רשימת קניות - אנא עזרה

kerench

New member
רשימת קניות - אנא עזרה

היי לכן טוב לאחר ביקור בשתי חנויות אשר בהן לא מצאנו את עצמנו מאיפה להתחיל החלטתי לעשות רשימת קניות עבור פונפוני שלנו מצ"ב הקובץ אנא עיזרו לי מה חסר ברשימה? כמה שאלות לגבי הרשימה: 1. מה זה חיתולי טטרה ומה זה חיתולי פלנל? למה הכוונה בסדיניות? לחורף מה עדיף? פלנל? או טריקו? מה ההבדל בין אלכוהול? וכמה אחוזים צריך? 70%? ולמה הוא משמש לתינוק? לבין אלכוקסידין לטבור? איזה מוצרים עליי לקנות עבור הברית? הכוונה מה צריך לשים לאחר מכן באזור האינטימי? מכשיר אדים - חובה? כל תינוק צריך כזה? ולמה זה טוב תכל'ס? במידה והשאיפה שלי היא להניק האם אני בכל זאת צריכה לקנות בקבוקים? לגבי ביגוד בתור התחלה אני מעדיפה לקנות מעט ולאחר קבלת המתנות נקנה מה שייחסר. סורי על ים השאלות אני חייבת להבין כבר מי נגד מי וזוהי הפעם הראשונה שלי אשמח לקבל תשובות מתוך נסיון

7raz

New member
אנסה לענות לפחות על חלק.

חיתולי טטרה - זה אלו המשובצים, אורייריים יותר. חיתולי פלנל - אטומים יותר, חלקים, בקיץ נעזרתי בהם לכיסוי קל של שנת צהריים. סדיניות - על הסדים של המיטה / הלול מניחים סדינית, תינוקות רבים נוטים לפלוט, במקום להחליף להם כל פעם סדין, מחליפים להם סדינית, שייה להם נעים ונקי. לחורף עדיף חד משמעית פלנל, (אני מבינה שהכוונה לגופיות) לימים היותר נעימים של החורף ניתן להשתמש בגופיות טריקו. אלכוהול, אין לי מושג לגבי הבדלים אני מכירה שבעים אחוז והוא משמש לחיטוי חבל הטבור לפני ואחרי נשירתו. ברית - אין לי מושג, טרם ניסיתי, בתקווה שאנסה בקרוב. מכשיר אדים לא חובה בכלל. לנו אין, אני יודעת שאלו שיש להם בעיות נשימה או שחולים לעיתים קרובות בחורף בשפעת משתמשים לפתיחת דרכי הנשימה. את לא חייבת לקנות בקבוקים, אך על אף זאת תמיד טוב שיהיה אחד בהישג יד, וגם סימילאק, אולי תרצי לפרוס כנפיים ליותר מ- 3 שעות, ולא תשאבי חלב, או שהחלב ששאבת לא יספיק, או שיום אחד תעשי לך "לילה חופשי" ותתני לבעלך לתת לו בקבוק, (אחרי שההנקה התבססה).

bananacream

New member
משלימה רק תשובות

לנו המוהל המליץ לקנות שמן נבט חיטה כדי לרסס את החיתול על מנת שלא ידבק לפין. לחברים שלנו אמרו לקנות משחה ששחכתי את שמה אבל אנחנו לא קנינו. מכשיר אדים - לחורף והצטננויות אולי יש לחברים שלך ואז אין צורך לקנות. מכסימום את יכולה לקנות כשתצטרכי וגם אז תחליטי לפני אם אתץ רוצה מכשיר אדים חמים או קרים. קני לך 2 בקבוקים אולי לא תצליחי בהתחלה עד שתתיעצי עם יועצת הנקה או אם תחליטי שאת לא רוצה שישה בהשג יד. ביגוד - צודקת במאה אחוז לא לקנות מליונים כי תקבלי מתנות וגם את לא יודעת בוודאות מה גודל התינוק שיצא. לגבי אלכוהול זה לטיפול בטבור עד שינשור אבל אין לי מושג מה זה אלכוקסידין בהצלחה[

