אצלנו ולא אצל מורה המכוון לתחרויות כיוון שאינם רוצים בתחרות כמניע יחיד לאימונים, אך עדיין עשוי להיות עניין בקרב "פעם ב..." אם מוסכמת מטרת קרבות כאלה (בדיקת מציאות) - יש חשיבות מוגברת לחוקים שיעזרו לבדיקה. אם אנשי קראטה לא יכולים להתחרות בתחרות קראטה כיוון שיש בעיה עם סט החוקים, אני רק יכול לנחש עד כמה החוקים יפריעו למי שמנסה להילחם שלא על מנת לנצח תחרויות בזירה ספציפית. מן הסתם יהיה צורך להבהיר דברים כאלו מראש לפני עליה למזרון (אם בכלל מדובר במזרון - קרקע קשה לא עדיפה ליציבה עם נעליים?)

כללית מסכים - חשבתי שדובר על

תחרויות, לא על קרבות למטרות אימון. כששאלו את ניר, באחד הגשקואים האחרונים, לגבי אימון עם אנשים משיטות אחרות, הוא אמר שהחשש שלו הוא שזה יהפוך מאימון (שבו שני המשתתפים לומדים) לקרב (שבו במקום ללמוד, מנסים מהוכיח מי יותר חזק). הוא גם אמר שאם אתה מתאמן עם חבר שלך, ושניכם בטוחים שאתם מתאמנים, לא משנה מאיזו שיטה אתה והוא (שוב, לפי הזיכרון שלי, ואולי אני טועה). כך שאני מניח שיהיו לא מעט שיתעניינו באימון עם אנשים משיטות אחרות, אם אפשר יהיה לשמור על חברוּת בין המשתתפים. אבל כמו שאמרתי, אימון זה לא תחרות.

600RR

New member
אני לא מסכים עם פרשנותך למונח 'קרב'

אינני משוכנע כי זה מה שקורה בקרב, נסיון להוכיח מי יותר חזק. קרב ... יש למילה הגדרה מילונית. כשאני כותב שורות אלו, יחד עם ההגדרה אני מתרכז בשורש המילה. מדובר במגע קרוב. אינני יודע אם העיקר כאן זה מי יותר חזק, מי יותר חלש. בכנות. סתם לשם דוגמא, גם ה "מפסיד" מקבל פרס. על מה הוא מקבל אותו ? על שום השתתפותו... זה מעורר מחשבה. תחרות, זו גם בסופו של עניין רק מילה. ייתכן שהפרשנות האסוציאטיבית מושכת לכיוון של כוחנות, אגו, הוכחות (מי יותר חזק וכו') אך ... מדוע להתייחס לכך כמובן מאליו. הייתכן ובכל זאת ניתן ללמוד מתחרות ? האם ניתן ללמוד מתחרויות אחרות במקצועות ספורט אחרים ? אתלטיקה, כדורגל ? מה המשמעות של תחרויות במקצועות הספורט האחרים ? האם גם שם הנסיון להוכיח מי יותר חזק הוא השולט ? האם זו סיבה אשר מונעת מספורטאים שונים מלהתחרות בתחרות ? האם תחרות יכולה לתת משוב ל "מה באמת נקלט אצל התלמידים שלי" ? האם תחרות יכולה לדרבן לשיפור המשתתף ? האם בתחרויות ספורטיביות בדר"כ מאבדים "חברויות" ? אני חושב על הדברים שנכתבו כאן ושוב אינני מוצא שום פסול לקיים "בדיקת מציאות" ב ... טוב אפשר לא לקרוא לזה תחרות ... אפשר לקרוא לזה ערב ספורטיבי (עם המשמעות החיובית של המושג) ... אפשר לקרוא לזה ערב בדיקת מציאות באולם אוסישקין. אפשר לקבוע חוקים מתאימים אשר ישמרו על בריאותם התקינה והשלמה של המשתתפים. אפשר לאפשר תנאים ופיקוח שישמור על התנהלות תקינה. בצורה כזו, אינני יודע אם החשש של ניר יתממש. (שזה יהפוך לקרב מהסוג והפרשנות שאותה כתב דוד). ערב כזה לא חייב להיות מושא שאיפותיו של בית הספר או התלמיד, הוא יכול להיות עוד שלב או אירוע בדרך. כמו בחיים ... אתה חי חי חי ואז פתאום קורה אירוע שונה\מיוחד\מעורר באופן מיוחד\חריג. אני לא מעודד למחשבות כגון "אני מתאמן ב XXX כבר 10 שנים אסל האם זה יעזור לי כשיתנו לי סטירה ברחוב" ... להיפך, המחשבות האלה בדר"כ ואצל רוב האנשים מתפוגגות ומתחלפות בשלווה ... יחד עם זאת, ערב בדיקת מציאות כזה יכול בהחלט לסייע במובנים שהזכרתי כאן ואחרים.

600RR

New member
אסל=אבל../images/Emo93.gif

עוד נקודה למחשבה שעלתה לי היא ... אני מכיר בחור שזה עתה עבר מבחן דרגה דאן 4 באומנות מסויימת. הוא גם מתאמן בבית ספר מסויים לטאי צ'י. האם הוא פסול מלהשתתף בתחרות בשם בית הספר לטאי צ'י ?

600RR

New member
סליחה על שברי ההודעות

אך שלחתי את ההודעה מוקדם מידי. המחשבה שהתעוררה אצלי כשנזכרתי במקרה שצויין היא - אוקי, תלמיד כזה יעלה לקרב וינצח\יפסיד. מה טאי צ'י בזה ומה לא ? אם מארגנים כזה מפגש יש לוודא מהו הרקע של כל משתתף ... הטאי צ'י הוא כמובן רק דוגמא, זה יכול להיות כל שיטה אחרת.

bizhar

New member
ללוחמת זירה דרושה הכנה.

באומנויות לחימה רבות אין הכנה לקרב זירה ואין כללי זירה. התאמת אומנות לחימה כלשהי לכללים אוניברסליים מוציאה את העוקץ ולא יכולה להוות שום אינדיקציה !! מעבר לסיפוק יצר הסקרנות אני לא רואה בזה תועלת. גם קרב חופשי וללא מגבלות כלשהן, מייצג מקרה פרטי בלבד של איכות הלוחם ויתרונו הפיזי ולאו דווקא מצביע על יתרונה של שיטה זו או אחרת. אני מבטיח לך נאמנה: מול טייסון אני עפר ואפר. האם המסקנה היא שאיגרוף עדיף על שיטתי? מה בדיוק אלמד מהקרב איתו? אני משוכנע שישנם אנשי טאיצ'י שיגברו בנקל על איש לחימה משולבת. מה זה אומר? מה זה מלמד?

למעלה