פוּ

New member
משהו קטן נוסף במקום סדיניות אפשר

להשתמש בפלנל, מיותר לקנות גם וגם, זה משמש לאזור הראש ופשוט ניתן לפרוס את הסדינית ולדחוף אותה מתחת למזרן בצדדים וזה מספיק
אבל שוב זה עיניין אישי..יש שמעדיפות אחרת. עם אלכוהול 70 % מחטאים את אזור חבל התבור עד שהוא נופל נדמה לי שזה גם משמש אחר כך לברית, אם כי לברית ולארח מכן צריך הרבה שמן שקדים על מנת למנוע הדבקות של הפין לטיטול. מכשיר אדים טוב למנוע יובש באויר וגם במקרה של צינון, כדי להקל על הנשימה של הגוזל
לא יודעת אם צריך לקנות מראש, אולי לחכות ולראות אם צריך ואז לקנות. לגבי הבקבוקים - אם את לוקחת את הערכה משילב יש בה בקבוק קטן של אוונט כך שלפחות אחד יש לך ואם תצטרכי תמיד אפשר לקפוץ לקנות לא נראה לי שיש צורך בסטוק בקבוקים כשאת עדיין לא יודעת אם תזדקקי להם בכלל, מה שכן את יכולה לקחת מבית החולים כמה בקבוקים עם תמ"ל ליתר ביטחון וכך יהיה לך ספר בבית בקרה שתחליטי לעבור ועד שתתארגני על כל המוצרים הנדרשים לשם כך (בקבוקים, אוכל, מברשות ניקוי, סטיריליזטור וכדומה) לגבי בגדים מפלנל, אני חייבת להודות שקצת התאכזבתי, בשילב טוענים שהכל עכשיו כבר פלנל ואין להם טריקו אבל יש דברים שאני ממש לא מבחינה בהבדל (יש לי טריקו בבית) אז אם זה פלנל לא הייתי קונה טריקו
בייחוד אם זה לחורף, אני חושבת שלפחות חשוב להקפיד שהשכבה התחתונה תהיה פלנל מקסימום העליונה תהיה טריקו וזה כמובן בבית מחומם אם יוצאים החוצה אז הייתי מקפידה על בגדים הרבה יותר חמים.. שאלות זה תמיד טוב

chompi XL

New member
סדניות דווקא ממש לא מיותר

כשיש לך טרוריסט כמו שלי בבית שאיך שהוא נכנס למיטה הוא ישר משחק עם החיתול הפרוס מכווצ'ץ אותו ומפעיף אותו לאחת הפינות במיטה את מבינה שהסדניות ממש לא מיותרות
.

kerenra

New member
אלכוקסידין הוא המומלץ לטבור

גם אנחנו השתמשנו בו. מכשיר אדים - אם תהיינה לו בעיות נשימה, מומלץ מאוד (אדים קרים). בינתיים אל תקני בקבוקים, כי בבית החולים תקבלי מתנה בקבוק+מוצץ של אוונט. בקשר לביגוד - את תקבלי המון מתנות, אז באמת תקני עכשיו את המינימום.

kerenra

New member
תוספת:

* למיטת תינוק צריך לפחות 2-3 סדינים. לעגלה אין צורך בסדין, אפשר לפרוס חיתול טטרה. * אמבטיה אנחנו קנינו, ובסוף לא השתמשנו בה בכלל. יש לנו כיור גדול (מסתבר) ורחצנו אותה בכיור עד גיל חצי שנה. כל העניין עם האמבטיה (למלא, לרוקן) מאוד מסורבל, במיוחד בחורף. * מד חום לאמבטיה - ממש אין צורך. הכי טוב לבדוק עם המרפק. * כובע - מספיק 1. בחליפות שתקבלי יהיו גם כובעים. * גרביים - צריך יותר מ- 2 זוגות. לפחות 5. * אין צורך בשמפו, הקמיל בלו משמש גם לראש, ויש לו ריח מעולה. * קסמי אוזניים - אין צורך. מנקים את החלק החיצוני של האוזן עם חיתול טטרה. * מוצץ תקבלי בבית החולים, ואת לא יודעת אם הוא בכלל ירצה מוצץ... חסר ברשימה: וזלין (כשמודדים חום זה ממש לא נעים בלי וזלין...), טלק לתינוק, תיק לעגלה, סלקל לאוטו, מברשת שיער, מספריים מיוחדות לציפורניים, סדין לעריסה (אם תשתמשי בעריסה), מגבונים לחים. זה מה שעולה לי בראש כרגע. אגב, תמיד אפשר לעשות השלמות אח"כ, אז תקני את המינימום הנדרש.

קסמי אוזניים לניקוי הטבור ולא

האוזניים. טלק הוא חומר שאינו בריא לגוף ולכן כדאי להמנע מלשים אותו.

kerenra

New member
אז מה מומלץ לשים כשנהיית האדמומיות

בשיפולי הצוואר (מהזעה)? ניסיתי כל מיני, ורק טלק עשה את העבודה.

bananacream

New member
לגבי בקבוק ומוצץ.. מקבלים בבי"ח

אם חותמים על הערכה (שם + טלפון + כתובת) ואז מטרידים אותך בטלפון לגבי מנויים וביטוחים ולא תמיד בזמן מתאים, לדעתי לא שווה את החתימה וקבלת ציוד.

kerenra

New member
דווקא אותי לא החתימו על כלום

אולי זה שונה מבי"ח לבי"ח (אני ילדתי באסה"ר). בקשר להטרדות: אחרי ששאלתי לשמה של הטלפנית, ואמרתי לה שאני מתקשרת למשטרה להתלונן על הטרדה, הם הפסיקו להתקשר! (ואגב, הם מקבלים רשימות מבית החולים)

חיתולי טטרה אלו החיתולים הפשוטים

מבד ההבדל בינם לבין הפלנל הוא שהפלנל חמים יותר (כמו בגד מפלנל) ומיועדים יותר לחורף. בתכל'ס אין סיבה לקנות את הפלנל הטטרה מצוינים לכל השנה. סדיניות הם סדינים קטנים שמיועדים לעגלה או לעריסה. כשמעבירים תינוק למיטה שלו (אחרי 3 חודשים) אפשר לקשור את הסדיניות מעל לסדין ומתחת לראשו של התינוק, מעל זה להניח חיתול טטרה כדי שבמידה והוא יפלוט לא תצטרכי להחליף את כל הסדין של כל המיטה. יש אפשרות לטפל בטבור באמצעות אלכוהול 70%, אלקוכסידין או ויטבור. שלושתם עושים את העבודה. עבור הברית את צריכה לקנות שמן קלנדולה (אם את מתכוונת לעשות עם רופא מוהל כמו ד"ר גונן, הוא לא חובש את המקום אלא מבקש לשפוך שמן על החיתול. לא משתמשים בשמן תינוקות כי הוא מכיל נפט ושמן קלנדולה מצוין גם לחידוש רקמות). מלבד זאת,הייתי ממליצה לך לקנות שמן שנקרא אובליפיכה - שמן שמקורו ברוסיה וידוע בתכונותיו המופלאות בריפוי ושיקום רקמות. מספיק 2 טיפות על הבולבול.. את יכולה לקנות רסקיו רמדי ולתת לתינוק לפני הברית ויש שנותנים אפילו אקמולי. מכשיר אדים לא חובה (אדים קרים). יהונתן כבר בן 4 ואף פעם (טפו טפו) לא הייתי זקוקה לו. ממליצה לך כן לקנות בקבוק אחד גם אם את רוצה להניק אפילו למקרה שתרצי לשאוב ולתת אח"כ בבקבוק. לגבי ביגוד : קחי בחשבון שתינוקות פולטים ומתלכלכים ולפעמים צריך להחליף להם 3-4 פעמים ביום. (קחי בחשבון את הכביסות ואת העובדה שאנחנו נכנסים לחורף אם אין לך מייבש כביסה). מקווה שעזרתי

גרזנית

New member
חסר לך ביגוד ברשימה

תוסיפי כ 6 סטים של בגדי פלנל, אני אישית מעדיפה בגדי גוף על חזיותוכן רגליות ומעל אני מוסיפה בייבי גרו פלנל, לי אישית גם יש חרמונית מעל הכל לנסיעות זה מאד נוח (גם יופי בתור מתנה). מנשא+בייביסנס-נפלא בתור מתנות, אל תיקני מההתחלה. חיתולי טטרא- לפחות 12 חיתולי פלנל - 6 מגבונים לחים. ככלל, תנסי למצוא את הרשימה של אמאאור, היא מאד ממצה גם מבחינת הכמויות.

kerench

New member
תודה לכן חברות ../images/Emo24.gif../images/Emo66.gif../images/Emo140.gif

עזרתן לי המוןןןןןןןן נשיקות קרן

29טלוש

New member
../images/Emo128.gifמנצל"ש - בייבי סנס או אנג'ל קר?

חברה המליצה לי על האנג'ל קר..הבנתי ממאמר שקראתי שהבייבי סנס מתריע על הפסקת נשימה לעומת האנג'ל קר שמתריע על הפסקת תנועה...מעבר לכך באנג'ל קר יש אינטרקום. השאלה היא מה עדיף מבחינה בטיחותית..והאם יש עדיפות לאינטרקום משולב/בנפרד?

balbalik

New member
שמעתי שהפסיקו לשווק את האנג'ל קייר!

תבדקי בפורום הורים לתינוקות. חוץ מזה שהמלצה של חברות שלי היא חדש משמעית לקנות (אם לא אקבל מתנה כמובן...) את הבייבי סנס כי הוא יותר אמין ובודק נשימה ולא רק תזוזה. מישהי כאן פרסמה רק אתמול לינק לכתבה שהיתה באתר אינטרנט של עיתון הארץ, תחפשי בשירשורים האחרונים או דרך החיפוש. אני יודעת גם שלאנג'ל קייר יש הרבה יותר אזעקות שווא מה שיכול להוציא מהדעת ולגרום לזה שאם חס וחלילה יש אזעקת אמת את כבר פחות שמה לב...

פוּ

New member
ובנוסף הבייבי סנס זהו פיתוח ישראלי

אז למה לא לפרגן
...

למעלה